اخبار

 آخرین اخبار 

غیرحضوری شدن پرداخت کمک هزینه ازدواج

غیرحضوری شدن پرداخت کمک هزینه ازدواج
1399/10/27

سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز از پرداخت کمک هدیه ازدواج برای بیمه شدگان در قالب طرح ۳۰۷۰ سازمان تامین اجتماعی و بدون نیاز به مراجعه حضوری خبر داد.
به گزارش جام جم البرز، قورچیان، سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز با اشاره به بحث کمک هزینه ازدواج می گوید: به استناد ماده ۸۵ قانون تامین اجتماعی، بیمه شده باید ۴ شرط را داشته باشد تا مستحق دریافت کمک هزینه ازدواج شود.
سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز افزود: سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان زن یا مرد که برای اولین بار ازدواج می‌کنند و دارای شرایط قانونی لازم هستد، مبلغی به عنوان کمک هزینه ازدواج پرداخت می‌کند. 
قورچیان می گوید: بر این اساس، بیمه شده طی ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل به مدت ۷۲۰ روز سابقه کار داشته باشد و حق بیمه این مدت را پرداخت کرده باشد.
او افزود: باید در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد و ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد تا کمک هزینه ازدواج به فرد تعلق گیرد.
سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرزمی گوید: استفاده از خدمات دیجیتال و غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی از طریق ثبت شماره همراه و حساب بانکی بیمه شده با مراجعه به آدرس http://eservices.tamin.ir به سهولت امکان پذیر بوده ومرکز ارتباطات و نظارت مردمی سازمان نیز با شماره گویای ۱۴۲۰ به صورت شبانه روزی پاسخگوی سئوالات بیمه شدگان است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر