نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز

ایمیل شده. تنظیم: فرهاد قنبری

نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز
1396/5/8
12:43 1395

به همت جهاد دانشگاهی انجام شد؛

نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز یکی از مهمترین اقدامات این واحد را نظارت بر تدوین طرح آمایش سرزمینی استان البرز عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی البرز با توجه به پتانسیل این استان در زمینه‌های علمی، فناوری، صنعتی و کشاورزی، برنامه‌های مهمی را برای برنامه ششم توسعه خود در نظر گرفته است.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد البرز؛ دکتر سیدعلی اکبر هاشمی‌راد، به نزدیک بودن سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی استان البرز با سه معاونت و یک دفتر از همان ابتدای شکل‌گیری در راستای اهداف و رسالت جهاد دانشگاهی گام برداشته است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی البرز در جهت ایجاد توازن و تعادل در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تجاری‌سازی و اشتغال فعالیت‌هایی را در سرلوحه کار خود قرار داده تا به اهداف عالیه خود در استان البرز برسد.

وی در ادامه به ظرفیت خوب استان البرز در زمینه‌های مختلف برای فعالیت جهاد دانشگاهی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم جهاد دانشگاهی استان البرز، نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با بیان اینکه استان البرز قطب صنعت، کشاورزی و علم و فناوری کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: به همین دلیل با توجه به این پتانسیل‌ها در استان، زمینه‌های مهمی را شناسایی و برای برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی در نظر گرفته‌ایم.

وی در ادامه از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی استان البرز گفت و تصریح کرد: با توجه به این وضعیت، جهاد دانشگاهی البرز با دارا بودن سه گروه پژوهشی و در راستای اهداف بلند مدت خود، مجوز تاسیس پژوهشکده علوم اجتماعی و شهری را دریافت کرده است.

هاشمی‌راد به تجربیات جهاددانشگاهی البرز در پژوهش‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اجرای طرح‌های ملی و شاخصی همچون طرح پیمایش ملی خانواده، طرح بررسی ویژگی‌های شخصیتی، ‌اجتماعی و اعتقادی زندانیان کشور و طرح مولفه‌ها و تعیین کننده‌های شادکامی مردم استان البرز، تجربیات خوبی را برای پیشبرد طرح‌های محوله در اختیار پژوهشگران این واحد قرار داده است.

وی در ادامه گفت: این واحد در حوزه آموزشی نیز با در اختیار داشتن مرکز آموزش‌های کوتاه مدت، آموزش تخصصی کارکنان دولت و آموزش‌های بلند مدت با دو مرکز علمی کاربردی در زمینه‌های فناوری اطلاعات، هنر و کسب‌و‌کار فعالیت‌های خوبی را هم در زمینه آموزش و هم در زمینه اشتغال دانش‌آموختگان انجام داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز به حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: فرهنگ، محور و مبنای اصلی فعالیت‌های این نهاد است و در حوزه‌های مختلف جهاد این رویکرد به عنوان یک رویه نهادینه شده است.

هاشمی‌راد ادامه داد: حوزه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز با طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع و نوآورانه فرهنگی همواره تلاش داشته است نقشی اثرگذار در جامعه دانشگاهی داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انسانی متعهد، متخصص و خو گرفته با فرهنگ جهادی و توجه به ارزش‌های اسلامی و همچنین خودباوری، رمز موفقیت جهاد دانشگاهی است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر