اجرای طرح جایگزین پودر نانو به جای سموم شیمیایی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

اجرای طرح جایگزین پودر نانو به جای سموم شیمیایی

اجرای طرح جایگزین پودر نانو به جای سموم شیمیایی
1396/10/23
12:43 1395

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از اجرایی شدن طرح جایگزین پودر نانو به جای سموم شیمیایی به صورت پایلوت در 4 منطقه از شهر کرج خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج؛ سعیدی کیا این خبر را اعلام کرد و افزود: طرح طعمه گذاری با پودر نانو غیر سمی کشنده موش در کانون های آلوده طبق شناسایی های انجام شده در محله های اسلام آباد؛ حصار وسیه؛ حصارک بالا و پائین و ایستگاه های جداسازی پسماند های خشک به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: طی یک هفته بعد از طعمه گذاری؛ محل های فوق، بازبینی می شوند و در صورت خورده شدن طعمه توسط موش ها محل ها مجددا طعمه گذاری می شود  تا به طور کامل پاکسازی شود.

سعیدی کیا در ادامه از هماهنگی زمان اجرای طرح با سامانه 137 خبرداد و افزود: طبق هماهنگی در زمان انجام این طرح نتایج آن از طریق سامانه 137 مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت مطلوب بودن نتیجه، این پودر به طور کامل جایگزین سموم شیمیایی قبلی در عملیات کنترل و امحای حیوانات موذی(موش) می شود.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که این پودر بتواند جایگزین سموم قبلی شود هیچ خطری محیط زیست، انسان، دام، خاک و گیاهان را تهدید نخواهد کرد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر