افتتاح بزرگ ترین شهرک دارویی غرب آسیا در البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

برکت در استان البرز

افتتاح بزرگ ترین شهرک دارویی غرب آسیا در البرز

افتتاح بزرگ ترین شهرک دارویی غرب آسیا در البرز
1398/3/28
12:43 1395


بزرگ ترین شهرک دارویی غرب آسیا با نام برکت در استان البرز افتتاح شد.


خبرنگار جام جم کرج: به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مرکز البرز ، شهرک دارویی برکت که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد، اولین شهرک دارویی ایران و بزرگ ترین شهرک دارویی غرب آسیا است که با سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) به بهره برداری است .
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: این شهرک 200 هکتار مساحت دارد که 100 هکتار آن برای استقرار صنایع دارویی و مابقی سطح برای فضای سبز و خدمات اختصاص داده شده است.
مخبر افزود : برنامه ریزی شده است در این شهرک دارویی 105 واحد تولیدی مشغول به فعالیت شوند که تا امروز 38 کارخانه برای حضور اعلام آمادگی و روند احداث را آغاز کرده اند.
وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی این طرح از سال 94 آغاز شده است،گفت: کیفیت های لحاظ شده برای احداث واحد ها و تولید محصولات در سطح استاندارد های بین المللی است تا داروهای تولید و محصولات پزشکی ضمن دریافت گواهینامه های بین المللی دارو امکان ورود به بازار های جهانی را کسب کند.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از جمله اهداف دیگر ایجاد این شهرک دارویی را انتقال دانش فنی و توسعه علمی حوزه پزشکی و دارویی ، توسعه صادرات و صرفه جویی ارزی، کاهش هزینه تمام شده دارو برای بیماران، امکان اتصال زنجیره دانشگاه، صنعت و تجارت و تبدیل شدن ایران به یکی از قطب های اصلی داروی جهان عنوان کرد.
مخبر افزود: برای احداث این شهرک تمام امکانات زیر ساختی از قبیل آب، برق ، گاز، تلفن، راه دسترسی مناسب و اینترنت پرسرعت فراهم شده است.
وی ابراز امیدواری کرد با تکمیل این طرح بزرگ بیش از 7 هزار شغل برای جوانان ایجاد شود .
شهرک دارویی برکت در کیلومتر 10 آزادراه کرج قزوین قرار دارد.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.