همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند

همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند
1396/3/11
12:43 1395

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده دختر برادر زاده نخست‌وزیر رژیم پهلوی با مشاور امنیت ملی سابق آمریکا برای ساخت یک مستند جنجالی درباره ترکیه همکاری کرده است.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از جام جم آنلاین  روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی نوشته «رودابه بختیار»،  مجری و خبرنگار ایرانی-آمریکایی شبکه خبری «سی‌ان‌ان» و دختر برادر زاده شاپور بختیار، نخست‌وزیر رژیم پهلوی با یکی از شرکت‌های «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا برای ساخت مستندی درباره ترکیه همکاری کرده است.

وال‌استریت‌ژورنال این مطلب را در گزارشی با محور فعالیت‌های «مایکل فلین» در حمایت از ترکیه منتشر کرده است.

این روزنامه آمریکایی نوشته است پاییز سال گذشته که فلین در حال سفر در آمریکا برای حمایت از فعالیت‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ بود یکی از شرکای تجاری‌اش در یک اتاق کوچک هتل در واشنگتن نشستی با رئیس سابق دستگاه اطلاعات ترکیه برای کار بر روی یک پروژه خاص داشت.

این پروژه، ساخت مستندی بود که «شرکت بین‌المللی فلین» در حال تهیه آن برای یک تاجر ترکیه‌ای بود. این تاجر مبلغ 530 هزار دلار به این شرکت لابی‌گر مایکل فلین برای ساخت این مستند پرداخت کرده بود. هدف از ساخت مستند، ترمیم وجهه ترکیه بعد از وقوع کودتای ناکام در این کشور بود.

وال‌استریت‌ژورنال نوشته است قرارداد مربوط به این پروژه در حال حاضر به یک چالش حقوقی برای فلین تبدیل شده است. مستند مورد نظر که هرگز ساخت آن به پایان نرسید بخشی از مهم‌ترین فعالیت «شرکت بین‌المللی فلین» برای منافع ترکیه به شمار می‌رود.

قرارداد مربوط به ساخت این مستند، مهم‌ترین بخش از تحقیقاتی را تشکیل می‌دهد که درباره مبادلات تجاری مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در جریان است. فلین قبل از برکنار شدن از سمتش، اشاره‌ای به این موضوع را که شرکتش در قبال دریافت هزینه برای منافع ترکیه کار می‌کرده ،نکرده بود.

وی در حال حاضر با این اتهام رو به رو شده که ارتباطات مالی‌اش هم با روسیه و هم با ترکیه را مخفی کرده است.

«دیوید اندرز»، یک خبرنگار سابق «وایس‌نیوز» که توسط فلین برای کار در این پروژه استخدام شده بود گفته که این شرکت علاوه بر استخدام متخصصانی برای ساخت این مستند جنجالی افرادی را هم برای مخفی کردن نقش خودش به کار گرفته بود.

«رودابه بختیار» (رودی بختیار)، مجری سی‌ان‌ان و دختر برادرزاده شاپور بختیار از جمله دیگر کسانی بود که برای نقش‌آفرینی در این پروژه استخدام شده بود.

بختیار مدعی شده که درباره مقاصد فیلم او را فریب داده‌اند، چرا که به او گفته شده که موضوع مستند، انتقاد از فتح الله گولن، واعظ ترکیه‌ای مستقر در آمریکا است. بختیار مدعی شده که فکر می‌کرد که این مستند، واقعیت‌هایی را درباره ترکیه و فتح‌الله گولن بازگو خواهد کرد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر