اخبار

 آخرین اخبار 
  • مصاف گل ریحان البرز مقابل سپید رود رشت تیم فوتبال گل ریحان البرز امروز یکشنبه ۲۲ تیرماه 99 مقابل سپید رود رشت صف آرایی می‌کند.
  • عفاف و حجاب نشان دهنده کرامت انسان است رئیس کمیسیون خدمات شهری و ایمنی شورای شهر کرج: رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش‌آفرین بوده و موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود بلکه موجب سلامت روحی و حفظ ارزش‌های انسانی، کاهش چشمگیر آسیب‌های فردی و اجتماعی، آرامش و پایداری و استحکام نهاد مقدس خانواده، تربیت صحیح فرزندان و پاک نگه‌داشتن محیط اجتماع می‌شود.
  • سال ۱۴۰۱، استان البرز سبز خواهد شد تا پایان سال ۹۸، مجموعاً ۳۳۲ واحد صنعتی گازدار شده که این میزان، معادل ۹۶ درصد برنامه تعیین‌شده بود، ضمن آن که ۲۶۳ مورد واحد صنعتی دیگر هم در حال اجراست که ان‌شاءالله بزودی به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.
  • دیدارمدیر ومسئولین دوایر مختلف بهزیستی ساوجبلاغ با فرماندار مهندس ورزشی به مناسبت هفته بهزیستی با رییس اداره ومدیران زیرمجموعه بهزیستی ساوجبلاغ دیدار وگفتگو کرد.
  • با ماسك خانگی از ابتلا به كرونا پیشگیری كنید دکتر سید حمیدرضا مژگانی متخصص ویروس شناسی پزشکی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز : اگر تهیه ماسک سه لایه و دیگر ماسک های موجود برایتان مقدور نیست، از ماسک خانگی استفاده کنید. ماسک خانگی را چگونه تهیه کنیم تا بیشترین اثر پیشگیری را داشته باشد؟
  • چگونگی کنترل هیجان و راه های مدیریت آن همه افراد در برهه هایی از زندگی خود با مشکلات و بحران هایی رو به رو میشوند.این مشکلات میتواند ناشی از مسائل و استرس های محیطی و یا از بحران های درون روانی باشند.
  • عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در محور کرج –چالوس محسن موسوی مدیر تعاون روستایی استان گفت : در راستاي اجراي مصوبات ستاد تنظيم بازار استان و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در جایگاههای موقت و دائم ، در سه نقطه از محور کرج – چالوس ؛ دهستان آدران جنب مجموعه دیپلمات ، دهستان آسارا محله ری زمین جنب مسجد الزهرا س و دهستان نساء ورودی روستای امام چشمه با محوریت اجرا توسط بخشداری ، بسیج مردمی و تعاون روستایی به منظور سهولت در امر خرید شهروندان و مسافران ایجاد و راه اندازی گردید .
  • تشریح عملکرد بهزیستی استان با شعار شفافیت ، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی خانواده دکتر اسدالله حیدری مدیر کل بهزیستی استان البرز صبح امروز بیست و دوم تیرماه در نشست خبری با اصحاب محترم رسانه که به صورت ویدیو کنفرانس به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی و چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی برگزارشد، ضمن گرامیداشت این رخداد اظهار کرد: امسال از سوی سازمان بهزیستی کشور از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۷ تیرماه هفته بهزیستی با شعار بهزیستی در گام دوم شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده نامگذاری شده است.
  • آغاز فعالیت کارگاه‌های مجازی کانون البرز کارگاه‌های تخصصی برخط کانون البرز از روز یک‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کردند.
  • سند همکاری ایران و چین سخنگوی وزارت امورخارجه اعلام کرد: «سندهمکاری ایران چین » برای نشان دادن همه جانبه و استراتژیک بودن رابطه ما با چین است و هم چنین به آن ها نشان دهیم که نگاه ما به روابط با چین مقطعی نیست و افق ۲۵ ساله دارد و باید به تایید نمایندگان مجلس نیز برسد.

یک چکه عبرت

یک چکه عبرت
1396/1/19

وقتی تب بیکاری جامعه ای را فرا می گیرد، جوانان جویای کار و سالمندان از کار افتاده به انواع و اقسام راه ها برای تامین هزینه های زندگی خود گرایش پیدا می کنند.
از جمله این راه ها شغل کاذب دست فروشی است. پدیده ای که همگان هر روزه آن را مشاهده و برخی نیز آن را مذمت می نمایند. این عمل شاید در وهله اول از دید شهروندان ساده به نظر آید اما آن قدر پیچیدگی دارد که این مهم حتی مسئولان امر را نیز درگیر خودش کرده است. وقتی شخصی حاضر می شود در کنار خیابان، بوستان، مترو، اتوبوس و... محصولات و کالای ارزان یا بی کیفیت را عرضه کند حتما نیازمند بوده که راضی شده تا در این راه قدم گذارد، پس باید دیدمان عوض شود. اگر بخواهیم این مسئله اجتماعی را بررسی کنیم باید همه جوانب را در نظر بگیریم. مردم، اصناف و مسئولان سه ضلع مثلث درگیر در پدیده دست فروشی هستند. عده ای از مردم به دلیل سد معبر ناراضی هستند و عده زیادی نیز بخاطر دسترسی آسان و قیمت های ارزان استقبال هم می کنند. از سویی نیز اصناف همواره با دید رقیب به دست فروشان نگاه می کنند، چرا که هزینه های سنگینی بابت جواز کسب، اجاره محل، آب و برق و گاز و تلفن، مالیات و عوارض و... پرداخت می کنند اما دست فروشان مشمول هیچ یک از این هزینه ها نمی شوند. حتی از تیرهای برق نیز به صورت غیرمجاز استفاده می کنند و باعث بروز بسیاری از مشکلات می شوند. البته نباید از نظر دور داشت که به جهت استقبال خوب مردمی، برخی مغازه داران کارگران خود را به عنوان دست فروش در مقابل محل کسب می گمارند تا برخی از اجناس شان راحت تر بفروش برسد. اما ضلع دیگر یعنی مسئولان هم وظیفه ای خطیر را بر عهده دارند که برخی بدان عمل می کنند و برخی نیز از کنار این مسئله بسیار مهم اجتماعی بی توجه می گذرند. لذا باید تمامی جوانب را در نظر بگیرند تا حق کسی ضایع نشود.
کلانشهرهای کشور بیشترین فشار را از این بابت متحمل می شوند. عده ای در برخورد با موضوع دست فروشی، آن را معضل و افرادی حتی آن را فرصت می دانند و کارشناسان و فعالان اجتماعی بر ساماندهی دست فروش ها تاکید دارند تا حذف و طرد آنها.
باید توجه داشت که دست فروشان از دل مردم برآمده اند، همان مردمی که همیشه پای آرمان های نظام شان محکم ایستاده اند و اکنون جبر روزگار آنها را بدین سو کشانیده است.
بجاست سمن های فعال فرهنگی و اجتماعی در این حوزه فعال شده و راهکارهای مفید خود را به گوش مسئولان برسانند و متولیان امر نیز برای ساماندهی دست فروشان اقدام عاجل نمایند. یا حق
حمید رضاپور

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر