عصای سفید

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

به مناسبت روز جهانی نابینایان

عصای سفید

مرتضی حاتمی

عصای سفید
1397/7/14
12:43 1395

سلام بر خوانندگان گرامی. خوب هستید؟ راستی از رنگ های زیبا ی فصل پاییز چه خبر؟ از رنگ های نارنجی، قرمز و قهوه ای ؟ از رنگ کلاغ های سیاه با قارقارهای بلندشان چه خبر؟ از زلالی جوی آبی که از کنار درخت های چنار و بید مجنون و سپیداری که از کنار خیابان به سقف آسمان تنه زده اند، چه خبر؟ از آسمان آبی و ابرهای زیبا و بالشتی چه خبر؟ از بال های زیبا و خوش رنگ پروانه هایی که روی گلبرگ های قرمز و زرد و صورتی می نشینند، چه خبر؟ از قاصدکی بازیگوش که دست در دست باد در آسمان بالا و پایین می روند، چه خبر؟ از باران نرم و با صفای پاییزی که صورت آسمان را می شوید، چه خبر؟ از گنبد فیروزه ای مسجد محله که هر روز صبح و ظهر با صدای موذن پیر مسجد، زیر نور خورشید می درخشد، چه خبر؟

راستی، خوش به حالتان که می توانید همه چیز را ببینید و رنگ ها را تشخیص دهید ......خوش به حالتان که همه جا را به یک رنگ نمی بینید.

من نابینا هستم، اما برای این که ناراحت نشوم به من می گویند: روشندل! اما برای من فرقی نمی کند، نابینا باشم یا روشندل، کور باشم یا .... بگذریم. بیست و سوم مهر ماه روز جهانی نابینایان یا روز جهانی عصای سفید است. این روز به همه نابینایان جهان تعلق دارد که همه مردم بدانند که در تقویم آدم هایی که از نعمت دیدن بهره مند نیستند روزی به نام آن ها آورده شده است. خوب است بدانید با این که من از نعمت دیدن و بینایی محروم هستم اما: خوب می توانم حرف بزنم، لمس کنم و بشنوم. خوب می توانم همه شادی ها و غصه ها را حس کنم. خوب می توانم کارهای شخصی ام را انجام دهم. من می توانم مطالبی را که به خط مخصوص نابینایان نوشته می شود و «بریل» نام دارد را بخوانم. من هم می توانم با پروانه ها، درخت ها، گل ها، باران و خورشید و ابرها حرف بزنم. مورچه ای را کف دستم بگذارم و او را نوازش کنم. با صدای موذن پیر و مهربان از خواب بیدار شوم و نماز بخوانم. و از همه مهم تر زندگی کنم.

درست است که من نابینا هستم، اما هیچ وقت احساس حقارت و کوچکی نمی کنم. من هم بنده خدا هستم و خدا را به خاطر همه نعمت های خوبی مثل: شنیدن، حس کردن، حرف زدن، بو کشیدن و .... که به من داده، تشکر می کنم. من با نابینایی هم موفق هستم . چون می خواهم موفق باشم!

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.