اطلاع رسانی صحیح همراه با رعایت اخلاق رسانه ای در اولویت

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
  • سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) بر همه مسلمانان تسلیت باد دیگر آن خنده‌ی زیبا به لب مولا نیست همه هستند ولی هیچ کسی زهرا نیست
  • حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی همه مسلمانان جهان حمایت از ولایت و رهبری مهمترین درس و الگوی حضرت فاطمه زهرا (س) برای مسلمانان است.
  • سپیده کاشانی «نمای نزدیک» دریچه ای خواهد بود برای نمایاندن گوشه ای از ذوق و استعداد شما. منتظرتان هستیم تا عکس و گزیده شرح حال و نمونه ای از آثار ادبی و هنری خود را برای درج در این ستون ارسال فرمایید. شرکت شما را در این اقتراح ارج می نهیم. «نمای نزدیک»
  • تاکید بر فرهنگ سازی،با تولید برنامه های پرمخاطب نماینده ولی فقیه درالبرز: تولید برنامه هایی که با برنامه ریزی و فکر انجام شود باعث جذب مخاطب خواهد شد.
  • استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهی بخشی به مردم کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا وارز با حضور مدیرکل صداوسیما مرکز البرز برگزار شد.
  • چرا نباید یک عنکبوت را کشت؟ اگر چه عنکبوت ها ممکن است ترسناک باشند و شما آن ها را دوست نداشته باشید، ولی کشتن آن ها بیش از آن که برای خانه شما مفید باشد، مضر است.
  • پروژه ناراضی سازی مردم در چله انقلاب ملت ایران تجربه چهل سال زندگی در لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی را پشت سر می گذارد و مسئولین نظام به ویژه مقام معظم رهبری تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی دارند. اما ظاهرا در مقام عمل ، شاد و خرسند شدن مردم در چهل سالگی نظام برای عده ای خوشایند نیست و این سخن به دلایل ذیل است:
  • نقش دوچرخه در حمل و نقل امروزه با توجه به روند فزاینده کاربرد اتومبیل های شخصی و مسائل و معضلات اقتصادی ،اجتماعی،زیست محیطی و ... که در پی داشته است،گسترش حمل و نقل عمومی و شیوه های غیر موتوری به عنوان راه حل های اساسی شناسایی شده اند.گرچه گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مترو و ... یک اقدام ارزشمند و مناسب برای کاهش بحران ترافیک در شهرهای بزرگ است، اما در کنار آن می توان با گسترش شیوه های دیگر حمل و نقل مانند دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه غیر موتوری به عنوان راه حل های مکمل برای کاستن از معضلات ترافیکی استفاده کرد.
  • نشست صمیمی استاندار البرز با اهالی هنر استاندار البرز گفت : اهالی فرهنگ و هنر البرز مانع خاصی سر راه فعالیت خود ندارند.
  • پیام های مردمی توجه خوانندگان عزیز می توانند جهت طرح مشکلات شهری و استانی درابعاد مختلف، با شماره تلفن02632210009دفتر تحریریه سرپرستی روزنامه جام جم البرز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 10صبح تا 15تماس بگیرند تا به نام خودشان در ستون مربوطه درج شود.

اطلاع رسانی صحیح همراه با رعایت اخلاق رسانه ای در اولویت

اطلاع رسانی صحیح همراه با رعایت اخلاق رسانه ای در اولویت
1396/8/22
12:43 1395

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در نمایشگاه مطبوعات کشور:

اطلاع رسانی صحیح همراه با رعایت اخلاق رسانه ای در اولویت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در بازدید از غرفه جام جم به خبرنگار ما گفت: امروزه متأسفانه برخی از شبکه های خارجی تلاش در سیاه نمایی دارند و این وظیفه رسانه ها است که مقابل این توطئه ها مقاومت کنند و آنچه که واقعیت است به مردم انعکاس دهند. 

کرج- خبرنگار جام جم: علی خیلدار ضمن قدردانی از تلاش های اصحاب رسانه در زمینه اطلاع رسانی صحیح و روشنگری افکار عمومی، ابراز داشت: در استان البرز قریب به 90 نشریه مکتوب اعم از روزنامه، هفته نامه، ماهنامه و فصل نامه در سه بخش استانی، منطقه ای و ملی فعال داشته و50 خبرگزاری و پایگاه خبری و همچنین 40 دفتر نمایندگی در عرصه اطلاع رسانی فعالیت دارند که از نظر کیفی آمار بسیار خوبی در این عرصه به شمار می رود.

وی افزود: در استان البرز 400 نفر نیز به عنوان مسئول، خبرنگار، عکاس و... مشغول به کار هستند.

خیلدار با اشاره وظیفه رسانه ها و رسالت مطبوعاتی در امر مطالبه گری تصریح کرد: رسانه های البرز قدم های خوبی را در امر انتقاد سازنده برداشته اند و سهم بسزایی را در امر اطلاع رسانی شفاف دارند.

وی با تأکید بر لزوم حفظ آبروی افراد اذعان داشت: اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری از سوی خبرنگاران باید همیشه مد نظر بوده و مباحثی مطرح نشود که خدای ناکرده به آبروی افراد لطمه ای وارد شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز بیان داشت: در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات کشور غرفه مطبوعات و رسانه های استان البرز با نصب لوگو و شناسنامه مطبوعات و خبرگزاری ها توانمندیهای آنها را به نمایش گذاشته و از تمامی مدیران اجرایی، اصحاب رسانه و هنرمندان و... دعوت شد تا با جایگاه و ظرفیت های رسانه ای استان آشنا شوند.

وی ادامه داد: البته برخی از دفاتر نشریات فعال نیز به طور جداگانه ای با برپایی غرفه ظرفیت ها و پتانسیل های استان البرز را به بازدید کنندگان معرفی نمودند.

خیلدار اذعان داشت: رسانه ها و مطبوعات استان البرز در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات کشور واقعاً خوش درخشیدند و این موفقیت مایه مباهات استان البرز می باشد.

وی در پایان با اشاره به سیاست های برون سپاری کارها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: امسال کارهای اجرایی غرفه مطبوعات استان البرز را به خانه مطبوعات این استان واگذار شد و علی رغم اولین تجربه این خانه عملکرد اجرایی بسیاری خوبی داشته و این اداره کل تنها نقش سیاست گذاری، حمایت و پشتیبانی داشته تا برای دفاع از حقوق مردم فضای همدلی و وفاق در بین نشریات افزایش یابد.

در حاشیه این بازدید سید اکبر یعقوبی مدیر روابط عمومی روزنامه جام جم در خصوص عملکرد دفتر سرپرستی روزنامه جام جم در استان البرز گفت: نمایندگی جام جم در استان البرز یکی از بهترین نمایندگی ها است و فراتر از آنچه که ما توقع داشتیم سرپرستی البرز نقش آفزینی داشته است. سال گذشته نیز در همایش مدیران سرپرستی های استانها که برگزار شد، این سرپرستی به عنوان اولین ها انتخاب شد و جزو سرپرستی های برتر می باشد.

وی افزود: ایده پردازی ها و خلاقیت هایی که در سرپرستی البرز صورت گرفته همواره الهام بخش دفتر مرکزی بوده و سعی کردیم از نظریات آنها استفاده کنیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر