نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز

ایمیل شده. تنظیم: فرهاد قنبری

نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز
1396/5/8
12:43 1395

به همت جهاد دانشگاهی انجام شد؛

نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان البرز

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز یکی از مهمترین اقدامات این واحد را نظارت بر تدوین طرح آمایش سرزمینی استان البرز عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی البرز با توجه به پتانسیل این استان در زمینه‌های علمی، فناوری، صنعتی و کشاورزی، برنامه‌های مهمی را برای برنامه ششم توسعه خود در نظر گرفته است.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد البرز؛ دکتر سیدعلی اکبر هاشمی‌راد، به نزدیک بودن سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی استان البرز با سه معاونت و یک دفتر از همان ابتدای شکل‌گیری در راستای اهداف و رسالت جهاد دانشگاهی گام برداشته است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی البرز در جهت ایجاد توازن و تعادل در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تجاری‌سازی و اشتغال فعالیت‌هایی را در سرلوحه کار خود قرار داده تا به اهداف عالیه خود در استان البرز برسد.

وی در ادامه به ظرفیت خوب استان البرز در زمینه‌های مختلف برای فعالیت جهاد دانشگاهی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم جهاد دانشگاهی استان البرز، نظارت بر طرح آمایش سرزمینی استان است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با بیان اینکه استان البرز قطب صنعت، کشاورزی و علم و فناوری کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: به همین دلیل با توجه به این پتانسیل‌ها در استان، زمینه‌های مهمی را شناسایی و برای برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی در نظر گرفته‌ایم.

وی در ادامه از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی استان البرز گفت و تصریح کرد: با توجه به این وضعیت، جهاد دانشگاهی البرز با دارا بودن سه گروه پژوهشی و در راستای اهداف بلند مدت خود، مجوز تاسیس پژوهشکده علوم اجتماعی و شهری را دریافت کرده است.

هاشمی‌راد به تجربیات جهاددانشگاهی البرز در پژوهش‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اجرای طرح‌های ملی و شاخصی همچون طرح پیمایش ملی خانواده، طرح بررسی ویژگی‌های شخصیتی، ‌اجتماعی و اعتقادی زندانیان کشور و طرح مولفه‌ها و تعیین کننده‌های شادکامی مردم استان البرز، تجربیات خوبی را برای پیشبرد طرح‌های محوله در اختیار پژوهشگران این واحد قرار داده است.

وی در ادامه گفت: این واحد در حوزه آموزشی نیز با در اختیار داشتن مرکز آموزش‌های کوتاه مدت، آموزش تخصصی کارکنان دولت و آموزش‌های بلند مدت با دو مرکز علمی کاربردی در زمینه‌های فناوری اطلاعات، هنر و کسب‌و‌کار فعالیت‌های خوبی را هم در زمینه آموزش و هم در زمینه اشتغال دانش‌آموختگان انجام داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز به حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: فرهنگ، محور و مبنای اصلی فعالیت‌های این نهاد است و در حوزه‌های مختلف جهاد این رویکرد به عنوان یک رویه نهادینه شده است.

هاشمی‌راد ادامه داد: حوزه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز با طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع و نوآورانه فرهنگی همواره تلاش داشته است نقشی اثرگذار در جامعه دانشگاهی داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انسانی متعهد، متخصص و خو گرفته با فرهنگ جهادی و توجه به ارزش‌های اسلامی و همچنین خودباوری، رمز موفقیت جهاد دانشگاهی است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر