اخبار

 آخرین اخبار 

معاون فرماندار فردیس

طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی تا رسیدن به وضعیت سفید لازم الاجراست

 طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی تا رسیدن به وضعیت سفید لازم الاجراست
1399/9/28

 

جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا شهرستان فردیس برگزار شد

 به گزارش خبرنگار جام جم البرز - فردیس، جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در شهرستان فردیس با حضور صیاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فردیس و سایر اعضای ستاد مقابله با کرونای شهرستان در سالن جلسات فرمانداری فردیس برگزار شد.

صیاد معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فردیس در توضیح رسالت این طرح بیان کرد: این طرح در راستای جلوگیری از شیوع ویروس منحوس و کنترل آن،  با هدف همت همگانی در جهت شناسایی به موقع افراد مبتلا به بیماری کرونا به صورت محله و خانواده محور برقرار است که در گام نخست به درمان افراد شناسایی شده مبتلا به ویروس کرونا که در منازل هستند مباردت می ورزد و تنها محدود به زمان تعیین شده محدودیت ها ندارد و پس از گذر از این مرحله  که نارنجی عنوان شده تا عادی شدن شرایط و رسیدن شهرستان به وضعیت سفید کماکان این وحدت ادامه خواهد داشت.

 صیاد افزود: این طرح با مشارکت بسیج ،سپاه و تمامی دستگاه‌های اجرایی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت عملیاتی می‌شود تا به این وسیله مردم را توجیه و سبک زندگی را به نفع خانواده‌ها تغییر دهیم.

 ترابی رئیس اداره بهداشت و درمان شهرستان فردیس، با اشاره به تقسیمات منطقه ای که بر اساس تراکم جمعیتی صورت گرفته است ، بیشترین تمرکز طرح را در منطقه شمالی(داخل شهر) اعلام کرد و پس از آن جنوب و متعاقبا غرب.

 دکتر ترابی در ارائه گزارش عملکرد اجرای طرح تا به امروز از تشکیل تیم های مراقبتی(۹۱نفر)، تیم نظارتی(۱۶۸ نفر)، تیم حمایتی(۲۷۵ نفر) و برگزاری ۱۶ جلسه درون بخشی و ۱۱ جلسه برون سازمانی در راستای آموزش و توجیه طرح  و صدور کارت برای تمام اعضای فعال در این طرح خبر داد.

وی ضمن ارائه توضیحات در قالب پاورپویت، وسائط نقلیه در اختیار طرح را ناکافی دانست که در این جلسه مقرر گردید شهرداری ها وسایل نقلیه مورد نیاز را در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار دهند.

 در ادامه پس از تعامل و  تبادل نظر اعضا، حاضرین در جلسه نسبت به هرگونه همکاری در اجرای این طرح و در اختیار قرار دادن منابع مورد نیاز نظیر استفاده از ظرفیت های مساجد، حسینیه ها، مجموعه جهادی، کانون مداحان و.... اعلام آمادگی کردند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر