نیاز حیاتی شهرک های صنعتی به رسانه ها و آموزش

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.
  • بهار اقتصادی با پوشاک زمستانی مجموعه تولیدی جامه بافت در استان البرز باتوجه به کیفیت تولید محصولاتش، همواره سفارش تولید از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا دارد.
  • دیابتی ها چه میوه هایی بخورند؟ متخصصان تغذیه و سلامت افراد دیابتی را به خوردن انواع خاصی از میوه‌ها تشویق می‌کنند که نه تنها برای بدن مفید هستند بلکه به کنترل انسولین در خون نیز کمک می‌کند.
  • آغاز سرشماری حیات وحش طالقان طرح سرشماری زمستانه حیات وحش مناطق شکار ممنوع طالقان آغاز شد. خبرنگار جام جم- البرز: در این طرح محیط بانان به مدت 3 روز در 20مسیر در منطقه طالقان از گونه های مختلف حیات وحش سرشماری خواهند کرد.

نیاز حیاتی شهرک های صنعتی به رسانه ها و آموزش

نیاز حیاتی شهرک های صنعتی به رسانه ها و آموزش
1396/7/10
12:43 1395

همان طوری که در یادداشت قبل (گذر از چالش های امروزی شهرک های صنعتی البرز) تاکید شد، معضل بسیار مهم ضعف اطلاع رسانی و انعکاس توانمندی های یکی از چالش های اصلی این حوزه بوده است.

بدین لحاظ ارزیابی اثرگذاری و اهتمام این که رسانه ها می توانند حوزه مهم تولید و اشتغال و اقتصاد مولد را از رکورد، مغفولیت و انزوا خارج سازند اصلی جهانی و مبرهن است.

در مجموع به زبان ساده تر باید فرایندی تعریف شود که پیوند بین تولید، کارآفرینی، رسانه و آموزش را مورد توجه ویژه قرار داد و بتوان از منابع موجود فیزیکی با انتخاب و بکارگیری شیوه های مناسب بهره مند شده و با استفاده درست و مطلوب از منابع انسانی، ایجاد انگیزش و روحیه همکاری با آموزش های تخصصی و عمومی، بازرگانی داخلی و خارجی، جایگاه یابی، بازارسازی، بازاریابی و بازارسنجی میسر می گردد.

به طور حتم در شهرک های صنعتی البرز با انبوه مدیران کارآزموده مجرب، متخصص و حتی دانشمند و نیز تکنو کرات هایی که به مثابه فن سالاران در تولید و اقتصاد کشور رتبه اول را دارند موضوع رسانه مانند اتومبیلی است که در شب حتما باید چراغ روشنایی داشته باشد تا عابران پیاده آن خودرو را ببینند و حتی ارزیابی کنند.

سرپرستی روزنامه جام جم در استان البرز آمادگی دارد با استفاده از توانمندی های اطلاع رسانی و توزیع فراگیر و اثرگذار در سطح استان و انعکاس پتانسیل های شهرک های صنعتی البرز اقدامات عاجلی را اعمال و در دستور کار قرار دهد.

در ادامه این مقاله ضرورت بحث آموزش مورد تاکید است چرا که در مسیر تولید و کارآفرینی مسائلی همچون اصول ارتباطات مورد غفلت قرار گرفته و رئوس مطالب آن با سرفصلهایی همچون کنترل خشم، اصول ارتباطات، کنترل اضطراب و استرس مورد مداقه خواهد بود.

همچنین در مباحث مربوط به سواد رسانه ای از جمله ارزیابی هر فرد با تراز جهانی قرار گرفته است که سازمان علمی و فرهنگی یونسکو(متعلق به سازمان ملل متحد) سواد رسانه ای را یکی از دلایل مهم سواد یک فرد دانسته است.

حال در اینجا سرپرستی روزنامه جام جم در استان البرز اعلام می نماید که می تواند آموزش مدیران عامل و مدیران روابط عمومی و بازرگانی و... را در عرصه روزنامه نگاری، خبرنگاری و خبرنویسی را تمهید نماید.

فرزاد حق الذاکرین

مدیر بازرگانی سرپرستی روزنامه جام جم در استان البرز

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر