اخبار

 آخرین اخبار 

علیرضا عباسی و بازدید از نیروگاه

علیرضا عباسی و بازدید از نیروگاه
1399/10/24


نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی به همراه مهندس  فردین حکیمی ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز، فرماندار شهرستان فردیس و جمعی از مقامات محلی شهرستان فردیس، از نیروگاه منتظرقائم در شهرستان فردیس بازدید به عمل آورد.
به گزارش جام جم البرز، این بازدید در پی آلودگی شدید هوا در روزهای اخیر و اخبار منتشره در رسانه ها مبنی بر استفاده نیروگاه از سوخت سنگین (مازوت) علت آلودگی هوای تهران و ...، با هدف بررسی وضعیت سوخت مصرفی در نیروگاه و عملکرد سازمان محیط زیست استان و همچنین مدیران محلی و مسئولین نیروگاه صورت پذیرفت.
در این بازدید نماینده مردم کرج و ... در مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن توضیحات مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق منتظرقائم ـ مهندس عباس کریمی ـ و همچنین معاونین شرکت، از نزدیک پلمپ (مسدود) بودن خط انتقال مازوت از سال 1394که بطور ادواری از سوی نمایندگان دادستان و محیط زیست استان کنترل می شود، را مورد بازدید قرار داد.
اضافه می گردد آقای عباسی و هیأت همراه با حضور در اتاق فرمان واحدهای نیروگاه تابلوی آنالایزر گازهای خروجی اگزوز(دودکش) واحدها که مبین میزان گازهای خروجی و در محدوده استاندارد بودن آن می باشد را ملاحظه نمود.
لازم به ذکر است اطلاعات آنالایزر مذکور به شکل برخط (Online) که هرگونه تغییرات لحظه ای را نیز نمایش می دهد، در سازمان محیط زیست استان البرز، قابل مشاهده است و در عین حال کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان فردیس در هر زمان که خواسته باشند، امکان حضورشان در نیروگاه و کنترل شرایط و عملکرد زیست محیطی نیروگاه برایشان فراهم است. 
قابل ذکر است در این بازدید خبرنگار واحد مرکزی خبر البرز، خبرگزاری های ایرنا و فارس و ... جهت انعکاس اخبار این بازدید حضور داشتند که گزارش بازدیدهای ادواری محیط زیست و نماینده دادستان از پلمپ(مسدود) بودن خط مازوت و استفاده نشدن مازوت توسط نیروگاه ضمن مشاهدات عینی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست استان به نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام گردید.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.