معلمی یعنی عشق ورزیدن

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

معلمی یعنی عشق ورزیدن

معلمی یعنی عشق ورزیدن
1396/5/2
12:43 1395

کرج- خبرنگار جام جم: معلمی با عشق ورزیدن به معنی می رسد، علی الخصوص زمانی که مسئولیت پرورش و آموزش فرشته های کوچک را در یک مهد کودک بر عهده داشته باشی؛ سرکار خانم علی نژاد سال های سال است که در کسوت معلمی و نیز به عنوان موسس و مدیر مهد کودک «دنیای کوچولوها» عاشقانه در حال فعالیت می باشد. توضیحات بیشتر در ارتباط با ویژگی ها و چگونگی مدیریت این مهد کودک را با هم می خوانیم:

ضمن معرفی خودتان از سابقه فعالیت تان در این زمینه بگویید:

عزیزه علینژاد، متولد 1341 هستم. از همان دوران کودکی همواره به شغل معلمی عشق می ورزیدم به طوری که از 16 سالگی در کنار تحصیل وارد این حیطه شدم و چون علاقه به کار با کودکان را داشتم شغل معلمی را انتخاب کردم و در سال 1363 با مدرک لیسانس وارد آموزش و پرورش شدم و در مقاطع مختلف و سمت های گوناگون تا سال 1388به فعالیت ادامه دادم، بعد از بازنشستگی نیز با اخذ مجوز از بهزیستی استان البرز موفق به تاسیس مهد کودک و پیش دبستانی دنیای کوچولوها شدم که تاکنون مشغول به کار هستم. خداوند را بی نهایت شاکر و سپاسگذارم از اینکه شغلی دارم که به آن عشق می ورزم.

مشخصه های بارز مهد کودک دنیای کوچولوها چیست:

نکته اول اینکه مهدکودک دنیای کوچولوها ضمن داشتن مجوز از سازمان بهزیستی همانند هر مهدکودک قانونی دیگر در سطح استان البرز فعالیت نموده و تنها مهد کودک و پیش دبستانی است که دارای مجوز و تاییدیه از آژانس جهانی استعدادیابی WTA  بوده و در پایان دوره نیز مدرک  WTA  به کودکان اعطا می گردد که  این مدرک در 125 کشور جهان معتبر می باشد.

نکته بعدی که مهد کودک دنیای کوچولوها را محبوب خانواده ها می کند این است که همه مکان های مهد مجهز به دوربین آنلاین است به طوریکه هر خانواده زمان ثبت نام می تواند پسورد دوربین ها را بگیرد و از محل کار و یا منزل به وسیله لپ تاب و یا حتی گوشی همراه همواره کودک خود را به صورت آنلاین ببیند.

کودکان در این مهدکودک از چه سنی پذیرفته می شوند؟

مهد کودک کوچولوها طبق مجوزی که دارد کودکان شیرخوار تا پیش دبستانی را می پذیرد.

در خصوص برنامه هایی که برای کودکان در نظر گرفته اید بیشتر توضیح دهید:

در این مهدکودک، کلاس بندی ها دقیقاً با توجه به سن کودکان انجام می شود و در هر کلاس مطابق با استانداردهای آموزشی کار می شود و علاوه بر مربیان توانا و مجرب برای هر رشته فوق برنامه مربی متخصص با رشته تحصیلی مرتبط در کلاس ها حضور می یابند.

همچنین کلاس های فوق برنامه عبارتند از؛ قرآن، زبان انگلیسی (البته با توجه به اینکه مهد کاملا دو زبانه می باشد معلم زبان انگلیسی مستقر در مهد می باشد)، خلاقیت، رباتیک و ژیمناستیک.

چه عواملی را در روند موفقیت خود موثر می دانید؟

عشق ورزیدن به کودکان، صداقت با اولیاء، انتخاب پرسنل و مربیان متعهد، با تجربه  و دلسوز و نیز برخورداری از روحیه شاد مربیان در مهد کودک از جمله این موارد می باشند. همچنین حضور دائمی مدیر در مهد کودک که جمع شدن همه این عوامل در کنار یکدیگر را از الطاف الهی می دانم.

برای آشنایی خوانندگان روزنامه با این مهد کودک لطفاً نشانی و شماره تماس خود را بیان کنید؟

کرج -مهرویلا-خیابان انوشیروان شرقی پلاک 389 مهد کودک و پیش دبستانی دنیای کوچولوها

شماره تماس: 02632774066

با تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار جام جم قرار دادید.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر