امانت امام را پاس بداریم

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

خرداد ماه امام خمینی (ره)

امانت امام را پاس بداریم

امانت امام را پاس بداریم
1398/2/30
12:43 1395


هر وقت به ماه خرداد می رسیم، بی اختیار به یاد امام خمینی (ره) می افتم. دوست دارم بگویم که خرداد ماه امام خمینی (ره) است. در این ماه چندین حادثه بسیار بزرگ هستند که دو تای آن ها متعلق به امام خمینی (ره) می باشد. به ترتیب 14خرداد و دیگری 15 خرداد!
15خرداد: نیمه های شب بود. شهر در سکوت و تاریکی فرو رفته بود. مردی با چهره ای نورانی برای نماز خواندن آماده می شد. ناگهان چندین نفر دزدانه وارد حیاط شدند. آن ها ماموران ساواک بودند که برای دزدیدن آن مرد نورانی نمازگذار آمده بودند. آن شب پانزدهمین شب ماه خرداد 1342 بود. اما در سپیده دم همان روز مردم با خبر شدند و دست به تظاهرات زدند. شعار آن ها این بود: خمینی بت شکن، ملت تو را می خواهد- پیروز باد ملت، بر شاه ننگ و نفرت.
می گویند در آن روز بیشتر از 15 هزار نفر به شهادت رسیدند و امام به عراق تبعید شد.
****
پس از گذشت 15 سال، فریاد و اعتراض مردم بر علیه شاه و آمریکا تبدیل شد. امام در خارج از کشور رهبری انقلاب را بر عهده داشتند. شاه فرار کرد. امام واردکشور شدند. انقلاب پیروز شد. امام بارها فرمودند: راز موفقیت شما در اتحاد شماست، تا وقتی همه با هم باشید، هیچ کشوری به شما آسیب نخواهد رساند.
سرانجام در صبح روز چهاردهم خرداد 1368 امام عزیزمان چشم از جهان فرو بست. آن روز میلیون ها نفر، با چشم گریان پیکر امام را تا بهشت زهرا (س) بدرقه کردند. 14 خرداد 1368 روزی بود که امام با «دلی آرام» و «روحی شاد و ضمیری امیدوار» به سوی جایگاه ابدی سفر کرد و به نزد پروردگارش رفت.
از حادثه های مهم دیگر ماه خرداد یکی شهادت مجاهدان حقیقی اسلام، یعنی شهدای گروه موتلفه  (شهیدان امانی، بخارایی،نیک نژاد و صفار هرندی) و دیگری شهادت دکتر مصطفی چمران و دکتر شریعتی  بود. بعد از آن آزاد سازی خرمشهر از دست متجاوزان بعثی بود.
امام عزیز ما یک امانت بزرگ برای ما گذاشت و رفت. آن امانت «جمهوری اسلامی» است. نظامی که برای برپایی آن هزاران انسان مومن و وارسته، خون پاک خود را تقدیم کردند. نظامی که در میان دولت های زورگو و جنایتکاران دشمنان زیادی دارد. حفظ این نظام وظیفه ماست. این همان کاری است که امام عزیز از ما خواسته است.

محمد تقی حسنی
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر