یک چکه عبرت

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • خرمالو ضد کم خونی افراد مبتلا به کم‌خونی "خرمالو" بخورند. خبرنگار جام جم البرز: میوه خرمالو سرشار از ویتامین های آ، ب و ث است همچنین حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است.
  • بسیج، خانه من است خبرنگار جام جم البرز: شهيد «سيد مصطفي حسيني» در بيست وششم بهمن ماه 1343 دريك خانواده مذهبي در چهارصد دستگاه كرج متولد شد. با پیروزی انقلاب و با تشکیل سپاه و پس از آن بسيج در سال 58، به سوي اين بازوان انقلاب رفت و اولين دوره آموزشي خود را طي نمود.
  • بررسی مشکلات داروسازان البرزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درحاشیه بازدید از شرکت داروسازی سها : مواد اولیه صنعت داروسازی با ارز 4200 تومانی وارد نمی شود.
  • آبشاری با هفت چشمه دل انگیز و دیدنی آبشار هفت چشمه، در کیلومتر۱۷ جاده کرج - چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده است.
  • آیا بیمار من پس از سکته مغزی می تواند راه برود؟ وقتی به مجهزترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی البرز به نام مجتمع نشاط مراجعه کردیم از تنوع و گستردگی امکانات مفصل این مجتمع حیرت زده شدیم.
  • مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند مسئولان ترافیکی کرج اقدام کنند ترافیک ظهرگاهی و عصرگاهی خیابان های اصلی کرج واقعا عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است. لطفا مسئولان ترافیکی کرج با انجام بررسی های میدانی راه حل های بهتری برای خروج از این وضعیت دشوار جستجو نمایند.
  • پیست دیزین درانتظار بازگشایی پیست بین المللی اسکی دیزین درالبرز ،پس از بارش برف مناسب بازگشایی می شود.
  • این پایان راه نیست روایت همت وخودباوری بانوی کارآفرین البرزی را دراین گزارش به تماشا بنشینید.
  • کشف 20 میلیارد ریال کالای احتکاری فرمانده انتظامی البرز گفت : 20 میلیارد ریال انواع ملزومات و نهاده های کشاورزی احتکارشده در استان کشف شد.
  • تا زمانی که کفر هست باید جنگید شهید قنواتی متولد 1339 و از رزمندگان دفاع مقدس بود . از خصوصیات بارز ایشان، صبر بود. واین را همیشه سرلوحه کار خود قرارداده بود. و همین طور به خانواده اش سفارش می کرد.

یک چکه عبرت

یک چکه عبرت
1396/1/19
12:43 1395

وقتی تب بیکاری جامعه ای را فرا می گیرد، جوانان جویای کار و سالمندان از کار افتاده به انواع و اقسام راه ها برای تامین هزینه های زندگی خود گرایش پیدا می کنند.
از جمله این راه ها شغل کاذب دست فروشی است. پدیده ای که همگان هر روزه آن را مشاهده و برخی نیز آن را مذمت می نمایند. این عمل شاید در وهله اول از دید شهروندان ساده به نظر آید اما آن قدر پیچیدگی دارد که این مهم حتی مسئولان امر را نیز درگیر خودش کرده است. وقتی شخصی حاضر می شود در کنار خیابان، بوستان، مترو، اتوبوس و... محصولات و کالای ارزان یا بی کیفیت را عرضه کند حتما نیازمند بوده که راضی شده تا در این راه قدم گذارد، پس باید دیدمان عوض شود. اگر بخواهیم این مسئله اجتماعی را بررسی کنیم باید همه جوانب را در نظر بگیریم. مردم، اصناف و مسئولان سه ضلع مثلث درگیر در پدیده دست فروشی هستند. عده ای از مردم به دلیل سد معبر ناراضی هستند و عده زیادی نیز بخاطر دسترسی آسان و قیمت های ارزان استقبال هم می کنند. از سویی نیز اصناف همواره با دید رقیب به دست فروشان نگاه می کنند، چرا که هزینه های سنگینی بابت جواز کسب، اجاره محل، آب و برق و گاز و تلفن، مالیات و عوارض و... پرداخت می کنند اما دست فروشان مشمول هیچ یک از این هزینه ها نمی شوند. حتی از تیرهای برق نیز به صورت غیرمجاز استفاده می کنند و باعث بروز بسیاری از مشکلات می شوند. البته نباید از نظر دور داشت که به جهت استقبال خوب مردمی، برخی مغازه داران کارگران خود را به عنوان دست فروش در مقابل محل کسب می گمارند تا برخی از اجناس شان راحت تر بفروش برسد. اما ضلع دیگر یعنی مسئولان هم وظیفه ای خطیر را بر عهده دارند که برخی بدان عمل می کنند و برخی نیز از کنار این مسئله بسیار مهم اجتماعی بی توجه می گذرند. لذا باید تمامی جوانب را در نظر بگیرند تا حق کسی ضایع نشود.
کلانشهرهای کشور بیشترین فشار را از این بابت متحمل می شوند. عده ای در برخورد با موضوع دست فروشی، آن را معضل و افرادی حتی آن را فرصت می دانند و کارشناسان و فعالان اجتماعی بر ساماندهی دست فروش ها تاکید دارند تا حذف و طرد آنها.
باید توجه داشت که دست فروشان از دل مردم برآمده اند، همان مردمی که همیشه پای آرمان های نظام شان محکم ایستاده اند و اکنون جبر روزگار آنها را بدین سو کشانیده است.
بجاست سمن های فعال فرهنگی و اجتماعی در این حوزه فعال شده و راهکارهای مفید خود را به گوش مسئولان برسانند و متولیان امر نیز برای ساماندهی دست فروشان اقدام عاجل نمایند. یا حق
حمید رضاپور

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر