لزوم هماهنگی تمامی دستگاه ها برای بهبود وضعیت معیشت مردم

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

لزوم هماهنگی تمامی دستگاه ها برای بهبود وضعیت معیشت مردم

لزوم هماهنگی تمامی دستگاه ها برای بهبود وضعیت معیشت مردم
1396/8/20
12:43 1395

استاندار البرز اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال پایدار در استان باید کمر همت ببندیم و با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های استانی و ملی، جایگاه البرز را در اشتغال بهبود بخشیم.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ دکتر محمدعلی نجفی در دیدار با اعضای شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور ایجاد اشتغال دغدغه ای اساسی برای کشور محسوب می شود، گفت: بر این اساس رسالت دستگاه های زیر مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بسیار خطیر و حائز اهمیت است.

وی افزود: تمامی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال دغدغه دارند و همچنین سازمان بهزیستی و کمیته امداد نیز باید با توسعه و تسهیل مشاغل خانگی از این بار سنگین بکاهند.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی تمامی دستگاه های استان برای بهبود وضعیت رفاه، معیشت، ارتقا درآمدسرانه مردم و اشتغال پایدار ادامه داد: ایجاد بسترهای اشتغال برای جمعیت متقاضی کار، همواره محور اصلی بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری و جزو برنامه های اصلی رییس جمهوری قرار دارد.

دکتر نجفی گفت: استان مهاجرپذیر و پرجمعیت البرز در خصوص اشتغال شرایط مناسبی ندارد بنابراین راه سختی برای ارتقاء چنین وضعیتی در پیش داریم چرا که این استان جزو 5 استان اول کشور در بیکاری قرار داشته و سال به سال نیز بر سیل عظیم فارغ التحصیلان جویای کار افزوده می شود.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد استان در بحث تجارت، توسعه صادرات و افزایش حضور موثر بخش خصوصی، گام های بلندتری بردارد چرا که با وجود مجموعه اقتصادی و فرودگاهی پیام می توان از چنین امکانی بیشتر بهره برداری کرد.

وی افزود: از بدو ورود به استان، در کنار رسیدگی به مسائل سیاسی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی، با بررسی شرایط موجود در حوزه اشتغال، با اهتمام ویژه ای درصدد تسهیل و رفع موانع تولید برآمدیم چرا که وضعیت البرز در این خصوص بسیار نامناسب است.

استاندار البرز اضافه کرد: استان را در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار داده و مسائل را جزء به جزء رصد کردیم تا با احصاء نقاط ضعف و قوت برنامه صحیحی برای توسعه، رشد و ارتقا البرز تدوین و اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی به دلایل مختلف در شرایط راکد، نیمه راکد و تعطیل هستند، گفت: این واحدها به سبب مشکلاتی که دارند نمی توانند در خدمت مردم باشند بنابراین با بهره گیری از تمام ظرفیت های استان و تعامل سازنده با دستگاه های مرتبط و بانک ها درصدد رفع موانع آنها هستیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.