اخبار

 آخرین اخبار 
  • بارش خفیف باران وکاهش آلاینده ها روند کاهش آلاینده‌ها و در بعضی ساعات افزایش ابر، بارش‌های پراکنده و خفیف و وزش باد را به ویژه در ارتفاعات شمالی استان خواهیم داشت.
  • چهار فوتی در 24 ساعت گذشته  رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۲۶۲۶ نفر رسیده است.
  • تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های کشور براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا بعد از اجرای محدودیت‌های اخیر کرونایی در کشور خوشبختانه سیر نزولی ابتلا و فوت ناشی از این ویروس منحوس کاهش یافته است.
  • آمریکا زندانیان داعشی را به مرز سوریه و عراق منتقل کرد منابع محلی در سوریه خبر دادند که آمریکا به منظور بهانه تراشی برای بقای خود در خاک سوریه و حمله به مواضع ارتش سوریه، زندانیان داعشی را به خط مرزی میان عراق و سوریه منتقل کرده است.
  • تجلیل از کارشناس آموزش و پژوهش کانون البرز از فرانک فروزانفر کارشناس آموزش و پژوهش کانون البرز به جهت اجرای فعالیت‌های خوب در هفته پژوهش تجلیل شد .
  • بازدید نمایندگان، معاون وزیر و استاندار از پروژه سالن ورزشی ۶هزار نفره کرج در این بازدید بر تکمیل پروژه وافتتاح آن تا قبل از پایان دولت تاکید شد وبرنامه تکمیل پروژه ورزشگاه ۶هزار نفره انقلاب از شنبه ۲۷دی ماه آغاز می‌شود.
  • گلزار شهدا، تجلی حماسه های ماندگار  با شروع جنگ تحمیلی در 31 شهریور 59 وهجوم دشمن به مرزهای کشور، پیر و جوان ، مردوزن برای دفاع ازناموس، میهن وحفظ ارزشهای انقلابی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند در هشت سال جنگ با تمام کمبودهای مادی، فقط با ایمان به خدا واطاعت از رهبری، رشادتها واز خود گذشتگی های زیادی نشان دادند که در تاریخ این سرزمین ثبت ماندگار است.
  • موذن کوچک هنوز اهالی روستای اسلام آباد گرمسار ، موذن کوچک مسجد محل را به یاد دارند که با صدای ملکوتی اش مردم را به ادای نماز دعوت می کرد.
  • صرفه جویی ۱۰ میلیارد ریالی از تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری در البرز سرپرست دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین الات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در سفر به استان البرز و بازدید از نحوه آمادگی ماشین آلات برای انجام عملیات راهداری، گفت: با توجه به محدودیت های اعتباری و لزوم صرفه جویی در هزینه ها، تعمیر و بازسازی ماشین آلات سنگین با استفاده از توان و مهارت فنی نیروهای داخلی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها در دستور کار قرار گرفته است .
  • تعداد فوتی‌های کرونا در البرز بار دیگر صفر شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت قطعی به دلیل کرونا در استان ثبت نشده است.

اکبر سلیم نژاد

تفکیک زباله از مبداء موجب صرفه جویی ارزی و کاهش فشار به منابع آبی و درختان می شود

تفکیک زباله از مبداء موجب صرفه جویی ارزی و کاهش فشار به منابع آبی و درختان می شود
1399/9/6


رئیس شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: تفکیک زباله از مبداء موجب صرفه جویی ارزی و کاهش استفاده از آب و برق و قطع کمتر درختان خواهد شد لذا باید همت و مشارکت همگانی برای تحقق آن شکل بگیرد.

اکبرسلیمنژاد با بیان اینکه روزانه در حدود 800 تن زباله در کرج تولید می شود که حداقل 30 درصد آن شامل نان، پلاستیک و کاغذ است که پسماندهای خشک ارزشمند هستند، گفت: در صورتی که با مشارکت شهروندان اولاً بتوانیم فرهنگ تولید زباله کمتر را در جامعه نهادینه کنیم و ثانیاً تفکیک زباله از مبداء رعایت شود، ضمن ارتقاء بهداشت و محیط زیست شهری، می توانیم میلیاردها تومان درآمدزایی داشته باشیم که در واقع نوعی صرفه جویی ارزی به شمار می رود و از پسماندهای قابل بازیافت شاهد تولید بسیاری از کالاهای مصرفی خواهیم بود.

وی افزود: شهرداری کرج باید از روش های نوین جهانی و مدل های موفق سایر کلانشهرها الگوبرداری کرده و شهروندان را نیز در ثروت خلق شده سهیم نماید و با مشارکت بخش خصوصی نسبت به بازیافت پسماندهای باارزش و ورود مجدد آنها به چرخه مصرف اقدام نماید، برای مثال بازیافت کاغذ می تواند به صرفه جویی قابل توجه در استفاده از آب و برق و جلوگیری از نابودی هزاران هکتار جنگل کمک کند و این موضوعات باید به خوبی اطلاع رسانی شوند.

این مسئول از فقدان آموزش های شهروندی و عدم دسترسی به سطل های ویژه تفکیک مواد از مبداء به عنوان دلایل عمده ناموفق بودن تلاشها در این زمینه یاد کرد و ادامه داد: نگاه شهرداری کرج به مدیریت_پسماند باید از سنتی به صنعتی تغییر یابد و با استفاده از تکنولوژی های روز به سمت بهره وری از زباله این طلای کثیف حرکت کند و اینکه بر خلاف بسیاری از شهرهای دنیا که از پسماند درآمدزایی دارند ما صرفاً هزینه پرداخت کنیم، قابل قبول نیست و این رویه باید متحول شود.

سلیم_نژاد خواستار انتشار فراخوان مشارکت بخش خصوصی در زمینه تفکیک زباله از مبداء و بازیافت پسماند شد و اذعان داشت: دفن روزانه حداقل هزار و 300 تن زباله در حلقه دره که بی شک به زودی تبعات زیست محیطی و اثرات مخرب بر اقلیم منطقه و منابع زیردست خواهد داشت، هیچ توجیه بهداشتی و کارشناسی ندارد و در آینده ای نزدیک باید به دنبال گورستان های جدید زباله باشیم که خسارت های سنگین و جبران ناپذیر اقتصادی و زیست محیطی به جای می گذارد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر