سنای آمریکا تصویب کرد: اعمال تحریم های جدید علیه ایران به شرط افزایش تحریم های روسیه

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

سنای آمریکا تصویب کرد: اعمال تحریم های جدید علیه ایران به شرط افزایش تحریم های روسیه

سنای آمریکا تصویب کرد: اعمال تحریم های جدید علیه ایران به شرط افزایش تحریم های روسیه
1396/3/25
12:43 1395

نمایندگان سنای آمریکا عصر چهارشنبه (به وقت محلی) متممی را به طرح تحریم های یکجانبه جدید علیه ایران الحاق کردند که به موجب آن تحریم هایی هم علیه روسیه وضع خواهد شد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از جام جم آنلاین، پیش از این «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا تلویحا با افزایش تحریم  های روسیه مخالفت کرده و آن را موجب بسته شدن مسیر گفت و گوها دانسته بود.

الحاق تحریم های جدید روسیه به طرح تحریم های غیرهسته ای ایران موجب می شود که چنانچه رئیس جمهور آمریکا خواستار تحریم تهران باشد، ناچار شود با افزایش تحریم های مسکو موافقت کند.

97 سناتور آمریکایی روز چهارشنبه با متمم تحریم های روسیه موافقت کردند و 2 سناتور رای مخالف به آن دادند.

«راند پال» و «مایک لی» به ترتیب نمایندگان ایالت های کنتاکی و یوتا تنها سناتورهایی بودند که رای مخالف دادند. «کیس وان هولن» نماینده دمکرات ایالت مریلند در این رای گیری شرکت نکرد.

طرح اعمال تحریم های یکجانبه جدید علیه ایران به بهانه نقض حقوق بشر و فعالیت های تروریستی، بزودی در سنای آمریکا به رای گذاشته خواهد شد.

گرچه حامیان این طرح مدعی هستند که تحریم های جدید، خللی در اجرای توافق هسته ای ایجاد نمی کند، برخی تحلیلگران آن را زمینه ساز نقض برجام می دانند و نسبت به پیامدهای تصویب آن هشدار می دهند.

این طرح در صورت تصویب، باید به تایید اعضای مجلس نمایندگان آمریکا و امضای رئیس جمهوراین کشور هم برسد.

آمریکا بر اساس توافق هسته ای متعهد شده است تا از بازگرداندن یا تحمیل مجدد آن دسته از تحریم هایی که اعمال آنها را وفق سند این توافق متوقف کرده است، خودداری کند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر