اخبار

 آخرین اخبار 

توسعه فضای سبز شهرجدید هشتگرد

توسعه فضای سبز شهرجدید هشتگرد
1399/12/10

 


رییس اداره فضای سبز شرکت عمران شهرجدید هشتگرد از توسعه فضای سبز شهرجدید هشتگرد خبر داد و گفت: با توسعه فضای سبز در سالجاری،  مساحت ۱۲.۵ هکتاری فضای سبز شهری به بیش از ۱۴۰ هکتار افزایش پیدا کرده و پیشرفت بسزایی در افزایش سرانه های فضای سبز صورت گرفته است.

به گزارش جام جم البرز، محسن بیگی در گفت و گو با رادیو البرز با اشاره به افزایش اعتبار فضای سبز در سالجاری از ۲۰ میلیارد ریال به ۳۵۰ میلیارد ریال گفت: در راستای تحقق اهداف شرکت عمران مبنی بر فراهم نمودن رفاه و آسایش مردم و همچنین افزایش منظر شهری، قراردادی در حدود ۹۰ میلیارد ریال جهت احداث و نگهداری فضای سبز سطح شهر در فازهای ۴ و ۷، جنگل حاشیه اتوبان و محوطه ایستگاه مترو منعقد شده است.
وی افزود: برای افزایش سرانه فضای سبز، احداث ۳ پارک جدید به مساحت تقریبی ۵۷ هزار مترمربع در فاز ۷ پیش بینی شده و ۲ پارک دیگر به مساحت ۲۰ هزار متر مربع احداث شده است.
بیگی گفت: علاوه بر احداث پارک، بهسازی، واکاری و کاشت درخت جدید در بلوارها و میادین سطح شهر در فازهای ۴ و ۷ در دستور کار قرارگرفته که بخشی از آن به ثمر رسیده و بخشی دیگر در قالب قرارداد جدید با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در مرحله فراخوان انتخاب پیمانکار می‌باشد که به زودی اجرایی خواهد شد.
رییس اداره فضای سبز شرکت عمران شهرجدید هشتگرد با اشاره به اینکه فضای سبز علاوه بر افزایش زیبایی و منظر شهری باعث کاهش آلودگی های محیطی و افزایش رطوبت هوا می شود، بیان کرد: به مناسبت ۱۵ اسفند روز درختکاری حدود سه هزار اصله درخت مثمر و غیرمثمر در اختیار شهروندان به خصوص ساکنین مسکن‌مهر قرار خواهد گرفت تا شهروندان در مجتمع‌های خود در کنار شرکت عمران در امر درختکاری مشارکت داشته و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.
بیگی افزود: شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در سایت جنگل حاشیه اتوبان ۲۰ هزار اصله درخت غرس و ۱۰ گونه درختان  پهن برگ و سوزنی برگان را به این جنگل اضافه کرده است.
وی همچنین در خصوص تامین خاک زراعی فضای سبز شهر اظهار داشت: قرارداد ۳۶ هزار تنی جهت تامین خاک زراعی مساکن مهر و بلوارها و میادین سطح شهر در فاز ۴ و ۷ با اعتباری بالغ بر حدود ۲۷ میلیارد ریال منعقد شده است.
بیگی اظهار داشت: شرکت عمران شهرجدید هشتگرد تا حد امکان و با توجه به اعتباراتی که در اختیار دارد برای توسعه فضای سبز تلاش می ‌کنند، اما بخش مهم دیگری که شامل حفظ این فضاها است که امیدواریم همکاری شهروندان را هم داشته باشیم و شهروندان با احساس مسئولیت در این زمینه همکاری کنند.
وی گفت: یکی دیگر از اقدامات شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در حوزه فضای سبز، احداث ایستگاه پمپاژ از  تصفیه خانه برای آبیاری سایت‌جنگل با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال بوده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر