سنای آمریکا تصویب کرد: اعمال تحریم های جدید علیه ایران به شرط افزایش تحریم های روسیه

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

سنای آمریکا تصویب کرد: اعمال تحریم های جدید علیه ایران به شرط افزایش تحریم های روسیه

سنای آمریکا تصویب کرد: اعمال تحریم های جدید علیه ایران به شرط افزایش تحریم های روسیه
1396/3/25
12:43 1395

نمایندگان سنای آمریکا عصر چهارشنبه (به وقت محلی) متممی را به طرح تحریم های یکجانبه جدید علیه ایران الحاق کردند که به موجب آن تحریم هایی هم علیه روسیه وضع خواهد شد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از جام جم آنلاین، پیش از این «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا تلویحا با افزایش تحریم  های روسیه مخالفت کرده و آن را موجب بسته شدن مسیر گفت و گوها دانسته بود.

الحاق تحریم های جدید روسیه به طرح تحریم های غیرهسته ای ایران موجب می شود که چنانچه رئیس جمهور آمریکا خواستار تحریم تهران باشد، ناچار شود با افزایش تحریم های مسکو موافقت کند.

97 سناتور آمریکایی روز چهارشنبه با متمم تحریم های روسیه موافقت کردند و 2 سناتور رای مخالف به آن دادند.

«راند پال» و «مایک لی» به ترتیب نمایندگان ایالت های کنتاکی و یوتا تنها سناتورهایی بودند که رای مخالف دادند. «کیس وان هولن» نماینده دمکرات ایالت مریلند در این رای گیری شرکت نکرد.

طرح اعمال تحریم های یکجانبه جدید علیه ایران به بهانه نقض حقوق بشر و فعالیت های تروریستی، بزودی در سنای آمریکا به رای گذاشته خواهد شد.

گرچه حامیان این طرح مدعی هستند که تحریم های جدید، خللی در اجرای توافق هسته ای ایجاد نمی کند، برخی تحلیلگران آن را زمینه ساز نقض برجام می دانند و نسبت به پیامدهای تصویب آن هشدار می دهند.

این طرح در صورت تصویب، باید به تایید اعضای مجلس نمایندگان آمریکا و امضای رئیس جمهوراین کشور هم برسد.

آمریکا بر اساس توافق هسته ای متعهد شده است تا از بازگرداندن یا تحمیل مجدد آن دسته از تحریم هایی که اعمال آنها را وفق سند این توافق متوقف کرده است، خودداری کند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر