اخبار

 آخرین اخبار 
  • رونمایی از یادمان شهید گمنام درپژوهشگاه مواد و انرژی یادمان شهید گمنام پژوهشگاه مواد و انرژی با حضور دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر نقی زاده مشاور معاون پژوهش و فناوری و رئیس حوزه این معاونت، دکتر نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری و دکتر برزگر معاون دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و همچنین مهندس حسین بغدادی شهردار مشکین دشت و جناب سروان نصیری از پلیس امنیت ناجا، دکتر خاوندی رئیس پژوهشگاه، هیات رئیسه، اعضای شورای پژوهشگاه، تعدادی از مدیران گروه و مدیران ستادی پژوهشگاه و رئیس حراست پژوهشگاه رونمایی شد.
  • بهسازی و آسفالت معابر شهر جدید هشتگرد مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از اجرای بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع آسفالت در معابر این شهر خبر داد و گفت: این حجم از عملیات در سال جاری در محله‌های مختلف این شهر اجرا شده است.
  • حضورعلی حدادی نماینده مجلس شورای اسلامی در جمع نمازگزاران جمعه چهارباغ علی حدادی در جمع نمازگزاران شهرستان چهارباغ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام گفت: امروز باور همه ما این است که وجود نازنین رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان نایب بر حق امام عصر (عج) است و همه ما سرباز ولایت هستیم و به آن افتخار می‌کنیم اما این سربازی در شعار نباید باقی بماند و در عمل نیز باید باشد.
  • جزئیات جدید از حمله آمریکا به سوریه گزارش‌های رسانه‌ها از جزئیات جدیدی درباره حمله نظامی آمریکا که روز جمعه علیه اهدافی در سوریه انجام گرفت،‌ پرده برداشتند که از جمله اشاره به لغو حمله دوم قبل از انجام آن داشتند.
  •   لیلی من، در جزیره مجنون است در سرمای زمستان اواخر دی ماه ۱۳۶۲ گوشه شبستان مسجد، کز کرده بود و توی لاک خودش بود.
  • اتوماسیون جامع املاک شهرداری کرج رونمایی شد اتوماسیون جامع املاک شهرداری کرج امروز با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران شهری رونمایی شد.
  • برگزاری رالی تور گردشگری در البرز رالی تور گردشگری البرز توسط هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری البرز برگزار شد.
  • فعالیت های مرکز اورژانس البرز در هفته ای که گذشت در هفته گذشته، کارشناسان واحد دیسپچ و ارتباطات اورژانس البرز پاسخگوی ۹۵۵۳ تماس تلفنی بودند و تکنسین های اورژانس البرز نیز به ۳۰۲۷ ماموریت اعزام شدند.
  • بازدید معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از پژوهشگاه مواد و انرژی دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه مدیران این حوزه؛ دکتر نقی زاده مشاور معاون پژوهش و فناوری و رئیس حوزه این معاونت، دکتر نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری و دکتر برزگر معاون دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، از پژوهشگاه مواد وانرژی بازدید نمودند.
  • آیین کلنگ زنی احداث ساختمان مرکز اورژانس بخش بالاطالقان محمد صیادی سرپرست بخشداری بالا طالقان، مهین فلاح بخشدار مرکزی رسول زاده معاون اجرای اورژانس استان البرز و جمعی از خیرین شهرستان، مسئولین نهادها و ادارات شهرستان شوراهای اسلامی و دهیاران مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان اورژانس در محل مرکز بخش بالا طالقان روستای جوستان برگزار شد.

اکبر سلیم نژادبه مناسبت 5 اسفند روز مهندس

مهندسان پیشگامان پیشرفت و سازندگی کشورهستند

 مهندسان پیشگامان پیشرفت و سازندگی کشورهستند
1399/12/5

 

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: نوآوری و خلاقیت مهندسان زمینه ‌ساز رشد و محرک موتور پیشرفت و سازندگی کشور است.
به گزارش جام جم البرز، اکبر سلیم نژاد ضمن گرامیداشت پنجم اسفندماه، زاد روز دانشمند بزرگ و مهندس برجسته تاریخ علم ایران خواجه نصیرالدین طوسی که به عنوان روز ملی مهندس و بسیج مهندسین نامگذاری شده است فرصت را مغتنم شمرده و این روز خجسته را به همه مهندسان کارآمد و خلاق بخصوص همکارانم در شهرداری و شورای شهرکرج که موجب توسعه و افزایش بهره وری و نیز گسترش دانش بشر و ایجاد آرامش مردم می شوند، تبریک و تهنیت عرض نمود و اظهار داشت: بی شک نقش بی بدیل مهندسان در زندگی مدرن امروز بر کسی پوشیده نیست و هستند مهندسانی که در پرتو علم و اندیشه، مهارت و توان فنی آنان جزو بهترین‌های دنیا بوده و در پروژه‌های مهم عهده‌دار مسئولیت‌های گران و قابل تحسین می باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه نقش جامعه مهندسی در توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور بی بدیل و منحصر به فرد است، افزود: بی شک نقش بی بدیل مهندسان در زندگی مدرن امروز بر کسی پوشیده نیست و بر این باوریم تمامی آثار و بناهای مهم امروز مدیون مهندسین بزرگ و نامداری بوده است که  در آن شرف حضور داشته اند.
سلیم نژاد با اشاره به اینکه نقش مهندسان در فرایند ساخت و بهره برداری مدیریت شهری موثرتر از سایر اقشار جامعه است، تصریح کرد: آنانیکه با تاریخ و فرهنگ هشت سال دفاع مقدس و جهاد سازندگی آشنا هستند، نقش مهندسین را در عرصه های مختلف دفاع از نظام و خدمت به مردم و سازندگی کشور به خوبی درک می کنند.
وی بیان کرد: شوراها به عنوان نمایندگان مردم در تصمیمات و توسعه شهرها، پتانسیل و ظرفیت خوبی برای شهرها محسوب می شوند که همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان با این مجموعه بر اساس همین ظرفیت و توانمندی‌ها می تواند در مباحثی همچون اصول فنی و مهندسی، طراحی، نظارت و اجرای ساخت و سازها ثمرات بسیار خوبی در حوزه توسعه شهری داشته باشد .
سلیم نژاد همکاری مهندسان با شهرداری و شورای شهر را عاملی جهت توسعه شهر و رضایت شهروندان عنوان کرد و یادآور شد: همه سازمان‌ها و ارگانها باید در این راستا قدم برداشته و با همکاری و ارتباط بیشتر در تسهیل و رسیدن به توسعه شهری گام بردارند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر