اخبار

 آخرین اخبار 

لزوم هماهنگی تمامی دستگاه ها برای بهبود وضعیت معیشت مردم

لزوم هماهنگی تمامی دستگاه ها برای بهبود وضعیت معیشت مردم
1396/8/20

استاندار البرز اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال پایدار در استان باید کمر همت ببندیم و با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های استانی و ملی، جایگاه البرز را در اشتغال بهبود بخشیم.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز؛ دکتر محمدعلی نجفی در دیدار با اعضای شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور ایجاد اشتغال دغدغه ای اساسی برای کشور محسوب می شود، گفت: بر این اساس رسالت دستگاه های زیر مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بسیار خطیر و حائز اهمیت است.

وی افزود: تمامی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال دغدغه دارند و همچنین سازمان بهزیستی و کمیته امداد نیز باید با توسعه و تسهیل مشاغل خانگی از این بار سنگین بکاهند.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی تمامی دستگاه های استان برای بهبود وضعیت رفاه، معیشت، ارتقا درآمدسرانه مردم و اشتغال پایدار ادامه داد: ایجاد بسترهای اشتغال برای جمعیت متقاضی کار، همواره محور اصلی بیانات و تاکیدات مقام معظم رهبری و جزو برنامه های اصلی رییس جمهوری قرار دارد.

دکتر نجفی گفت: استان مهاجرپذیر و پرجمعیت البرز در خصوص اشتغال شرایط مناسبی ندارد بنابراین راه سختی برای ارتقاء چنین وضعیتی در پیش داریم چرا که این استان جزو 5 استان اول کشور در بیکاری قرار داشته و سال به سال نیز بر سیل عظیم فارغ التحصیلان جویای کار افزوده می شود.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد استان در بحث تجارت، توسعه صادرات و افزایش حضور موثر بخش خصوصی، گام های بلندتری بردارد چرا که با وجود مجموعه اقتصادی و فرودگاهی پیام می توان از چنین امکانی بیشتر بهره برداری کرد.

وی افزود: از بدو ورود به استان، در کنار رسیدگی به مسائل سیاسی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی، با بررسی شرایط موجود در حوزه اشتغال، با اهتمام ویژه ای درصدد تسهیل و رفع موانع تولید برآمدیم چرا که وضعیت البرز در این خصوص بسیار نامناسب است.

استاندار البرز اضافه کرد: استان را در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار داده و مسائل را جزء به جزء رصد کردیم تا با احصاء نقاط ضعف و قوت برنامه صحیحی برای توسعه، رشد و ارتقا البرز تدوین و اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی به دلایل مختلف در شرایط راکد، نیمه راکد و تعطیل هستند، گفت: این واحدها به سبب مشکلاتی که دارند نمی توانند در خدمت مردم باشند بنابراین با بهره گیری از تمام ظرفیت های استان و تعامل سازنده با دستگاه های مرتبط و بانک ها درصدد رفع موانع آنها هستیم.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر