دومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان البرز به کار خود پایان داد

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد با صعود ذوب آهن و حذف سایپا گروه‌های 8 گانه لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد.
  • تنها یاریگرتان، خدا باشد شهید «محمد محمد پور» در سال،1340 در یکی از روستاهای شهرستان «هشترود» زمانی که قحطی و خشکسالی در آن منطقه عارض شده بود، چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی خود را که همراه با از کار افتادگی پدرش بود توام با سختی و مشقت فراوان در کنار خانواده ایثارگرش سپری نمود و در همان دوران کلیه امور مربوط به خانه و کشاورزی را بر دوش می کشید و جهت مرتفع شدن مشکلات مادی خانواده با دستمزد اندک به کار در خارج از منزل همت می گماشت.
  • آموزش فرهنگ رانندگی را باید از مدارس شروع کرد شهردار کرج گفت: سازمان های مردم نهاد نقش به سزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، کاهش حوادث و افزایش ایمنی در رانندگی دارند.
  • نخود مانع تغییر DNA نخود از تشکیل سلول های سرطانی ناشی از تغییر DNA جلوگیری میکند.
  • پیام های مردمی خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن026-32210009دفتر تحریریه روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • ایجاد بسترهای لازم برای شادی مردم رئیس کمیسیون نظارت و تحول ادرای شورای اسلامی شهر کرج گفت:دو مجتمع تفریحی گردشگری در باغ جهان و حصار کرج با همکاری بخش خصوصی احداث می شود.
  • سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب شد استاندار البرز با صدور حکمی سعید شفیعیان را به عنوان سرپرست دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری البرز منصوب کرد.
  • همایش بزرگ سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد همایش سرمایه گذاری در شهر جدید هشتگرد با حضور مهندس طاهرخانی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در امور شهرهای جدید کشور، مهندس ارتقائی معاون عمرانی استانداری البرز و فرماندار شهر کرج، دکتر جعفری مدیر عامل شهر جدید هشتگرد، شهرداران قدیم و جدید هشتگرد و جمع زیادی از سرمایه گذاران بخش های مختلف کشور در محل پارک گلستان شهر جدید هشتگرد برگزار گردید.
  • رییس پلیس راهور گفت طرح زوج و فرد در استان قابل اجرا نیست رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز خواستار در اختیار گرفتن کنترل دوربینهای شهری شد.
  • پرواز بادبادک‌ها در آسمان کرج جشنواره بادبادک‌ها با حضور بیش از پانصد نفر از خانواده‌های کرجی در پارک باغستان کرج برگزار شد.

دومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان البرز به کار خود پایان داد

دومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان البرز به کار خود پایان داد
1396/8/22
12:43 1395

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از بهبود زیرساخت های فرهنگی استان طی دو سال گذشته خبرداد.
 به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز؛ سید موسی حسینی کاشانی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات استان البرز اظهار داشت: خوشبختانه نگاه مسئولان کلان استان به ویژه استاندار به فرهنگ و هنر مثبت است و همین امر باعث شده طی دو سال گذشته تغییرات مثبتی در این عرصه مشاهده کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خاطرنشان کرد: تا به حال هر موضوع و مطالبه ای که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از مجموعه استانداری داشته به خوبی رسیدگی شده و این نشان از تغییرات محسوس به وجود آمده در این حوزه است.
وی افزود: درست است که زیرساخت های حوزه فرهنگ و هنر استان تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد ولی تغییرات کم کم و به همت مسئولان در حال انجام است .
حسینی کاشانی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز سال گذشته 70 میلیون تومان بودجه عمرانی داشت که این اعتبار امسال به یک میلیارد و 50 میلیون تومان افرایش یافته است.
وی گفت: این ارتقای بودجه ای نشان می دهد  مسئولان نگاه ویژه ای  به حوزه فرهنگ و هنر دارند و استراتژیک بودن این بخش پی برده اند .
حسینی کاشانی تصریح کرد: با توافقات صورت گرفته امیدواریم وضعیت ازحالت فعلی نیز بهترشود و شاهد تغییرات بزرگ تری در تمامی حوزه ها باشیم .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود به  نقش رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه ها چشم و گوش مردم هستند و مشکلات آنها را به مسئولان انعکاس می دهند.
حسینی کاشانی ابراز داشت: جشنواره مطبوعات فرصتی فراهم می آورد تا رسانه هایی استان با هم رقابت کنند و توانمندی های خود را در بوته آزمایش قرار دهند.
وی گفت: مجموعه ارشاد برای بهبود شرایط فعالان رسانه ای استان گام های مثبتی برداشته که این گام ها منجر به بهبود فضای فعالیتی آنها می شود.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز نیز از رشد 25 درصدی آثار ارسالی به دومین جشنواره مطبوعات استان خبر داد.
داریوش شهابی فرد گفت: این جشنواره با مشارکت خانه مطبوعات، شهرداری و به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد .
وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: دومین جشنواره مطبوعات استان با هدف ایجاد همدلی و همزبانی بین اصحاب رسانه و تقویت حس رقابت بین فعالان این عرصه برگزار شد .
وی ادامه داد: این جشنواره در 9 بخش و 34 محور برگزار شد که در هر بخش سه برگزیده (اول تا سوم) معرفی شد .
وی اظهار داشت: به نظر می رسد که جای بخش کودک و نوجوان که در اصل یکی از تأثیرپذیرترین مخاطبان رسانه هستند در این جشنواره خالی بود .
شهابی فرد تصریح کرد: در مجموع امسال 192 نفر در این جشنواره شرکت و در مجموع هزار و 105 اثر به دبیرخانه ارسال شد.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز گفت: تعداد شرکت کنندگان و آثار ارسالی در این جشنواره درسال جاری 25درصد نسبت به جشنواره اول مطبوعات افزایش داشته است .
این مسئول خاطرنشان کرد: جشنواره مطبوعات، عرصه رقابت سالم به فعالان حوزه خبر است نه رسانه های آنها بنابراین این جشنواره فرصتی فراهم می آورد که خبرنگاران توانمندی های خود را محک بزنند .
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بخشی از مشکلات اصحاب رسانه در استان البرز اشاره کرد و افزود: متاسفانه چشم انداز مناسب خبری در استان وجود ندارد و مسئولان به هنگام مشکلات و زمانی که به رسانه ها نیاز دارند مداوم به ارزش های خبر و خبررسانی اشاره می کنند ولی زمانی که مشکلشان برطرف می شود رسانه ای را فراموش می کنند .
شهابی فرد در بخش دیگری از صحبت های خود به جابه جایی محل خانه مطبوعات طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: با قول مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز تا دو ماه دیگر به خانه مطبوعات در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مکانی اختصاص داده می شود.
مراسم اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات و رسانه های البرز، در سالن زنده یاد استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد.
 این مراسم با حضور مهندس طهایی استاندار البرز، مهندس حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، داریوش شهابی فرد مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز و سایر مسئولان این استان و شماری از اهالی رسانه البرز مصادف با روز خبرنگار برگزار شد و نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند.
در این جشنواره که در بخش های سرمقاله و یادداشت، مقاله، تحلیل و تفسیر، تیتر، خبر، گزارش، مصاحبه، عکس، طنز و کارکاتور و صفحه آرایی و گرافیک مطبوعاتی برگزار شد، از میان هزار و ۵۵ اثر ۳۹ اثر برتر شناخته شد.
در این مراسم ابتدا گروه دف نوازان به سرپرستی افشین خلج برای دقایقی خبرنگاران را مهمان نوای سازهای خویش کردند.
افشین سخایی مجری این برنامه در ادامه از حاضران خواست به نشانه ادای احترام و به یاد خبرنگاران فقید و درگذشته البرز مرحومه شیما خاکدامن، مرحوم احمد آرمون، مهدی انصاری نسب و هنرمند سعید جهانیان یک دقیقه قیام کرده و سکوت کنند.
داوری دومین جشنواره را محمد سلطانی فر، دکتر احمد میر عابدینی، محمود مختاری، علی اکبر قاضی زاده، فریدون صدیقی، احسان پوری، علیرضا کتابدار و گیتا علی آبادی بر عهده داشتند.
از رتبه‌های اول تا سوم این جشنواره به ترتیب با اهدای یک، نیم و ربع سکه بهار آزادی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر شد.
در این جشنواره از مجموع یک هزارو 55 اثر 39 اثر به عنوان برتر شناخته شد و هر خبرنگار می‌توانست در سه محور شرکت کند.
المیرا اگیر، خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری ایسنای البرز در دومین جشنواره مطبوعات استان البرز در دو بخش تیتر و گزارش‌نویسی موفق به کسب رتبه اول شد. وی در سه بخش تیتر، گزارش نویسی و مصاحبه شرکت و در مجموع هفت اثر به دبیرخانه ارسال کرده بود.
در این جشنواره به تشخیص و صلاحدید داوران در برخی از بخش‌ها از جمله خبر نفر اول، دوم و شایسته تقدیر وجود نداشت و تنها نفر سوم معرفی شد.
المیرا اگیر، در بخش تیتر برای «چانه‌هایی که برسر کرایه گرم می‌شود» و در بخش گزارش‌نویسی هم برای گزارش «دهقان فداکار از قطار خاطرات جا ماند» موفق به کسب رتبه اول شد.
مهدی جابری نفر اول بخش مصاحبه بود که جایزه خود را به ملیکا دختر ۲ ساله نظرآبادی که مبتلا به بیماری "ایکتیوز" است، تقدیم کرد.
مژگان السادات سجادی از خبرگزاری ایرنا و صفدر جگروند از نشریه البرز فردا به عنوان رتبه دوم و الناز جعفری و فتانه احدی هردو از روزنامه همشهری در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در بخش سرمقاله علی سلمانزاده از روزنامه پیام زمان رتبه دوم و الهام آمرکاشی و ام البنین خانی نژاد از روزنامه پیام آشنا رتبه سوم کسب کردند. همچنین در این بخش زرنوش محمدی، نسترن کیوانپور به عنوان شایسته تقدیر از پیام آشنا معرفی شدند.
در بخش مقاله و تحلیل و تفسیر سیدرضا جمشیدی از روزنامه ایران اول، ابراهیم رضاپور از نشریه البرز فردا دوم و سید نصر الدین میر عربشاهی از روزنامه جام جم سوم شدند.
در این بخش خدیجه ثنایی فراز هفته نامه پژواک البرز، مهدی جعفری از نشریه پیام سپیدار و انسیه معماریان ازنشریه مهر تابان در شایستگان تقدیر اعلام شدند.
در بخش مصاحبه مهدی جابری از خبرگزاری تسنیم رتبه اول، مریم رویت وند غیاثوند از نشریه فاروس و زهرا کورانی از نشریه البرز فردا هر دو نفر دوم و آرش عبدی از روزنامه پیام آشنا رتبه سوم کسب کردند. در این بخش سارا ایمانی از روزنامه همشهری در خور شایسته تقدیر معرفی شد.
در بخش عکس صمد کردی از خبرگزاری ایسنا رتبه اول، حسن سمیعی از خبرگزاری مهر دوم و ثنا سخنگو از پیام آشنا در جایگاه سوم معرفی شد. همچنین یکی از آثار حسن سمعیی در خور شایسته شناخته شد.
هیات داوران جشنواره در بخش صفحه آرایی و گرافیک مطبوعاتی رقیه منیری پیر سلطان از روزنامه الکترونیکی پایگاه مدیریت شهری شهرداری کرج به عنوان نفر اول و مهدی عسگری مورودی از نشریه هفتادو هفت به عنوان نفر دوم و احسان فلاحت پیشه از نشریه پیام سپیدار و سید جواد نقویان از روزنامه پیام زمان هردو نفر به عنوان نفرات سوم معرفی کرد.
در بخش خبر فرهاد قنبری از روزنامه جام جم و ستاره محمدی از خبرگزاری تسنیم هر دو نفر در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در بخش ظنز و کاریکاتور ناصر مجرد از روزنامه اقتصاد پویا به عنوان نفر برتر شناخته شد.
هیات داوران جشنواره در بخش ویژه نیز عبدالرحمان کمالی از نشریه البرز فردا به عنوان نفر اول مرتضی اکبری از پایگاه مدیریت شهری به عنوان نفر دوم و مهدی خلیلی از روزنامه اقتصاد برتر به عنوان نفر سوم معرفی کردند.
در این جشنواره از علیرضا اکبری ریحانی به عنوان پیشکسوت خبر و موسی کوره ای به عنوان عکاس پیشکسوت از ایرنا تجلیل شد.
این جشنواره با اهدا جوائز و لوح سپاس به برترین ها به کار خود پایان داد.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر