جذب 89 سرمایه‌گذار خارجی در شهرک های صنعتی‌کشور

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

جذب 89 سرمایه‌گذار خارجی در شهرک های صنعتی‌کشور

جذب 89 سرمایه‌گذار خارجی در شهرک های صنعتی‌کشور
1396/6/5
12:43 1395

معاون برنامه ریزی و عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران:

جذب 89 سرمایه‌گذار خارجی در شهرک های صنعتی‌کشور

معاون برنامه ریزی و عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: 89 سرمایه گذار خارجی سال گذشته در شهرک‌های صنعتی جذب و فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز؛ فرشاد مقیمی در آیین پایانی نمایشگاه تخصصی دستاوردهای تولیدی البرز در کرج اظهار داشت: این نوع سرمایه گذاری تاثیر بسزایی در توسعه صادرات، اشتغال و ورود فناوری به کشور را داشته است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 384میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در شهرک های صنعتی کشور داشته ایم و پیش بینی می شود در بخش صادرات تا پایان امسال به رقم 2 میلیارد دلار برسیم.

معاون برنامه ریزی و عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان داشت: نمایشگاه ها نقش موثری در معرفی بازار نهایی واحدهای تولیدی دارد و امروز باید فرهنگ مصرف کالای ایرانی را ترویج داد که با این اقدام ضمن تشویق تولید کنندگان زمینه اشتغال بیشتر را رقم زد.

وی ادامه داد: برای صادرات نیاز به زیر ساخت هایی مانند حمل ونقل و پایانه های صادراتی است و با این هدف برای بهبود فضای کسب وکار، 8/1میلیارد دلار فروش محصولات صنایع کوچک در سال گذشته محقق و نمایشگاه هایی برای فروش محصولات در خارج از کشور داشتیم.

مقیمی تاکیدکرد: برای بهبود صادرات در امور بسته بندی آموزش های لازم داده شده و در ستاد تسهیل کشوری و با حضور دستگاه های مرتبط بر اساس ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوبات لازم تنظیم می شود.

وی ادامه داد: اکنون هر واحد صنعتی کوچک در کشور 40 نفر اشتغال موقت و 20 اشتغال ثابت ایجاد می کند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر