اخبار

 آخرین اخبار 

خطیب نماز جمعه کرج:

جنبش دانشجویی باید مطالبه گر و استکبار ستیز باشد

جنبش دانشجویی باید مطالبه گر و استکبار ستیز باشد
1398/9/18

امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه گفت: جنبش دانشجویی باید مطالبه‌گر و استکبار ستیز باشد، دانشجویی که دغدغه جامعه را نداشته باشد نمی‌تواند تأثیر مثبت بگذارد.


خبرنگار جام جم البرز:  آیت الله حسینی همدانی افزود: دشمن در تلاش است تا با نفوذ در عقاید و فرهنگ ما به خواست خود برسد. مردم تنها با هوشیاری و آگاهی می‌توانند دسیسه‌های دشمن را برملا سازند و استفاده از رهنمود‌های مقام معظم رهبری در این مسیر به ما کمک زیادی خواهد کرد.
وی در ادامه به الگوپذیری از حضرت معصومه (س) گفت: این بانوی بزرگوار الگوی همه دختران کشور باشد و وجود این بانو در کشور ما نعمتی بزرگی است که باید قدردان آن باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به روز دانشجو نیز ادامه داد: جنبش دانشجویی باید مطالبه‌گر و استکبار ستیز باشد، دانشجویی که دغدغه جامعه را نداشته باشد نمی‌تواند تأثیر مثبت بگذارد.
آیت الله حسینی همدانی در ادامه اضافه کرد: جنبش دانشجویی جریان‌ساز است و اگر دانشجویان در مسیر اهداف بلند انقلاب و اسلام حرکت نکنند و جریان ساز نباشند، چگونه جنبش دانشجویی خواهند بود؟ دانشجو باید مسائل سیاسی کشور و جهان را دنبال کند و صلاح را در کشور خود مطالبه کند تا شاهد تحقق حق در جامعه باشیم.
خطیب جمعه کرج افزود: دانشجویان ذخایر این ملت هستند، و این قشر می‌تواند کشور را از وابستگی های اقتصادی و فرهنگی نجات دهد و ملت ما نیز راه خود را پیدا کردند و با تحمل سختی، پرشتاب به سمت جلو و تحقق اهداف خود حرکت می کنند.
امام جمعه کرج با اشاره به اینکه دشمن نمی‌تواند کارهایی که در لبنان، سوریه و عراق کرده است در ایران اجرایی کند، افزود: دانشجویان هستند که می‌توانند دست دشمنان مملکت را از کشور کوتاه کنند.
آیت الله حسینی همدانی گفت: باید مدیران غیرانقلابی شناسایی شوند تا بتوانیم با جریان نفوذ نیز مقابله کنیم، باید مقابل برخی جریان‌های داخلی بایستیم، اما نحوه مقابله و ایستادگی باید بررسی شود، شاخصه‌های جریان‌شناسی برای مردم تبیین خواهد شد، انقلاب اسلامی هرگز به دنبال لیبرالیسم نخواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان البرز درباره انتخابات پیش رو نیز افزود: باید بدانیم شخصی که انتخاب می‌شود چقدر با اهداف انقلاب مغایرت دارد؟ در انتخاب کاندیدای مدنظر باید اهداف و شاخصه‌ها را دقت کنیم.
وی ادامه داد: رأی ندادن چیزی را درست نمی‌کند و مشکلات را نیز تقویت خواهد کردافزایش مشکلات را در پی خواهد داشت و باید دقت زیاد رأی دهیم و نگذاریم جریان غیر انقلابی کرسی ها را بگیرد بطوریکه مردم ایران در تمام نشست‌ و برخاست‌های کاندیدای انتخابی شریک هستند، پس باید در انتخاب خود دقت کنیم.
امام جمعه کرج گفت: به کسی که روحیه انقلابی و جهادی ندارد اجازه خودنمایی نمی‌دهیم، نیروهای ارزشی بیایند و در کرسی‌های نماینده واقعی مردم باشند، باید جریان انقلابی و غیرانقلابی را از هم تفکیک و شناسایی کنیم.
آیت الله حسینی همدانی در پایان اضافه کرد: اولویت انتخاب کاندیدا توسط مردم باید جوانگرایی باشد، به آنان که صلاحیت حضور در مجلس را دارند می گوییم که برای ثبت نام بیایند، همانطور که ثبت‌نام کردن بی مورد خلاف است و هزینه برای کشور دارد، ثبت‌نام نکردن افراد شایسته نیز اشتباه است و افرادی که لایق هستند برای ثبت نام اقدام کرده و وارد عرصه شوند تا بتوانند از آرمانهای انقلاب دفاع کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.