تکذیب اظهارات منتسب به امیر قطر درباره ایران / خبرگزاری قطری هک شده است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

تکذیب اظهارات منتسب به امیر قطر درباره ایران / خبرگزاری قطری هک شده است

تکذیب اظهارات منتسب به امیر قطر درباره ایران / خبرگزاری قطری هک شده است
1396/3/3
12:43 1395

اخبار اولیه از این امر حکایت داشت که امیر قطر گفته است چون ایران یک قدرت اسلامی است، هیچ عقلانیتی در ادامه خصومت با ایران وجود ندارد اما ساعاتی بعد منابع قطری انتساب این اظهارات به امیر قطر را رد کردند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از جام جم آنلاین، رسانه‌های عربی بامداد امروز چهارشنبه اظهاراتی را به نقل از «تمیم بن حمد آل  ثانی» امیر قطر درباره ایران، رژیم صهیونیستی و آمریکا منتشر کردند.

با این وجود خبرگزاری قطر ساعاتی بعد این اظهارات را تکذیب کرد و اعلام کرد که انتساب آن به امیر قطر درست نیست.

اخبار منتشر شده در رسانه‌های عربی زبان از جمله «العربیه»، شبکه «اسکای نیوز عربی»، «روسیا الیوم» و چند مورد دیگر از این امر حکایت داشت که امیر قطر در اظهارات امروز خود تأکید کرده است: «ایران یک قدرت اسلامی است و هیچ عقلانیتی در دشمنی با ایران وجود ندارد».

تمیم بن حمد آل ثانی همچنین گفته است:‌ «ایران یک قدرت اصلی برای حفظ ثبات در منطقه است».

اما اینکه منشأ اصلی این اخبار در خبرگزاری های عربی زبان که همگی نیز منبع خود را خبرگزاری قطر اعلام کرده بودند، کجاست، هنوز مشخص نیست.

سایت خبرگزاری قطر هک شده بود

خبرگزاری «فرانسه» حدود دو ساعت پس از انتشار این اخبار و تکذیب شدن آنها اعلام کرد که سایت خبرگزاری دولتی قطر هک شده بود.

«تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر یک روز پس از اعلام پیروزی «حسن روحانی» در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، با ارسال پیامی به روحانی، پیروزی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفته بود.

بنا بر گزارش اولیه شبکه «العربیه»، امیر قطر همچنین با اشاره به تمایل دوحه برای همکاری با کشورهای همسایه به منظور ایجاد ثبات در منطقه گفته است که قطر به صورت همزمان موفق شده تا هم روابط مستحکمی با آمریکا برقرار سازد و هم با ایران.

وی در ادامه گفت که این حق قطر است که به صورت همزمان روابط خوبی هم با رژیم صهیونیستی و هم با حماس به عنوان نماینده قانونی و مشروع فلسطینیان داشته باشد. امیر قطر تأکید کرد که روابط دوحه و تل‌آویو خوب است.

با این وجود تمیم بن حمد آل ثانی از وجود تنش‌هایی میان دوحه و دولت دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا خبر داده است.

امیر قطر همچنین با اشاره به مناقشات اخیر در داخل آمریکا بر سر ارتباطات دونالد ترامپ با روسیه تأکید کرد که در حال حاضر رئیس‌جمهوری آمریکا با مشکلات و مسائل حقوقی در این کشور مواجه است.

با این وجود در ادامه با ملایم کردن لحن خود گفت، پایگاه هوایی «العدید» قطر که هم مورد استفاده نیروهای هوایی قطر است و هم آمریکا، از دوحه در قبال کشورهای همسایه خود حفاظت می‌کند. وی به هیچ اسمی از این کشورهای همسایه اشاره نکرد.

بر اساس این گزارش، پایگاه نظامی العدید در جنوب غربی دوحه مدتهاست که نماد اتحاد آمریکا و قطر بوده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر