از سوی قائم مقام وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي صورت گرفت؛ دلجویی از خانواده كارگر ساختماني اهداء کننده عضو

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 
 • نماز شب بخشی از رزم شبانه پسرم بود رامین معمولاً هر شب کشیک می‌داد و نماز شب می‌خواند. شب‌هایی هم که نوبتش نبود از دوستانش می‌خواست او را برای رزم شبانه بیدار کنند. منظورش برای نماز شب بود. می‌گفتند خیلی شجاع بود و به جای دیگران هم کشیک می‌داد.
 • سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود هر اسیری را بر طبق مهارتی که داشت در گروه‌هایی جا می‌دادند. مثلاً گروه بناها، آهنگرها، باربر‌ها و...، چون ما تازه‌وارد بودیم در گروه حمل بار قرار گرفتیم. باورکردنی نبود که از ما می‌خواستند کیسه‌های سیمان یا سنگ‌های سنگین را روی دوشمان بیندازیم و چند کیلومتر در ناهمواری کوهستان جا‌به‌جا کنیم
 • قتل با ماده سرطان‌زا! در رابطه با قتل مرحوم ربانی، روزی با آقای... در تهران در منزل قبلی ایشان -گویا اختیاریه بود- صحبت کردیم که چگونه یک ضربه به ایشان بزنیم. گفت: ما وسایل و امکانات سمی و دارو‌های مسموم‌کننده و سرطان‌زا در اختیار داریم که می‏توان به صورت نامرئی فرد را مسموم نمود که در اثر این مسمومیت، به سرطان کشنده مبتلا خواهد شد...
 • «صلوات» حلّال مشکلات حاج‌احمد بود با وقوع زلزله بم در سال ۱۳۸۲ شهید کاظمی خیلی خودجوش و جهادی امکانات نیروی هوایی را در خدمت زلزله‌زده‌ها قرار داد. ایشان با آماده‌سازی فرودگاه بم، ناوگان نیروی هوایی سپاه را برای نجات مردم بم بسیج کرد
 • هشدار آبفای البرز به شهروندان برای رعایت صرفه جویی در آب شرکت آب و فاضلاب استان البرز به شهروندان استان برای رعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب هشدار داد.
 • فلسفه خبر ؛ در منطقِ خبیر سکوت بود و سایه و سیاهی و خدا در خلوت خلود تنها بود. بعد از آن به حکم " کُن فَیَکون " آسمان‌ها و زمین، جماد و نبات و حیوان و فرشته آفریده شدند و باز خدا تنها بود. آن گاه تنهایی‌اش را در عالم قِدَم و آیینه احدیًت و تماشاخانه وحدت به نظاره نشست
 • پیام های مردمی فضای سبز خیابان رسالت واقع در جنب بازار بزرگ ملاصدرا در حال از بین رفتن است. لطفا مسئولان شهرداری نسبت به بازسازی فضای سبز مذکور و آبیاری درختان حاشیه خیابان با جدیت اقدام نمایند.
 • استان البرز با کمبود 100 میلیون متر مکعبی آب مواجه می‌شود با روند فعلی مهاجرت به استان البرز تا سال 1405 شمسی، این استان با کمبود آب شرب به میزان 100 میلیون متر مکعب در سال مواجه می‌شود.
 • صدای مسلسل و فریاد معترضان بلند شد آیت‌الله میرزا حسین سبزواری: در سنه ۱۳۵۲قمری حکم شد که باید کلاه بین‌المللی پوشیده شود که عبارت از کلاه دوره بود و مردم همگی اطاعت کرده و پوشیدند، مگر مشهد که قیام و مخالفت کرد.
 • یک نفر در کسوت روحانیت منکر وجوب حجاب شد! مروری بر زمینه‌ها و چگونگی دست‌یازی رضاخان به فرهنگ و لباس ایرانیان در آیینه روایت‌ها

از سوی قائم مقام وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي صورت گرفت؛ دلجویی از خانواده كارگر ساختماني اهداء کننده عضو

از سوی قائم مقام وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي صورت گرفت؛ دلجویی از خانواده كارگر ساختماني اهداء کننده عضو
1396/8/22
12:43 1395

قائم مقام وزير تعاون، كار ورفاه اجتماعي در سفر به استان البرز از خانواده كارگر ساختماني اهداءکننده عضو دلجویی کرد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز؛ دكتر سيدابوالحسن فيروزآبادي قائم مقام وزير تعاون،كارورفاه اجتماعي و مهندس احمد مشيريان معاون روابط كار و نيز بي نظير جلالي مديركل امور فرهنگي و مهندس يوسفي مديركل تشكلات كارگري و كارفرمايي اين وزارتخانه و تني چند از مسئولان وزارت متبوع به همراه مديران كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و نيز تامين اجتماعي استان البرز با حضور در منزل مرحوم قاسم صفري كارگر ساختماني اهدا كننده اعضاي بدن كه بر اثر حادثه ناشي از كار جان خود را از دست داده بود با خانواده وي ديدار واز آنان دلجويي نمودند.

در اين ديدار صميمانه دكتر فيروزآبادي با يادآوري آيه 32 سوره مباركه مائده كه هركس نفسي را زنده كند گويا همه مردم را زنده كرده است از اقدام شايسته و معنوي اين كارگر شريف البرزي و خانواده وي در اهداي 70 درصد از اعضاي بدن آن مرحوم به بيماران نيازمند قدردانی نمود و گفت: عمل اهدای عضو یک اقدام بسیار شایسته و خداپسندانه است که این عمل، باقیات و صالحات فراوانی برای دهنده عضو و خانواده وی برجای می گذارد و مسلما اجر معنوي و انساني آن شامل حال خانواده و آن مرحوم در پيشگاه خداوند خواهد بود.

وی ضمن اظهار تاسف از فوت اين كارگر كه بر اثر حادثه ناشي از كار رخ داده است با ابراز همدردی و دستور پیگیری سریع برقراری مستمری و دیه کارگر فوت شده، بر رعايت اصول ايمني و حفاظتي در محيط هاي كاري و صنعتي و به ويژه صنعت ساختمان تاكيد نمود و اذعان داشت: کاهش حوادث ناشی از کار از ماموریت های مهم وزارت متبوع است و تمرکز ما در اين وزارتخانه بر توسعه نظام HSE در واحدهای صنعتی کشور به منظورکاهش حوادث ناشی از کار توسط خود واحدهاست که اجرای این برنامه نیز تاکنون در کشور نتایج خوبی دربر داشته است ولي با وجود تمام تدابيري كه اتخاذ مي شود بعضاً در كارگاه ها و واحدهاي توليدي و صنعتي شاهد حوادث تاسف بار ناشي از كار هستيم.

در ادامه مهندس خليلي مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان البرز نيز ضمن اظهار تاسف از درگذشت اين كارگر البرزي و دلجويي از خانواده وي و تجليل از عمل شايسته اهداي عضو آن مرحوم ابراز داشت: مصدوميت و يا فوت حتي يك كارگر در حوادث ناشي از كار براي ما بسيار تاثر برانگيز و ضايعه جبران ناپذيري است و بايد تا جايي كه امكان دارد با رعايت اصول ايمني و حفاظتي در واحدهاي صنعتي، توليدي و ساختماني از اين حوادث جلوگيري شود.

وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص بيمه كارگران ساختماني در استان البرز گفت: اقدامات خوبي در استان البرز در جهت ساماندهي كارگران ساختماني با همكاري اين اداره كل و تامين اجتماعي استان صورت گرفته و 7 انجمن صنفي ساختماني در البرز فعاليت مي كنند كه با كمك سامانه هاي مرتبط و پيگيري اين انجمن هاي صنفي و تشكلات كارگري استان، كارگران ساختماني حقيقي و واجد شرايط در البرز شناسايي و بيمه آنان برقرار و كارت هوشمند آنان صادر گرديد.

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان البرز همچنين از كاهش چشمگير حوادث ناشي از كار در سال 95 در استان با رعايت اصول ايمني، به كارگيري مسئولين ايمني در واحدهاي توليدي و كارگاه ها و آموزش هاي لازم خبر داد و خاطر نشان كرد: اداره كل تعاون، كار و رفاه استان با 18 بازرس كار در تعداد كثيري از واحدهاي توليدي و صنعتي استان فعاليت و نظارت بر اصول ايمني و حفاظتي را انجام مي دهد و این اداره کل همواره با اجرای مدل خود بازرسی و نظارت مستمر بازرسان کار بر موارد ایمنی در واحدهای تولیدی با تمام توان در جهت کاهش حوادث ناشی از کار در استان فعالیت می نماید.

در اين ديدار مهندس مشيري معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي نيز با ابراز همدردي و تاسف از اين حادثه براي خانواده كارگر البرزي آرزوي صبر و شكيبايي و براي آن درگذشته طلب مغفرت نمود و گفت: براي جلوگيري از حوادث ناشي از كار به دستور مقام عالي وزارت كارگروه هاي تخصصي تشكيل گرديده و دستورالعمل هاي جديد در شوراي عالي حفاظت فني وزارتخانه در اين خصوص ديده شده است كه تا از ايجاد حوادث تاسف بار ناشي از كار جلوگيري شود.

شايان ذكر است اعضای بدن قاسم صفری کارگر ساختمانی در استان البرز پس از آن که در حادثه ناشی از کار دچار ضربه مغزی شد طبق وصیت خود به هفت نفر بیمار زندگی دوباره بخشید.

گفتنی است در ادامه سفر مسئولين وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي به شهرستان كرج دكتر فيروزآبادي و هيات همراه و مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان البرز در منزل شهيد معارفوند از شهداي كارگري استان حضور يافته و با خانواده و فرزندان اين شهيد والامقام ديدار و گفتگوي صميمانه اي نموده و ياد و خاطره رشادت هاي اين شهيد جامعه كار و توليد را گرامي داشتند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر