اخبار

 آخرین اخبار 

دکتر رضایی اعلام کرد

کلینیک پارس فردیس فراتر از یک مجموعه درمانی 

 کلینیک پارس فردیس فراتر از یک مجموعه درمانی 
1399/9/8


جام جم البرز : امروزه با وجود بیماری ها وویروس های مختلف حفظ سلامت افراد اجتماع از اهمیت ویژه ای برخوردار است . لازمه این امر تربیت کادرپزشکی وایجاد مراکزمجهز درمانی می باشد . خبرنگار جام جم البرز با مدیر وموسس کلینیک پارس فردیس گفتگویی انجام داده که ماحصل این گفتگو را در ادامه می خوانید با ما همراه باشید :   
لطفاً خودتان را معرفی ومختصری ازمرکزدرمانی پارس بگویید؟
دکتر محسن رضایی و موسس کلینیک پارس فردیس می باشم . این مجموعه درمانی شامل مرکز جراحی محدود و درمانگاه شبانه روزی است که با سابقه ای بیش از ۲۰ سال در منطقه فردیس تاسیس شده است ودر خدمت مراجعین می باشد .  در مجموعه ما  ٢٠٠ نفر به صورت رسمی در کلینیک و پایگاه های سلامت مشغول به فعالیت هستند وما توانسته ایم در زمینه اشتغال زایی قدم‌های خوبی برداریم .  
کلینیک پارس فردیس چه اهداف درمانی را دنبال می کند ؟ 
 منطقه فردیس جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفردارد. مرکز ما تنها مرکز جراحی محدود در منطقه فردیس می باشد . هدف ما ارائه خدمات درمانی در مجموعه ای کامل به شهروندان می باشد . کلینیک پارس فردیس دارای چهار اتاق عمل و ده تخت بستری است که روزانه ۲۰ عمل در بخش‌های مختلف آن انجام می گیرد. در بخش های چشم پزشکی، ارتوپدی، جراحی عمومی، گوش حلق بيني، زیبایی، اورولوژی و زنان، عمل های جامعی انجام می دهیم . در بخش درمانگاه هم تمامی کلینیک های تخصصی، دندانپزشکی، آزمایشگاه پاتوبیولوژی، سونوگرافی و سایر بخش ها را شامل می شود.در بخش زیبایی شامل پوست، زیبایی، جوان سازی پوست با دستگاه های پیشرفته لیزری به صورت تخصصی انجام می گیرد . در بخش دندانپزشکی هم تخصص های ویژه دندانپزشکی از ایمپلنت و ارتودنسی تادرمان های عمومی به صورت جامع در این مرکز قابل انجام است. 
طبق شنیده ها مرکز شما در زمینه های ورزشی هم فعالیت هایی دارد لطفاً توضیحات بیشتری به خوانندگان ارائه می نمایید؟
بله . علاوه بر بخش های پزشکی ودرمانی که گفته شد، از اهداف این مرکز حمایت از افراد و جوانان در حیطه ورزشی بوده است. ما خودرا  متعهد به این  می دانیم که از جوانان حمایت کنیم و اجازه ندهیم تا با معضلات اجتماعی مانند اعتیاد وبزهکاری درگیر شوند. براین اساس وتفکر ، ما از تیم تکواندوی نوجوانان فردیس و فوتسال بانوان فردیس حمایت میکنیم و اسپانسر آنها شده ایم که مقام های برتر استانی نیز کسب نموده اند .بطوريكه تيم تكواندوي كلينيك براي چند سال به مقام اول مسابقات استان نايل شد. از اين رو کلینیک پارس فردیس فراتر از یک کلینیک درمانی عمل می کند . 
برای آینده چه برنامه ای را دنبال خواهید کرد ؟ 
با شروع بیماری کرونا وخطر بیماری های واگیر وعفونی دفع مناسب پسماندهای عفونی که به صورت غیر اصولی انجام می شود از دغدغه ها وبرنامه های مهم ما می باشد. طبعاً ادامه روند فعلی مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند .  ما به شبکه بهداشت ودرمان  شهرستان فردیس پیشنهاد داده ایم که یک مرکز جامع استریل سازی پسماندهای عفونی ایجاد کند  . خوشبختانه با موافقت شبکه بهداشت و فرمانداری شهرستان مراحل اداری را طی می کند وما آمادگی احداث این مرکز را داریم . 
در طرح تحول سلامت چه همکاری هایی دارید ؟ 
مرکز ما در احداث و مدیریت پایگاه های بهداشتی که در راستای کمک به طرح تحول سلامت در حال اجراست به عنوان بزرگترين پیمانکار در منطقه فرديس با دانشگاه علوم پزشكي البرز همکاری می‌ نماید . ۲۶ پایگاه سلامت تحت نظر ما می باشد که خدمات رایگان دراین مراکز در حال انجام است و جزء پایگاه های نمونه در سطح استان می باشند که توسط مسئولین استانی بارها از آن ها بازدید شده است . 
در شرایط کرونایی وضعیت مراجعه به مرکز درمانی شما چگونه است ؟ 
در ابتدای کار و ورود کرونا به کشورمردم  بخاطر ترس ابتلا به کرونا به مراکز درمانی مراجعه نمی کردند وبا این شرایط ورودی های کلینیک هم کم شد اما بعد از مدتی مراجعات مجدد شروع شده چون مرکز ما همانند یک بیمارستان كوچك اكثر خدمات را انجام می دهد، روزانه حدود يكهزار بیمار در بخش‌های مختلف پذیرش دارد.  کادردرمانی ما در خط مقدم خدمت به مردم است . حتی در این خدمت رسانی برخی از همکاران به بیماری کرونا مبتلا شده اند ویک نفر از همکاران نیز شهید مدافع راه سلامت شده اند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.