رقابت سه هزاردانش آموز البرزی درمسابقات فرهنگی آغاز شد

اخبار

 آخرین اخبار 

مسابقات فرهنگی در البرز

رقابت سه هزاردانش آموز البرزی درمسابقات فرهنگی آغاز شد

رقابت سه هزاردانش آموز البرزی درمسابقات فرهنگی آغاز شد
1398/1/27خبرنگار جام جم البرز: معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز در آیین آغاز این دوره از مسابقات گفت: در مرحله آموزشگاهی سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری البرز، 270 هزار دانش آموز شرکت کردند.
مسعود مهران نیا اظهارداشت: مرحله استانی این دوره از رقابت ها تا هشتم اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.
وی ادامه داد: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری نقش موثری در مهارت آموزی ، تقویت روحیه مشارکت جویی و تعاون بین دانش آموزان دارد.
مهران نیا خاطرنشان کرد: این مسابقات با هدف شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی اجرایی شده است.
وی یادآورشد: مسابقات فرهنگی هنری در قالب 72 رشته و گرایش در چهار مرحله آموزشگاهی ، منطقه ای ، استانی و کشوری و با محورهای ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه ، دستی و تجسمی در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: نفرات اول و دوم این رقابت ها به مسابقات کشوری که شهریورماه امسال برگزار می شود راه پیدا می کنند.
مهران نیا با بیان اینکه مسابقات فرهنگی هنری دوره دوم متوسطه به صورت حضوری دربرخی از رشته ها همانند تئاتر صحنه ای و مشاعره برگزار می شود، ادامه داد: این مسابقات برعهده یکصد نفر از داوران برجسته فرهنگی هنری استان البرز است.
وی عنوان کرد: دانش آموزان راه یافته به مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری ،طبق جدول تنظیم شده به رقابت می پردازند.
مهران نیا گفت: سال گذشته 47 دانش آموز البرزی در مسابقات فرهنگی هنری کشوری حائز رتبه برتر شدند.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.