اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

سینما؛ صنعت جادویی

سینما؛ صنعت جادویی
1396/1/19

تقریباً یک قرن پیش پدیده ای بوجود آمد که شاید کمتر کسی فکر می کرد امروز به عنوان یکی از قطب های مهم  فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جهان تبدیل شود تا جایی که به توان از آن به عنوان صنعت جادویی یاد کرد.
«سینما» دارای پتانسیل های فراوانی در جهت جذب مخاطب داشته و در هر جای دنیا از محبوبیت بی نظیر و روز افزونی در میان علاقه مندان خود برخوردار است. پدیده ای نوظهور که در بطن خود از وجود نقاطِ عطف مهمی بهره مند بوده و از جمله می توان به روانشناسی و جامعه شناسی در بطن قصه و فضای داستان اشاره داشت که  البته در این میان نمی توان از وجود «قهرمان» رویای همیشگی بشر نیز چشم برداشت.
«سینما» به عنوان هنر هفتم علاوه بر بهره بردن از هنرهای دیگر نیز امروزه آن گونه هنرنمایی می کند که خود را به عنوان صنعت مکمل در جهت شناخت صنعت های دیگر هم معرفی می کند، به طوری که همین ویژگی ممتاز این فرصت طلایی را به وجود آورده است تا کشورهای ابرقدرت جهان با برنامه ریزی مناسب از این صنعت جادویی در جهت سیاست های کلان خود نیز بهره برداری کنند که با نگاهی به تاریخ جهان می توان به صحت این قضیه به روشنی تا به امروز پی برد!
بنابراین با شناخت بر جایگاه صنعت سینما می توان اینگونه تعبیر کرد که نقش سینما در سیاست امروز جهان نیز بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد  و در همین زمینه می توان به کشورهایی نظیر آمریکا، فرانسه، ایتالیا، هندوستان و حتی چین و ژاپن اشاره داشت که هر گونه دغدغه و سرمایه گذاری در جهات مختلف را از طریق صنعت سینما به جامعه خود تزریق می کنند و اتفاقاً با موفقیت چشمگیری هم مواجه می شوند. اما سئوال اینکه کشور عزیزمان ایران چقدر توانسته است از این صنعت جادویی در جهت سیاست های کلان در زمینه های مختلف بهره مند شود؟! آیا سینمای پیر ایران که زمانی ریشه در بنیه های ملی و فرهنگی داشته و موفقیت به سزایی داشته است، امروزه در چه حال و احوالی به سر می برد؟ آیا زبان مشترکی مابین دولتمردان و سینماگران وجود دارد؟ و یا اینکه اصلاً سینمای ایران توانسته خود را در قامتِ صنعت و صنعت گری با توجه به تمامی زوایای آن معرفی کند؟ شاید به توان بهترین پاسخ را در آثارِ مختلف ارائه شده و یا گپ و گفتگوهای صمیمی و رسمی در گزارشات و مصاحبه های خود سینماگران، مسئولین و کارشناسان جستجو کرد! اما آنچه به واقع برداشت می شود این است که با وجود پتانسیل های فراوانی که در زمینه های مختلف سینمای ایران یافت می شود اما گویی هنوز مسیر برای صنعت شدن سینمای ایران هموار نشده است و اینکه سینما و سینماگران ایرانی امروزه اصلاً حال و روز خوشی ندارند! چه برسد به اینکه به عنوان قطب راهگشا بوده و یا اینکه از آنها در شرایط عالی انتظارِ حافظِ فرهنگ و تمدن فرزانگان جهان بودن را انتظار داشت. اما به هر جهت با توجه به بررسی تمامی جوانب می توان اذعان داشت با برنامه ریزی مناسب در جهات مختلف می توان به صنعت جادویی امروز ِجهان دست یافت که البته این خود مستلزمِ همکاری و همیاری بیشتری از سوی متخصصین و مسئولین امر می باشد. اما شاید بهترین حالت برای این صنعت جادویی در کشورمان ایجاد یک زبانِ مناسب بین فرهنگ ها و عقاید مختلف باشد تا با ایجاد وحدت و یکدستی با تکیه بر ارزش های مختلف فردی و اجتماعی بتوان به هدف مورد نظر دست یافت و در میان می توان از تجربیات پیشکسوتان سینمای ایران نیز به درستی بهره برد و از طرفی با سرمایه گذاری بر روی جوانان با استعداد و نخبه و همچنین سیاست های زیرساختی و تشکیلاتی نیز مسیر را برای صنعتی شدن این صنعت جادویی هموار نمود.                                                   
علی عینی

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر