ساخت ۱۸هزار واحد مسکن امید

اخبار

 آخرین اخبار 

در شهر جدید هشتگرد

ساخت ۱۸هزار واحد مسکن امید

ساخت ۱۸هزار واحد مسکن امید
1398/1/29

۱۸هزار واحد مسکن امید در شهرجدید هشتگرد ساخته می‌شود.

خبرنگار جام جم البرز: مدیرعامل و رییس هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به طرح برنامه ملی بازآفرینی شهری و مسکن امید گفت: از ۴۰۰هزار واحد مسکن امید که دولت اختیار کرده ۱۸هزار واحد به شهر جدید هشتگرد اختصاص یافته است.

داود صفدری افزود: دولت در قالب طرح مسکن امید تعهدی در اختیار گرفت که شامل ساخت ۴۰۰هزار مسکن با نام امید بود که نیمی از این تعداد به شهرهای جدید اختصاص یافته که نیمی از آن سهم شهر جدید هشتگرد بوده است.
وی با بیان اینکه اگر نقدینگی وارد ساخت و ساز شود حجمی از اشتغال و گردش مالی ایجاد خواهد شد، گفت: شهر جدید هشتگرد باید طی سه سال متوالی شامل ۶۵۰۰واحد سال اول و ۶۵۰۰واحد سال دوم و ۵۰۰۰واحد سال آخر اقدام به ساخت مسکن امید کند تا قسمتی از دغدغه دولت در ارتباط مسکن مرتفع گردد.
صفدری از احداث ۹مرکز محله در شهر جدید هشتگرد خبر داد و اضافه کرد: مراکز محله با هدف تامین خدمات روبنایی در این شهر در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از بسته شدن پرونده مسکن مهر در این شهر خبرداد و گفت: این موضوع رویکرد شهرهای جدید کشور است و کارت قسط‌ هم به پروژه ها با ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی واگذار خواهد شد.
وی با اشاره به یک هزار و ۸۶واحد مسکن مهر در شهرجدید هشتگرد فاقد متقاضی هم ادامه داد: مقرر شده نیمی از این تعداد مسکن مهر فاقد متقاضی به قشر کم درآمد و کمیته امداد واگذار گردد و ۵هزار واحد هم به خود مالکی تبدیل و درحال واگذاری می باشد.
صفدری با اشاره به اینکه پروژه متروی شهر جدید هشتگرد از پروژه ملی به حکومتی تبدیل شد، گفت: ریاست جمهور بحث مترو را یکی از پروژه های اولویت‌دار بیان کرده است که در همین راستا در حال حاضر پروژه مترو گلشهر_ شهرجدید هشتگرد با ۷۶درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که هم اکنون محوطه سازی ایستگاه در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در ادامه اضافه کرد: با رونق گرفتن شهر جدید هشتگرد و انگیزه مردم برای سرمایه گذاری در این شهر تا جایی که نام تهران کوچک گرفت، پیش بینی جمعیت تا ۷۰۰هزار نفر پیش رفته ولی با توجه به موقعیت خاص منطقه جمعیت را به ۴۰۰هزار نفر کاهش داده تا تراکم شهر حفظ شود.
صفدری جاده شهرجدید _ طالقان نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این پروژه با پیشرفت خوبی در حال انجام است و معارضین هم در محدوده این شهر برطرف شده است و امید است در آینده ای نه چندان دور دیگر معارضین این مسیر مرتفع گردد تا این پروژه ملی به بهره برداری برسد.
مدیرعامل و رییس هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در ارتباط با بحث درمان و بیمارستان این شهر گفت: با توجه به اینکه بیمارستان شهر جدید هشتگرد در زمینی به مساحت ۴هکتار در حال احداث است باتوافق انجام شده در حال نقل و انتقال زمین به شهرداری هستیم تا توسعه این بیمارستان در دسنور کار قرار گیرد و بیمارستان تکمیل و فعالیت خود را آغاز کند.
صفدری ادامه داد: ما در حوزه در واقع مجموعه خرده درمانی ساخت ۳مجتمع درمانی را در فازهای مختلف با رویکرد توجه به بحث درمان آغاز کرده ایم.
وی به بحث انتقال خط پساب فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد به پارک جنگلی و فضاهای سبز شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت: با همکاری حوزه آبفا در حال تکمیل تجهیزات انتقال پساب به فضای سبز و پارک جنگلی شهر هستیم.
صفدری در پایان اضافه کرد: برنامه احیای پارک جنگلی شهر در دستور کار قرار گرفته تا این پارک را از یک پارک حاشیه ای رها شده به یکی از پتانسیل های اصلی شهر جدید تبدیل نمائیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.