دوری جوانان از مسجد تهدیدی جدی است

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

دوری جوانان از مسجد تهدیدی جدی است

دوری جوانان از مسجد تهدیدی جدی است
1396/6/5
12:43 1395

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز:

دوری جوانان از مسجد تهدیدی جدی است

فرمانده سپاه استان البرز گفت: آشتی مردم و بسیج با مسجد از اهداف اصلی ماست چرا که دوری از مسجد برای جوانان تهدیدی جدی است.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز؛ سردار یوسف مولایی در همایش فعالان مساجد استان البرز که به مناسبت روز جهانی مساجد در تالار شهیدان نژادفلاح برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت مسجد در تربیت و فرهنگ جوانان گفت: مسجد علاوه بر کارکردهای عبادی دارای کارکردهای فرهنگی، آموزشی، رسانه ای، سیاسی، روانی‌، دفاعی و اخلاقی نیز می‌باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی دوری جوانان از مسجد را خطری بزرگ برشمرد و افزود: مسجدمحوری یکی از مسائل اصلی ماست و آنچه که امروز به عنوان تهدیدی بزرگ برای ما فرض است دوری جوانان و حتی بسیجیان از مسجد است.

مولایی اظهار داشت: حدود ۸۰۰ مسجد در استان وجود دارد که اکثر فعالیت‌های مساجد در حوزه عبادی است در صورتی که کارکردهای دیگر مساجد بسیار متنوع است و باید مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز ادامه داد: دشمنان در صدد هستند تا با تهمت زدن به علما و تشکیل مدارس ضد دینی، رابطه مذهبی و صمیمی بین عابدان را از بین ببرند و از این راه وحدت مسلمانان را برهم زنند، هر چند مقابله در برابر تهدیدات از نقاط قوت جمهوری اسلامی است که می‌تواند این تهدید را نیز خنثی کند.

مولایی گفت: مسجدمحوری باید در فرهنگ ما نهادینه شود چرا که مسجد محل جهاد است و باید دارای پایگاه بسیج باشد چرا که تمرکز دشمنان روی مساجد است.

وی با اشاره به فرموده امام مبنی بر اینکه مساجد سنگر ماست، افزود: برای توسعه انقلاب باید از مساجد استفاده شود چرا که مسجد سنگر ماست و هرکس در این سنگر نباشد ترکش خواهد خورد.

مولایی بسیج و مسجد را به رابطه مادر و فرزند تشبیه کرد و گفت: این دو اگر در کنار یکدیگر نباشند سرگردانند و باید بسیجیان بیش از پیش به سمت مسجد روی آوردند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: سه تغییر اساسی نرم افزاری، سخت افزاری و مغز افزاری باید صورت گیرد، چرا که اکنون ذهن بسیاری از مسئولین از هم دور شده است و درصدد انجام این تغییرات هستیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر