روایت زندگی شهید نظری در مستند «دُرّ مانا» از شبکه یک +عکس

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

روایت زندگی شهید نظری در مستند «دُرّ مانا» از شبکه یک +عکس

روایت زندگی شهید نظری در مستند «دُرّ مانا» از شبکه یک +عکس
1396/5/4
12:43 1395

به گزارش جام جم البرز وبه نقل از روابط عمومی شبکه یک، این مستند 25 دقیقه ای روایتگر زندگی و ایثارگری شهید اکبر نظری است که در جریال عملیات مرصاد درسال 1367 در رویارویی با منافقان کوردل به درجه جانبازی نائل گشت اما او پس از 28 سال جانبازی دوباره برای دفاع از حریم اهل بیت لباس رزم پوشید و برای مبارزه با داعشیان تکفیری به سوریه رفت و در 15 شهریور 1395 به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

شهید نظری در جریان عملیات مرصاد، فرماندهی گردان انصار را عهده دار بود و نقش موثری در آزادسازی شهر اسلام آباد غرب استان کرمانشاه داشت.

او شهیدی عاشق انگشتر بود و در جریان مستند دوستان، خانواده و همرزمانش علاوه بر تشریح زندگی مبارزاتی و رشادت ها او، به خانواده دوست بودن و ارتباط بسیار صمیمانه این شهید با مردم اشاره می کنند.

سردار سرتیپ دکتر سعید طلوعی جانباز و از فرماندهان دفاع مقدس راوی زندگی شهید اکبر نظری در مستند «دُرّ مانا» است.

به گفته دوستان، شهید نظری پس از دوران دفاع مقدس پیگیری مشکلات مالی، اداری و خانوادگی بسیاری از همرزمانش بود و از تلاش برای حل و فصل مشکلات دوستانش دست بر نمی داشت.

عملیات فروغ جاویدان نام نبردی است که توسط مزدوران سازمان موسوم به مجاهدین خلق (منافقین) طرح ریزی شد و در اوایل سال 1367 در گرفت.

پس از چند روز درگیری، در نهایت نیروهای جان بر کف ارتش، سپاه پاسداران و بسیج از سوم تا پنجم مرداد با رزمی سخت، بر منافقین پیرزو شدند.

در این عملیات بیش از 20 تیپ مشترک منافقین و ارتش عراق متلاشی شد و تعداد کشته و زخمی های دشمن از مرز 4800 تن گذشت.

عملیات جلوگیری از ورود منافقین به کشور و زمین گیر کردن آنها در تنگه چهارزبر، به عملیات مرصاد معروف شد.

مستند «دُرّ مانا» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد جبارزاده کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیما است که امشب چهارم مرداد ساعت 20 از این شبکه پخش خواهد شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر