اخبار

 آخرین اخبار 
  • بارش خفیف باران وکاهش آلاینده ها روند کاهش آلاینده‌ها و در بعضی ساعات افزایش ابر، بارش‌های پراکنده و خفیف و وزش باد را به ویژه در ارتفاعات شمالی استان خواهیم داشت.
  • چهار فوتی در 24 ساعت گذشته  رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۲۶۲۶ نفر رسیده است.
  • تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های کشور براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا بعد از اجرای محدودیت‌های اخیر کرونایی در کشور خوشبختانه سیر نزولی ابتلا و فوت ناشی از این ویروس منحوس کاهش یافته است.
  • آمریکا زندانیان داعشی را به مرز سوریه و عراق منتقل کرد منابع محلی در سوریه خبر دادند که آمریکا به منظور بهانه تراشی برای بقای خود در خاک سوریه و حمله به مواضع ارتش سوریه، زندانیان داعشی را به خط مرزی میان عراق و سوریه منتقل کرده است.
  • تجلیل از کارشناس آموزش و پژوهش کانون البرز از فرانک فروزانفر کارشناس آموزش و پژوهش کانون البرز به جهت اجرای فعالیت‌های خوب در هفته پژوهش تجلیل شد .
  • بازدید نمایندگان، معاون وزیر و استاندار از پروژه سالن ورزشی ۶هزار نفره کرج در این بازدید بر تکمیل پروژه وافتتاح آن تا قبل از پایان دولت تاکید شد وبرنامه تکمیل پروژه ورزشگاه ۶هزار نفره انقلاب از شنبه ۲۷دی ماه آغاز می‌شود.
  • گلزار شهدا، تجلی حماسه های ماندگار  با شروع جنگ تحمیلی در 31 شهریور 59 وهجوم دشمن به مرزهای کشور، پیر و جوان ، مردوزن برای دفاع ازناموس، میهن وحفظ ارزشهای انقلابی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند در هشت سال جنگ با تمام کمبودهای مادی، فقط با ایمان به خدا واطاعت از رهبری، رشادتها واز خود گذشتگی های زیادی نشان دادند که در تاریخ این سرزمین ثبت ماندگار است.
  • موذن کوچک هنوز اهالی روستای اسلام آباد گرمسار ، موذن کوچک مسجد محل را به یاد دارند که با صدای ملکوتی اش مردم را به ادای نماز دعوت می کرد.
  • صرفه جویی ۱۰ میلیارد ریالی از تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری در البرز سرپرست دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین الات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در سفر به استان البرز و بازدید از نحوه آمادگی ماشین آلات برای انجام عملیات راهداری، گفت: با توجه به محدودیت های اعتباری و لزوم صرفه جویی در هزینه ها، تعمیر و بازسازی ماشین آلات سنگین با استفاده از توان و مهارت فنی نیروهای داخلی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها در دستور کار قرار گرفته است .
  • تعداد فوتی‌های کرونا در البرز بار دیگر صفر شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت قطعی به دلیل کرونا در استان ثبت نشده است.

گره‌های ترافیکی البرز گشوده می‌شود

گره‌های ترافیکی البرز گشوده می‌شود
1399/10/23

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت پروژه های عظیم راه سازی در استان البرز اعلام کرد که از اواخر امسال با افتتاح بخش دیگری از پروژه ها ، گره های ترافیکی این استان از جمله کلانشهر کرج به تدریج گشوده می شود.


به گزارش جام جم  البرز، خادمی در حاشیه بازدید از آزاد راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شمال شهرکرج با قدردانی از اقدامات استاندار البرز برای تسریع در بهره برداری از پروژه های راه سازی استان، افزود : یکی از پروژه های اصلی راه سازی کشور آزاد راه آبیک – چرمشهر است که کمتر از یک ماه آینده زیر بار ترافیک می رود.
وی با اشاره به اعتبار اختصاصی هشت تا ۱۰ هزارمیلیارد تومانی آزاد راه آبیک – چرمشهر ادامه داد: این پروژه مراحل نهایی خود را طی می کند و با افتتاح آن بخش عمده ای از ترافیک استان البرز روان سازی خواهد شد.
آزاد راه آبیک – چرمشهر به طول ۱۵۸ کیلومتر بین استان های قزوین ، البرز و تهران در دست ساخت قرار گرفته است که در واقع کمربند جنوبی استان های البرز وتهران محسوب می شود.
خادمی به وضعیت آزاد راه شهید حاج قاسم سلیمانی در شمال کرج اشاره کرد و گفت : وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل این پروژه اعتباری حدود 400 میلیارد تومان اختصاص داده که در اختیار شهرداری کرج قرار می گیرد.
وی بیان داشت : انتظار می رود تا طی شدن مراحل اداری و بانکی این اعتبار، استانداری البرز و مدیریت شهری کرج از منابع داخلی پروژه را پیش ببرند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : چندی پیش بخشی از اعتبار اختصاصی وزارت راه و شهرسازی برای این آزاد راه به حساب بانک واریز شد اما به سبب مشکلات بانکی برگشت خورد.
خادمی گفت : در مجموع بخشی از اعتبار این بزرگراه برعهده وزارت راه و شهرسازی است که به طور قطع تامین خواهد شد و مدیریت شهری کرج نگران این موضوع آن نباشند.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری کرج با احداث بزرگراه شمالی کار بزرگی برای روان سازی ترافیک انجام داده ، افزود: افتتاح این بزرگراه بخش عمده ای از ترافیک کرج را روان سازی خواهد کرد.
خادمی افزود: اکنون شرکت پیمانکاری بزرگراه شمالی کرج حدود ۶۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که باید با کسب درآمد مناسب تامین شود.
بزرگراه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به طول ۱۷.۵ کیلومتر ، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج – قزوین در غرب این کلانشهر متصل می کند.
عملیات احداث این بزرگراه تیرماه سال ۹۵ آغاز شده و قرار است تا ژایان امسال بخشی از آن زیر بار ترافیک برود. 
اواخر سال گذشته و اوایل امسال با افتتاح خط یک آزاد راه تهران - شمال به طول ۳۲ کیلومتر و ادامه آزاد راه شهید همت به طول ۱۴ کیلومتر حدود ۲۵ درصد ترافیک البرز کاهش یافت.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر