همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند

همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند
1396/3/11
12:43 1395

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده دختر برادر زاده نخست‌وزیر رژیم پهلوی با مشاور امنیت ملی سابق آمریکا برای ساخت یک مستند جنجالی درباره ترکیه همکاری کرده است.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از جام جم آنلاین  روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی نوشته «رودابه بختیار»،  مجری و خبرنگار ایرانی-آمریکایی شبکه خبری «سی‌ان‌ان» و دختر برادر زاده شاپور بختیار، نخست‌وزیر رژیم پهلوی با یکی از شرکت‌های «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا برای ساخت مستندی درباره ترکیه همکاری کرده است.

وال‌استریت‌ژورنال این مطلب را در گزارشی با محور فعالیت‌های «مایکل فلین» در حمایت از ترکیه منتشر کرده است.

این روزنامه آمریکایی نوشته است پاییز سال گذشته که فلین در حال سفر در آمریکا برای حمایت از فعالیت‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ بود یکی از شرکای تجاری‌اش در یک اتاق کوچک هتل در واشنگتن نشستی با رئیس سابق دستگاه اطلاعات ترکیه برای کار بر روی یک پروژه خاص داشت.

این پروژه، ساخت مستندی بود که «شرکت بین‌المللی فلین» در حال تهیه آن برای یک تاجر ترکیه‌ای بود. این تاجر مبلغ 530 هزار دلار به این شرکت لابی‌گر مایکل فلین برای ساخت این مستند پرداخت کرده بود. هدف از ساخت مستند، ترمیم وجهه ترکیه بعد از وقوع کودتای ناکام در این کشور بود.

وال‌استریت‌ژورنال نوشته است قرارداد مربوط به این پروژه در حال حاضر به یک چالش حقوقی برای فلین تبدیل شده است. مستند مورد نظر که هرگز ساخت آن به پایان نرسید بخشی از مهم‌ترین فعالیت «شرکت بین‌المللی فلین» برای منافع ترکیه به شمار می‌رود.

قرارداد مربوط به ساخت این مستند، مهم‌ترین بخش از تحقیقاتی را تشکیل می‌دهد که درباره مبادلات تجاری مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در جریان است. فلین قبل از برکنار شدن از سمتش، اشاره‌ای به این موضوع را که شرکتش در قبال دریافت هزینه برای منافع ترکیه کار می‌کرده ،نکرده بود.

وی در حال حاضر با این اتهام رو به رو شده که ارتباطات مالی‌اش هم با روسیه و هم با ترکیه را مخفی کرده است.

«دیوید اندرز»، یک خبرنگار سابق «وایس‌نیوز» که توسط فلین برای کار در این پروژه استخدام شده بود گفته که این شرکت علاوه بر استخدام متخصصانی برای ساخت این مستند جنجالی افرادی را هم برای مخفی کردن نقش خودش به کار گرفته بود.

«رودابه بختیار» (رودی بختیار)، مجری سی‌ان‌ان و دختر برادرزاده شاپور بختیار از جمله دیگر کسانی بود که برای نقش‌آفرینی در این پروژه استخدام شده بود.

بختیار مدعی شده که درباره مقاصد فیلم او را فریب داده‌اند، چرا که به او گفته شده که موضوع مستند، انتقاد از فتح الله گولن، واعظ ترکیه‌ای مستقر در آمریکا است. بختیار مدعی شده که فکر می‌کرد که این مستند، واقعیت‌هایی را درباره ترکیه و فتح‌الله گولن بازگو خواهد کرد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر