مهدکودک؛ مهد آرامش والدین

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

مهدکودک؛ مهد آرامش والدین

مهدکودک؛ مهد آرامش والدین
1396/5/30
12:43 1395

مهدکودک؛ مهد آرامش والدین

به منظور معرفی یکی از مهدهای کودک موفق در شهر کرج گفتگویی را با خانم رفیعه ثریایی مدیر مهدکودک شاپرک ترتیب داده ایم که ماحصل آن را با هم می خوانیم:

به عنوان اولین سئوال سوابق آموزشی و مدیریتی خود را شرح دهید:

به نام خالق  شادی در دل شاد کودکان. 31 سال سابقه ی کار در امر مقدس تعلیم و تعلم از مقطع ابتدایی تا دانشگاه را دارم که در دانشگاه ضمن خدمت فرهنگیان (امیر کبیر) سیزده سال ادبیات کودکان و نوجوانان، در دانشگاه علمی و کاربردی بهزیستی اصول برنامه ریزی آموزش و پرورش پیش دبستانی و ادبیات کودکان برای معلمان و مربیان پیش دبستانی تدریس کرده و این تدریس همچنان ادامه دارد. همچنین 17 سال هم است که مدیر مهد کودک و پیش دبستانی شاپرک می باشم.

تاریخچه ی این مهد کودک را برای خوانندگان روزنامه بگویید:

سال 1379 در خیابان بسیج، بلوار استقلال در ملکی استیجاری به راهنمایی و تشویق همسرم آقای انصاری که معاونت پیشگیری و امور اجتماعی بهزیستی را به عهده داشتند، مهد کودک و پیش دبستانی شاپرک را تاسیس کردم که در جواب و پاداش عشق و اشتیاق کارآفرینی و کار نیک باکودکان این ملک شخصی حواله ی خداوند شد که برای این منظور خریداری نمودیم.

خدمات ویژه این مهد را شرح دهید:

این مهد با تخفیف ویژه در خدمت مادران و پدران کارمند، معلمان، استادان و کارمندان دانشگاهی است. باید بگویم اولین و مهمترین ویژگی این مهد کودک و مهدهای دیگر باید داشته باشند، مدیریت متخصص و آگاه و با تجربه به امور پرورش و آموزش کودک بوده و کارکنان و مربیان کارآزموده و مجرب می باشد که برآیند آن توجه به سلامت روحی و روانی و جسمی کودک بوده و نتیجه ی آن خاطر آسوده و اطمینان والدین از سپردن کودک به مهد می باشد که ویژگی فیزیکی و ساختاری  و کمی کودک آن را کامل می کند.

همچنین داشتن شهر بازی، سالن ورزش، وسعت محیط داخلی و باغچه ی زیبای مهد کودک که مدرسه ای جهت آموزش غیر مستقیم رشد شناختی است. لازم به ذکر است طبقات شغلی برای خدمت به کودکان وجود ندارد. همه با هم، چه مدیر! چه مربی! چه خدمتکار! به امور کودکان در ارتباط با  آرامش روحی و روانی و سلامت جسمی مشغولیم این میسر نمی شود مگر با عدالت کاری و عاطفه و عشق و کارآفرینی عادلانه و مدیریت شایسته.

تاکنون در خصوص مشاوره به چه توفیقاتی دست یافته اید؟

مادران  و پدران در بدو ورود به مهد کودک آگاهی لازم از مراحل رشد و برنامه ریزی و اصول آموزشی و پرورشی کودک را ندارند، لذا آگاه نبودن آنان را از کم و کیف مهد کودک خوب، وظیفه ی شرعی و شغلی خودم می دانم تا زاویه دید عزیزان را چه تلفنی و چه حضوری به شناخت مهد کودک و راه روش آن روشن سازم. به جرات می توانم بگویم، موارد بسیاری با والدین به صورت جداگانه مشاوره داشته و در خصوص تعلیم و تربیت کودک و پرورش رفتاری با کودکان و نیز برخی اختلافات، ناهنجاری های روانی و جسمانی کودکان گفتگو نموده و کتاب های مناسب و مرجع های تخصصی معرفی نموده ام و نتایخ مفیدی از این گفتگو ها حاصل شده است. هم چنین به منظور فراگیر نمودن این نکات روانشناختی  و تاثیر آن در تغییر رفتار والدین با کودکان، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزسی  با عنوان های متفاوت زیر نظر استادان روانشناسی و مشاوره برگزار گردیده است و موارد خاصی نیز به مراکز تخصصی درمان جسمانی و روانی ارجاع و معرفی شده است. ناگفته نماند شیرینی آشتی کنان والدین را نیز بسیار نوش جان کرده ایم.

شرایط ثبت نام را توضیح دهید:

پذیرش کودکان با توجه به گروه سنی بر اساس استاندارد و ضوابط تعین شده از سوی سازمان بهزیستی کشور و استان انجام می گردد که در این میان داشتن کپی کارت شناسایی افرادی غیر از پدر و مادر که می خواهند کودک را تحویل بگیرند از مدارک لازم، حیاتی و ایمنی مهد کودک است. گروه سنی از شیرخوار تا سن قبل از دبستان (آمادگی یا پیش دبستانی) می باشد.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر