همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند

همکاری دختر برادرزاده شاپور بختیار با مایکل فلین در یک مستند
1396/3/11
12:43 1395

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده دختر برادر زاده نخست‌وزیر رژیم پهلوی با مشاور امنیت ملی سابق آمریکا برای ساخت یک مستند جنجالی درباره ترکیه همکاری کرده است.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از جام جم آنلاین  روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی نوشته «رودابه بختیار»،  مجری و خبرنگار ایرانی-آمریکایی شبکه خبری «سی‌ان‌ان» و دختر برادر زاده شاپور بختیار، نخست‌وزیر رژیم پهلوی با یکی از شرکت‌های «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا برای ساخت مستندی درباره ترکیه همکاری کرده است.

وال‌استریت‌ژورنال این مطلب را در گزارشی با محور فعالیت‌های «مایکل فلین» در حمایت از ترکیه منتشر کرده است.

این روزنامه آمریکایی نوشته است پاییز سال گذشته که فلین در حال سفر در آمریکا برای حمایت از فعالیت‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ بود یکی از شرکای تجاری‌اش در یک اتاق کوچک هتل در واشنگتن نشستی با رئیس سابق دستگاه اطلاعات ترکیه برای کار بر روی یک پروژه خاص داشت.

این پروژه، ساخت مستندی بود که «شرکت بین‌المللی فلین» در حال تهیه آن برای یک تاجر ترکیه‌ای بود. این تاجر مبلغ 530 هزار دلار به این شرکت لابی‌گر مایکل فلین برای ساخت این مستند پرداخت کرده بود. هدف از ساخت مستند، ترمیم وجهه ترکیه بعد از وقوع کودتای ناکام در این کشور بود.

وال‌استریت‌ژورنال نوشته است قرارداد مربوط به این پروژه در حال حاضر به یک چالش حقوقی برای فلین تبدیل شده است. مستند مورد نظر که هرگز ساخت آن به پایان نرسید بخشی از مهم‌ترین فعالیت «شرکت بین‌المللی فلین» برای منافع ترکیه به شمار می‌رود.

قرارداد مربوط به ساخت این مستند، مهم‌ترین بخش از تحقیقاتی را تشکیل می‌دهد که درباره مبادلات تجاری مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در جریان است. فلین قبل از برکنار شدن از سمتش، اشاره‌ای به این موضوع را که شرکتش در قبال دریافت هزینه برای منافع ترکیه کار می‌کرده ،نکرده بود.

وی در حال حاضر با این اتهام رو به رو شده که ارتباطات مالی‌اش هم با روسیه و هم با ترکیه را مخفی کرده است.

«دیوید اندرز»، یک خبرنگار سابق «وایس‌نیوز» که توسط فلین برای کار در این پروژه استخدام شده بود گفته که این شرکت علاوه بر استخدام متخصصانی برای ساخت این مستند جنجالی افرادی را هم برای مخفی کردن نقش خودش به کار گرفته بود.

«رودابه بختیار» (رودی بختیار)، مجری سی‌ان‌ان و دختر برادرزاده شاپور بختیار از جمله دیگر کسانی بود که برای نقش‌آفرینی در این پروژه استخدام شده بود.

بختیار مدعی شده که درباره مقاصد فیلم او را فریب داده‌اند، چرا که به او گفته شده که موضوع مستند، انتقاد از فتح الله گولن، واعظ ترکیه‌ای مستقر در آمریکا است. بختیار مدعی شده که فکر می‌کرد که این مستند، واقعیت‌هایی را درباره ترکیه و فتح‌الله گولن بازگو خواهد کرد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر