بازدید هیئت عالی رتبه پاکستانی از پژوهشگاه مواد و انرژی ایران

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

بازدید هیئت عالی رتبه پاکستانی از پژوهشگاه مواد و انرژی ایران

ایمیل شده. تنظیم: فرهاد قنبری

بازدید هیئت عالی رتبه پاکستانی از پژوهشگاه مواد و انرژی ایران
1396/5/8
12:43 1395

بازدید هیئت عالی رتبه پاکستانی از پژوهشگاه مواد و انرژی ایران

فضل عباس ماکن معاون و دبیر فدرال وزارت علوم و فناوري پاکستان، سپهبد نوید زمان رئیس دانشگاه ملي علوم و فناوري پاکستان (INSTP) و پروفسور راحیل قمر رييس پژوهش، نوآوري و تجاري سازي- موسسه فناوري اطلاعات- كميسيون علوم و فناوري توسعه پايدار جنوب (COMSATS)، طی بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی، با جمعي از مسئولين پژوهشگاه به رياست دکترمحمدرضا رحيمي پور رئيس دفتر رياست، روابط عمومي و امور بين الملل و سرپرست مركز رشد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی ایران؛ این بازدید به درخواست کامستک از شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی و به منظور آشنایی با توانمندی های ایران در زمینه علم و فناوری و انتقال فناوری، تاسیس و توسعه پارک های علم و فناوری در پاکستان و انجام پروژه های مشترک صورت گرفت.

هیئت عالی رتبه پاکستاني طي توضيحات ارائه شده از سوي مسئولين پژوهشگاه، با اهداف، ماموريت و چشم انداز پژوهشگاه و محورهاي تحقيقاتي چهار پژوهشكده نيمه هادي ها، سراميك، انرژي و نانو، امور بين الملل، شبكهINN، معاونت پژوهشي و مركز رشد، آشنا شدند و به بحث پيرامون زمينه هاي تعامل بين المللي نظير تبادل دانشجو و استاد، پروژه هاي مشترك و توانمندي هاي مركز رشد پرداختند.

گفتنی است، در پایان این دیدار، طي بازديد از ساختمان سبز و آزمایشگاه های پژوهشگاه، توضيحات مبسوطي از توانمندي هاي پژوهشگاه به میهمانان ارائه شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر