اخبار

 آخرین اخبار 

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز بمناسبت فرارسیدن هفته بسیج

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز بمناسبت فرارسیدن هفته بسیج
1399/9/1
ناصر مقدم با صدور پیامی فرارسیدن هفته بسیچ را تبریک گفت.

به گزارش  جام جم البرز، ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، باصدور پیامی، فرارسیدن هفته بسیج را تبریک گفت. متن پیام به این شرح است:

بسم اله الرحمن الرحیم.

بسیج مستضعفین، ابتکار و میراث ماندگار و مبارک امام خمینی(ره)  است که از ابتدای انقلاب اسلامی، از مردم و برای مردم، شکل گرفته و شجره طیبه بسیج، همواره بستر پاک و زمینه حضور و نقش آفرینی آحاد ملت در خدمت رسانی به مردم و دفاع از کیان کشور و ارزشهای انقلاب اسلامی و تعالی ارزشهای اخلاقی و انسانی بوده است.

به یمن مکتب بسیج، در جای جای ایران اسلامی عطر اخلاص و محبت، افشانده شد و فوج مردان و زنان این مرز و بوم را به عرصه های دفاع از کشور و خدمت به میهن آورد و آرمان بسیج و بسیجی را فراتر از سازمان بسیج گسترش داد و به تعبیر مقام معظم رهبری، هر ایرانی را که دل در گرو میهن و دین نهاده، بسیجی کرده است و همین عنصر، موجب شد تا در برهه های مختلف تاریخ این انقلاب، جلوه های بی بدیلی از محبت و خدمت نقش بندد که زبان و قلم از وصف آن قاصر است و تنها با جان و دل میتوان نور و برکت آن را درک کرد. چه آنجا که بسیجیان عزیز، جان خویش را در طبق اخلاص نهادند و در دفاع از اسلام و انقلاب، درخت تنومند نظام اسلامی را به خون پاک خویش آبیاری نمودند و یا آنجا که خدمت رسانی های صادقانه و خالصانه ایشان در عرصه های آبادانی و محرومیت زدائی و غلبه بر وقایع و بحرانهای طبیعی، از جمله تلاشهای ارزشمند بسیجیان عزیز در مقابله با ویروس منحوس کرونا، بارقه های امید را در دل هر ایرانی شکوفا کرده و میکند.

بواسطه همین شور و اخلاص بود که امام امت(ره) فرمودند: ‏‏من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با‏‎ ‎‏بسیجیانم محشور گرداند.

یکی دیگر از زیباترین تعابیر درخصوص گوهر والای بسیج و بسیجی، این فرمایش مقام معظم رهبری است: "بسیج در حقیقت یک فرهنگ و یک حرکت فرهنگی است." بلی. پس از آنکه ملت ایران در مقابله با تهاجم نظامی و سالهای دفاع مقدس، خوش درخشیدند، دشمنان انقلاب و ایران اسلامی، تهاجم و قتل عام فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده اند و عرصه فرهنگ، عرصه تکلیف و خدمت شده و مجاهدت و نبردی پیچیده و پنهان آغاز شد، که فقط و فقط به مدد و نصرت الهی و با بهره گیری از عنصر اخلاص و محبت، فلاح و پیروزی در آن میسر است.

اینجانب بعنوان یک خدمتگزار کوچک نظام مقدس اسلامی، ضمن تبریک هفته مبارک بسیج، دست و بازوان بسیجیان و همه دلدادگان به میهن و انقلاب اسلامی را به گرمی میفشارم و امیدوارم همه و همه، همچون ید واحده و ذیل رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و با مغتنم دانستن توفیق و فرصت خدمت در این نظام مقدس و با حمایتهای ارزنده دولت تدبیر و امید، از کیان فرهنگی و اجتماعی این مرز و بوم و تعالی و نشر ارزشهای والای اسلامی و انقلابی، مشمول تائیدات الهی بوده و در خدمت و گسترش فرهنگ و هنر پاک و اصیل این مرز و بوم، صاحب توفیق و منصور باشیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.