اخبار

 آخرین اخبار 

رونمایی از یادمان شهید گمنام درپژوهشگاه مواد و انرژی

رونمایی از یادمان شهید گمنام درپژوهشگاه مواد و انرژی
1399/12/10

 

یادمان شهید گمنام پژوهشگاه مواد و انرژی با حضور دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر نقی زاده مشاور معاون پژوهش و فناوری و رئیس حوزه این معاونت، دکتر نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری و دکتر برزگر معاون دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و همچنین مهندس حسین بغدادی شهردار مشکین دشت و جناب سروان نصیری از پلیس امنیت ناجا، دکتر خاوندی رئیس پژوهشگاه، هیات رئیسه، اعضای شورای پژوهشگاه، تعدادی از مدیران گروه و مدیران ستادی پژوهشگاه و رئیس حراست پژوهشگاه رونمایی شد.

به گزارش جام جم البرز، یادمان شهید گمنام پژوهشگاه مواد و انرژی با حمایت و همکاری استانداری البرز، شهرداری مشکین دشت و همچنین کارکنان پژوهشگاه ساخته شده است.

شهید گمنام پژوهشگاه مواد و انرژی در اسفندماه سال ۱۳۹۶ مصادف با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با همراهی مردم شریف مشکین دشت و کارکنان این پژوهشگاه تشییع و در این پژوهشگاه آرام گرفت.

این شهید عزیز در اسفند ماه 1363 در منطقه عملیاتی ام الرصاص به مقام رفیع شهادت نائل آمده است.

shahidفاز اول پروژه ساخت یادمان این شهیددر اسفند ماه سال 1397 از محل هدایا و نذورات همکاران پژوهشکاه آغاز شد.

این پروژه در دی ماه سال 1398 با تامین اعتبار از محل مساعدت و همیاری استانداری محترم البرز  اجرایی و در مردادماه 1399 تکمیل گردید.

اعتبار این پروژه 2.800.000.000 ریال می باشد که حدود 2.000.000.000 ریال از سوی کمک و مساعدت استانداری و حدود 800.000.000 ریال

هدایا و نذورات توسط پژوهشگاه و همکارن تامین شده است.

مشخصات پروژه:

- مساحت پروژه: حدود 190 مترمربع.

- نوع سازه : طرح اسلیمی اسکلت فلزی.

- نوع پوشش داخل طاق ها: کاشی لعابدار با طرح و نقوش اسلیمی ایرانی.

- نوع پوشش روی طاق ها : آجر نمای سنتی اصفهان.

- نوع پوشش سطح محوظه پروژه: آجر پلاک نسوز و سنگ گرانیت نهبندان

- طراح : بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس

این طرح از ترکیب دو طاق به صورت متداخل شکل گرفته است. طاق بلندتر با هدف شاخص شدن و دیده شدن المان از فاصله دور و طاق کوتاه تر با هدف ایجاد فضایی با مقیاس انسانی در زیر المان طراحی شده است .

نحوه ترکیب آزاد و با فاصله این دو طاق، امکان دسترسی به فضای زیر المان را می دهد؛ این موضوع و نحوه دسترسی به فضای زیر المان از ویژگی های اصلی این طرح به شمار می‌رود.

پوشش روی طاق ها از معقلی (آجر و کاشی ) و پوشش زیر طاق‌ها از کاشی با نقوش اسلیمی می باشد.

ضمن قدردانی از استاندار محترم البرز، شهردار محترم مشکین دشت و کلیه همکارانی که در ساخت این یادمان ما را همراهی نموده‌اند، وجود این شهید عزیز را در پژوهشگاه گرامی می داریم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر