نیاز حیاتی شهرک های صنعتی به رسانه ها و آموزش

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
  • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
  • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
  • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
  • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
  • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
  • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
  • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
  • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
  • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

نیاز حیاتی شهرک های صنعتی به رسانه ها و آموزش

نیاز حیاتی شهرک های صنعتی به رسانه ها و آموزش
1396/7/10
12:43 1395

همان طوری که در یادداشت قبل (گذر از چالش های امروزی شهرک های صنعتی البرز) تاکید شد، معضل بسیار مهم ضعف اطلاع رسانی و انعکاس توانمندی های یکی از چالش های اصلی این حوزه بوده است.

بدین لحاظ ارزیابی اثرگذاری و اهتمام این که رسانه ها می توانند حوزه مهم تولید و اشتغال و اقتصاد مولد را از رکورد، مغفولیت و انزوا خارج سازند اصلی جهانی و مبرهن است.

در مجموع به زبان ساده تر باید فرایندی تعریف شود که پیوند بین تولید، کارآفرینی، رسانه و آموزش را مورد توجه ویژه قرار داد و بتوان از منابع موجود فیزیکی با انتخاب و بکارگیری شیوه های مناسب بهره مند شده و با استفاده درست و مطلوب از منابع انسانی، ایجاد انگیزش و روحیه همکاری با آموزش های تخصصی و عمومی، بازرگانی داخلی و خارجی، جایگاه یابی، بازارسازی، بازاریابی و بازارسنجی میسر می گردد.

به طور حتم در شهرک های صنعتی البرز با انبوه مدیران کارآزموده مجرب، متخصص و حتی دانشمند و نیز تکنو کرات هایی که به مثابه فن سالاران در تولید و اقتصاد کشور رتبه اول را دارند موضوع رسانه مانند اتومبیلی است که در شب حتما باید چراغ روشنایی داشته باشد تا عابران پیاده آن خودرو را ببینند و حتی ارزیابی کنند.

سرپرستی روزنامه جام جم در استان البرز آمادگی دارد با استفاده از توانمندی های اطلاع رسانی و توزیع فراگیر و اثرگذار در سطح استان و انعکاس پتانسیل های شهرک های صنعتی البرز اقدامات عاجلی را اعمال و در دستور کار قرار دهد.

در ادامه این مقاله ضرورت بحث آموزش مورد تاکید است چرا که در مسیر تولید و کارآفرینی مسائلی همچون اصول ارتباطات مورد غفلت قرار گرفته و رئوس مطالب آن با سرفصلهایی همچون کنترل خشم، اصول ارتباطات، کنترل اضطراب و استرس مورد مداقه خواهد بود.

همچنین در مباحث مربوط به سواد رسانه ای از جمله ارزیابی هر فرد با تراز جهانی قرار گرفته است که سازمان علمی و فرهنگی یونسکو(متعلق به سازمان ملل متحد) سواد رسانه ای را یکی از دلایل مهم سواد یک فرد دانسته است.

حال در اینجا سرپرستی روزنامه جام جم در استان البرز اعلام می نماید که می تواند آموزش مدیران عامل و مدیران روابط عمومی و بازرگانی و... را در عرصه روزنامه نگاری، خبرنگاری و خبرنویسی را تمهید نماید.

فرزاد حق الذاکرین

مدیر بازرگانی سرپرستی روزنامه جام جم در استان البرز

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر