یک چکه عبرت

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

یک چکه عبرت

یک چکه عبرت
1396/1/19
12:43 1395

وقتی تب بیکاری جامعه ای را فرا می گیرد، جوانان جویای کار و سالمندان از کار افتاده به انواع و اقسام راه ها برای تامین هزینه های زندگی خود گرایش پیدا می کنند.
از جمله این راه ها شغل کاذب دست فروشی است. پدیده ای که همگان هر روزه آن را مشاهده و برخی نیز آن را مذمت می نمایند. این عمل شاید در وهله اول از دید شهروندان ساده به نظر آید اما آن قدر پیچیدگی دارد که این مهم حتی مسئولان امر را نیز درگیر خودش کرده است. وقتی شخصی حاضر می شود در کنار خیابان، بوستان، مترو، اتوبوس و... محصولات و کالای ارزان یا بی کیفیت را عرضه کند حتما نیازمند بوده که راضی شده تا در این راه قدم گذارد، پس باید دیدمان عوض شود. اگر بخواهیم این مسئله اجتماعی را بررسی کنیم باید همه جوانب را در نظر بگیریم. مردم، اصناف و مسئولان سه ضلع مثلث درگیر در پدیده دست فروشی هستند. عده ای از مردم به دلیل سد معبر ناراضی هستند و عده زیادی نیز بخاطر دسترسی آسان و قیمت های ارزان استقبال هم می کنند. از سویی نیز اصناف همواره با دید رقیب به دست فروشان نگاه می کنند، چرا که هزینه های سنگینی بابت جواز کسب، اجاره محل، آب و برق و گاز و تلفن، مالیات و عوارض و... پرداخت می کنند اما دست فروشان مشمول هیچ یک از این هزینه ها نمی شوند. حتی از تیرهای برق نیز به صورت غیرمجاز استفاده می کنند و باعث بروز بسیاری از مشکلات می شوند. البته نباید از نظر دور داشت که به جهت استقبال خوب مردمی، برخی مغازه داران کارگران خود را به عنوان دست فروش در مقابل محل کسب می گمارند تا برخی از اجناس شان راحت تر بفروش برسد. اما ضلع دیگر یعنی مسئولان هم وظیفه ای خطیر را بر عهده دارند که برخی بدان عمل می کنند و برخی نیز از کنار این مسئله بسیار مهم اجتماعی بی توجه می گذرند. لذا باید تمامی جوانب را در نظر بگیرند تا حق کسی ضایع نشود.
کلانشهرهای کشور بیشترین فشار را از این بابت متحمل می شوند. عده ای در برخورد با موضوع دست فروشی، آن را معضل و افرادی حتی آن را فرصت می دانند و کارشناسان و فعالان اجتماعی بر ساماندهی دست فروش ها تاکید دارند تا حذف و طرد آنها.
باید توجه داشت که دست فروشان از دل مردم برآمده اند، همان مردمی که همیشه پای آرمان های نظام شان محکم ایستاده اند و اکنون جبر روزگار آنها را بدین سو کشانیده است.
بجاست سمن های فعال فرهنگی و اجتماعی در این حوزه فعال شده و راهکارهای مفید خود را به گوش مسئولان برسانند و متولیان امر نیز برای ساماندهی دست فروشان اقدام عاجل نمایند. یا حق
حمید رضاپور

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر