اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

یک چکه عبرت

یک چکه عبرت
1396/1/19

وقتی تب بیکاری جامعه ای را فرا می گیرد، جوانان جویای کار و سالمندان از کار افتاده به انواع و اقسام راه ها برای تامین هزینه های زندگی خود گرایش پیدا می کنند.
از جمله این راه ها شغل کاذب دست فروشی است. پدیده ای که همگان هر روزه آن را مشاهده و برخی نیز آن را مذمت می نمایند. این عمل شاید در وهله اول از دید شهروندان ساده به نظر آید اما آن قدر پیچیدگی دارد که این مهم حتی مسئولان امر را نیز درگیر خودش کرده است. وقتی شخصی حاضر می شود در کنار خیابان، بوستان، مترو، اتوبوس و... محصولات و کالای ارزان یا بی کیفیت را عرضه کند حتما نیازمند بوده که راضی شده تا در این راه قدم گذارد، پس باید دیدمان عوض شود. اگر بخواهیم این مسئله اجتماعی را بررسی کنیم باید همه جوانب را در نظر بگیریم. مردم، اصناف و مسئولان سه ضلع مثلث درگیر در پدیده دست فروشی هستند. عده ای از مردم به دلیل سد معبر ناراضی هستند و عده زیادی نیز بخاطر دسترسی آسان و قیمت های ارزان استقبال هم می کنند. از سویی نیز اصناف همواره با دید رقیب به دست فروشان نگاه می کنند، چرا که هزینه های سنگینی بابت جواز کسب، اجاره محل، آب و برق و گاز و تلفن، مالیات و عوارض و... پرداخت می کنند اما دست فروشان مشمول هیچ یک از این هزینه ها نمی شوند. حتی از تیرهای برق نیز به صورت غیرمجاز استفاده می کنند و باعث بروز بسیاری از مشکلات می شوند. البته نباید از نظر دور داشت که به جهت استقبال خوب مردمی، برخی مغازه داران کارگران خود را به عنوان دست فروش در مقابل محل کسب می گمارند تا برخی از اجناس شان راحت تر بفروش برسد. اما ضلع دیگر یعنی مسئولان هم وظیفه ای خطیر را بر عهده دارند که برخی بدان عمل می کنند و برخی نیز از کنار این مسئله بسیار مهم اجتماعی بی توجه می گذرند. لذا باید تمامی جوانب را در نظر بگیرند تا حق کسی ضایع نشود.
کلانشهرهای کشور بیشترین فشار را از این بابت متحمل می شوند. عده ای در برخورد با موضوع دست فروشی، آن را معضل و افرادی حتی آن را فرصت می دانند و کارشناسان و فعالان اجتماعی بر ساماندهی دست فروش ها تاکید دارند تا حذف و طرد آنها.
باید توجه داشت که دست فروشان از دل مردم برآمده اند، همان مردمی که همیشه پای آرمان های نظام شان محکم ایستاده اند و اکنون جبر روزگار آنها را بدین سو کشانیده است.
بجاست سمن های فعال فرهنگی و اجتماعی در این حوزه فعال شده و راهکارهای مفید خود را به گوش مسئولان برسانند و متولیان امر نیز برای ساماندهی دست فروشان اقدام عاجل نمایند. یا حق
حمید رضاپور

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر