اخبار

 آخرین اخبار 

جذب اشتراک صدقات به‌صورت الکترونیکی برای اولین بار در کشور توسط استان البرز

جذب اشتراک صدقات به‌صورت الکترونیکی برای اولین بار در کشور توسط استان البرز
1399/12/5

 

بر این اساس با ارسال پیامک از طریق پنل پیامکی به شهروندان البرزی مبنی بر تحویل صندوق صدقات و ارائه روش‌های پرداخت صدقات امکانی ایجادشده تا درخواست آن‌ها برای دریافت اشتراک از کمیته امداد، با ارسال عدد یک به سامانه وصول گردد.
به گزارش جام جم البرز، محمد محمدی فرد مدیر کل کمیته امداد امام (ره ) با تشریح عملکرد این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی در ادامه افزود: این اقدام نوآورانه از 25 بهمن آغازشده و روزانه 3000 پیامک به شهروندان ارسال می‌گردد.
وی به مزایای دیگر اجرای این کار اشاره کرد و گفت: این طرح بتواند ۸۰ درصد از هزینه‌های اشتراک یابی را کاهش داده و سرعت عمل را بیش از ۱۰ برابر ارتقا دهد.
مدیرکل کمیته امداد امام (ره) البرز با تأکید بر اینکه، کمک‌های جمع‌آوری‌شده از صندوق‌های صدقات مطابق جدول سهم‌بندی و مبتنی بر نیاز جامعه هدف در امور معیشتی، درمان، مسکن، جهیزیه و تحصیل نیازمندان هزینه می‌شود، گفت: هم‌اکنون حدود ۱۷۰ هزار صندوق صدقات فعال در استان البرز وجود دارد که 158 هزار صندوق در اختیار مشترکان خانگی و بقیه در قالب صندوق بزرگ و متوسط در معابر، ادارات، مجتمع‌های تجاری و مدارس نصب‌شده‌اند.
وی بابیان اینکه در استان البرز بیش از ۲۷٬۰۰۰ خانوار نیازمند از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند هستند گفت: کمیته امداد به‌منظور یاری‌رساندن به اقشار محروم جامعه و هدایت نیات خیر مردم نوع‌دوست، طرح‌های متنوعی را در جهت فقرزدایی و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در امور نیکوکاری و دستگیری از نیازمندان به مرحله اجرا درآورده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر