اخبار

 آخرین اخبار 

محقق شدن رویای گرم طالقانی‌ها

محقق شدن رویای گرم طالقانی‌ها
1399/10/24


چراغ آرزوی شعله‌های آبی روشن می‌شود، هزارتوی گازرسانی به طالقان به عنوان حق طبیعی مردم، مطالبه دیرینه روستاییان طالقان از مسئولان است.
به گزارش جام جم البرز، ایران از حیث دارا بودن منابع گازی دومین کشور جهان محسوب می‌شود که ۱۷ درصد این منابع را به خود اختصاص داده است.شاید امروزه با فراگیر شدن تکنولوژی و ارتباطات و اثرات عجیب و تازه علم بر زندگی ما که هر روز نیز بیشتر ما را شگفت‌زده می‌کند، بهره مندی از گاز به عنوان منبع انرژی و سوخت امری پیش پا افتاده به‌نظر برسد.
اما جالب است بدانید که طرح گاز رسانی به شهرستان طالقان از سال ۹۰ آغاز شده و هنوز این شهرستان مشکل گاز دارد.
اکنون گاز، این منبع انرژی به چهل روستا در طالقان رسیده اما گازرسانی به ۳۹ روستای دیگر با مشکلاتی مواجه شده است.
حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز البرز می گوید: با گازرسانی به این ۳۹ روستا، ۹۰ درصد جمعیت روستایی از این انرژی بهره‌مند می شود و برای این کار هفت پیمانکار جذب کرده‌ایم.
او افزود: رانش زمین در بعضی مسیرهای گازرسانی باعث تغییر مسیر و تاخیر شد که عدم همکاری بعضی‌ ادارات هم در این باره بی‌تاثیر نبود.
او می گوید: اگر اداراتی چون منابع طبیعی و آبخیزداری و شرکت آب‌ منطقه‌ای همکاری لازم را با ما داشته باشند، مشکلی برای ادامه طرح‌های گازرسانی نخواهیم داشت.
برای آن‌که بیشتر از ماجرای گازرسانی به طالقان مطلع شویم به سراغ حسینی، معاون فرماندار طالقان می رویم.
او افزود: با کمک استانداری توانستیم سایر ادارات را پای کار بیاوریم تا جایی که دیگر مشکلی از نظر همکاری شرکت آب منطقه‌ای هم برای گازرسانی به روستاهای همجوار سد طالقان وجود ندارد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.