رهبر معظم انقلاب اسلامی به قشر نخبگان بسیار علاقه مند هستند

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

خطیب نماز جمعه مهرشهر:

رهبر معظم انقلاب اسلامی به قشر نخبگان بسیار علاقه مند هستند

رهبر معظم انقلاب اسلامی به قشر نخبگان بسیار علاقه مند هستند
1398/7/22
12:43 1395

 

 یکی از مصادیق رعایت تقوای الهی و خدا محوری توجه به اتمام حجت ها و هشدارهای الهی و پرهیز از قرار گرفتن در دام وسوسه های شیطان و تاثیرپذیری از آن هاست. 


خبرنگار جام جم البرز: حجت الاسلام یدالله رضایی در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت همه مومنین به تقوی الهی گفت: یکی از مصادیق رعایت تقوای الهی و خدا محوری توجه به اتمام حجت ها و هشدارهای الهی و پرهیز از قرار گرفتن در دام وسوسه های شیطان و تاثیرپذیری از آن هاست. وی در ادامه گفت: یکی از مناسبت های این ایام روز عقیدتی سیاسی در ارتش است. مستحضر هستید که این نهادهای عقیدتی سیاسی چه در ارتش و چه در نیروی انتظامی و چه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور کلی در نیروهای مسلح با این هدف شکل گرفته و به وجود آمده است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نیروهایی متفاوت باشند با سایر نیروهای مسلحی که در دنیا هستند. یعنی نیروهایی که مکتبی هستند ومودب به آداب اسلامی و اخلاقی اسلامی هستند و در کنار کار نظامی گری و دفاع از ملک و مملکت خدای متعال را می شناسند واخلاق اسلامی را هم مطلع هستند و رعایت می کنند و حتی درارتباط با دشمن اجازه از آن حد مجاز برخورد ندارند و این که در استفاده از سلاحهای دفاعی از آن سلاحهایی استفاده می کنند که مجاز هستند .
امام جمعه مهرشهر در ادامه افزود: همانطور که عرض شد مقام معظم رهبری دیداری با نخبگان علمی داشتند  و گوش دادن مقام معظم رهبری  به سخنان و پیشنهادات و طرح های آنها،  پیدا است ایشان به این قشر بسیار علاقه مند هستند. ایشان در مورد این نخبگان این طور فرمودند که اینها نیروهایی هستند با استعدادهای بسیار بالا و کشف شده و در واقع اینها هستند که رمز گشای حل مشکلات کشور در ابعاد علوم انسانی و علوم پایه هستند ،حضرت آقا تاکیدات بسیار ارزشمندی داشتند که  یکی از آنها این بود که ایرانی زندگی کنید و ایرانی فکر کنید و حتی حضرت آقا مطالبه شان از این افراد این بود که در آینده ای نزدیک آنقدر تولید علم و دانش کنید که کشورهای دنیا مجبور باشند برای بهره مند شدن از علوم تولیدی شما زبان فارسی را بلد باشند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.