اخبار

 آخرین اخبار 
  • اطلاعيه شماره ۶ ستاد انتخابات كشور ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمين دوره ­ی شوراهاي اسلامي شهر از روز چهارشنبه مورخ ۲۰-۱۲-۱۳۹۹ آغاز و تا پايان وقت اداري روز سه شنبه مورخ ۲۶-۱۲-۱۳۹۹ (جمعا به مدت ۷ روز) ادامه خواهد يافت.
  • بیش از صدهزارتن حواله روغن در انتظار جذب معاون وزیر صمت از استاندارها و روسای سازمانهای صنعت و معدن سراسر کشور خواست هر چه سریع تر نسبت به جذب حواله های روغن که حدود ۱۱۰ هزار تن حواله می باشد اقدام کنند .
  • حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ بیشتر می‌شود سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز گفت: قول می دهیم اوضاع حقوق بازنشستگان در سال آینده بهبود پیدا کند.
  • وضعیت کرونایی البرز، ثابت اما شکننده سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز گفت: وضعیت مرگ و میر و بستری شدگان کرونایی در البرز ثابت اما شکننده است.
  • لیست تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در سامانه 118 به روز رسانی شده است محمد فتحی ، رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم خانگی کرج گفت : ثبت اطلاعات صحیح و به روز رسانی لیست تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در کرج در سامانه 118 یکی از اولویت ها و برنامه های هایت مدیره این اتحادیه صنفی در سال گذشته بود که با موفقیت انجام شد .
  • ناگفته ها و توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا بی‌تردید هوای پاک و عاری از آلودگی و آلاینده های زیست محیطی حق مسلم هر شهروند می باشد. عوامل گوناگونی بر افزایش آلودگی هوا دخیل بوده که از عمده ترین آن ها حوزه حمل و نقل عمومی است. تجهیز ناوگان به اتوبوس های نو و رفع عیوب فنی می‌تواند نقایص این چرخه را بهبود بخشد.
  • بهینه سازی و اصلاح شبکه فشار متوسط در شهرستان نظرآباد به منظور تعدیل بار و ایمن سازی شبکه، بلوار خلیج فارس در شهرستان نظرآباد اصلاح و بهینه شد.
  • کتاب های خوب را ، خوب بخوانید نویسندگان با مهارت های نوشتاری وخلاقیت های ذهنی در قالب های رمان ، نمایشنامه ، داستان کوتاه ، شعر و.... برفرهنگ جامعه وافکارخوانندگان آثارشان تاثیر می گذارند. برگزاری سومین جشنواره کتاب سال استان البرز بهانه ای شد تا خبرنگار جام جم البرزبایکی از برگزیدگان این رویداد ادبی گفتگویی انجام دهد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید :
  • کوتاهی برخی از مسئولین در محرومیت‌زدایی موجب ناراحتی و دلسردی می‌شود نماینده ولی‌فقیه در استان البرز به همراه فرماندار شهرستان تازه تأسیس چهارباغ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، شهردار، امام‌جمعه و جمعی از ائمه مساجد و مسئولین شهرستان چهارباغ از مناطق محروم ملک‌آباد، مهدی‌آباد، شهرک ابریشم و شهرک علوی شهرستان چهارباغ بازدید کردند.
  •  اطلاعیه قطعی گاز در کرج به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری قسمتی از منطقه کرج اسلام آباد 20متری شریعتی انتهای خیابان مازنی را در تاریخ 1399/12/11 از ساعت 8 صبح الی 16 قطع نماید.

موذن کوچک

موذن کوچک
1399/10/25


معصومه ابوالحسنی، خبرنگار فرهنگی و اجتماعی جام جم البرز


هنوز اهالی روستای اسلام آباد گرمسار ، موذن کوچک مسجد محل را به یاد دارند که با صدای ملکوتی اش مردم را به ادای نماز دعوت می کرد. شهید ابراهیم رضوانی از پنج سالگی وارد برنامه های مذهبی شد. بعد از گذشت يكي دو سال ، به غير از اذان ، تكبير و اقامه نماز را هم آموخت و بعد از آمدن به کرج و سکونت خانواده در محله دولت آباد، با وجود مساجد و مكان‌های بيشتر، به يادگيری قرآن و احكام دينی نيز پرداخت.
جنگ که آغاز شد ابراهیم سن وسالی نداشت، اما با شرکت در برنامه های بسیج خود را برای عزیمت به جبهه آماده می کرد. وقتي برای اولین بار مي‌خواست به جبهه برود ،شانزده ساله بود. آن قدر شور و شوق داشت که از شب قبل در مصلاي نماز جمعه خوابيد  تا صبح جزء اولين نفرات اعزامی باشد. در آن جا نیز با صدایی دلنشینش دعای کمیل و توسل را سرمی داد. زمان مرخصی به خانه نرسيده به زیارت شهدای گلزار مي‌رفت و با گریه از آن ها می خواست که دعا کنند اوهم به آنها بپیوندد. 
مادر هم از چشم های خیس ابراهیم به راز درونش آگاهی داشت. هنگامي كه به منطقه جنگی چنانه اعزام شد به لیوان شربت توی دست های مادراشاره کرد و گفت: دعا كن به من از آن شربت‌های بهشتی بدهند و با آن ها مست شوم نه اين شربت‌های دنيايی .
حس غريبی داشت .هر چند قدمی كه می‌رفت برمی‌گشت و به اهل خانواده نگاهی می‌كرد. 
در محور چنانه تازه نماز جماعت ظهر تمام شده بود که صدای آژیر قرمز حمله هوایی دشمن در منطقه پیچید. باران بمب های خوشه ای از هر طرف می بارید. يكی از همان بمب ها در چند متری شهید ابراهیم رضوانی به زمین اصابت کرد و او را به آرزوی دیرینه اش یعنی شهادت رساند. چند روز بعد از شهادت با یک تشییع با شکوه پیکر پاک شهید ابراهیم رضوانی در گلزار شهدای چهارصددستگاه کرج به خاک سپرده شد.
 یادش گرامی
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر