اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

به همت محققان پژوهشگاه مواد و انرژی صورت گرفت

تولید پودر نانوکامپوزیت سیلیکون-کاربید- کربن در مقیاس نیمه ‌صنعتی جهت آند باتری لیتیم-یون

تولید پودر نانوکامپوزیت سیلیکون-کاربید- کربن در مقیاس نیمه ‌صنعتی جهت آند باتری لیتیم-یون
1398/11/1

دکتر ابوذر مسعودی عضو هیات‌علمی پژوهشکده نیمه‌هادی ها پژوهشگاه مواد و انرژی و مهندس محیا نانگیر دانشجوی دکتری این پژوهشگاه موفق به تولید پودر نانوکامپوزیت سیلیکون-کاربید- کربن در مقیاس نیمه ‌صنعتی جهت آند باتری لیتیم-یون؛ مورد استفاده در صنعت باتری شدند.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه، دکتر مسعودی مجری این طرح که در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی امسال (1398)، به عنوان دستاورد برگزیده رونمایی شد، با اشاره به کاربرد این محصول گفت: باتری‌های لیتیمی با آند سیلیکونی، باتری لیتیم یونی با ظرفیت 5/1 تا 2 برابر امروزی و باتری‌های شارژ سریع با سرعت 2 برابر امروزی حوزه کابرد این محصول می‌باشد.
وی افزود: طبق آمار جهانی منتشر شده، سرمایه گذاری شرکت‌های بین‌المللی در تولید باتری لیتیم- سیلیکن در حال گسترش است و افزایش درخواست برای رشد سرمایه گذاری در باتری‌های سیلیکون آند ناشی از افزایش تقاضا برای تولید بیشتر خودروهای پاک است که این تقاضا با ساخت باتری‌هایی با چگالی انرژی بالا، توان بسیار بالا و طول عمر بسیار بالا برطرف می‌شود.
عضو هیات علمی پژوهشگاه مواد و انرژی با بیان اینکه این طرح دارای متقاضی صنعتی است، خاطرنشان کرد: دستاورد‌های خروجی از فناوری حاضر تاکنون یک ثبت اختراع در سازمان اسناد و املاک کشور و همچنین یکی از طرح‌های برگزیده چالش باتری لیتیوم یون توسط ستاد نانو بوده است.
دکتر مسعودی هدف از بومی سازی دانش تولید باتری‌های لیتیم یون را جلوگیری از خروج ارز ملی و کمک به اقصاد کشور در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: یکی از معضلات دنیای امروز مصرف بیش از اندازه برق و الکتریسته در مصارف مختلف است. تامین روشنایی منازل و مناطق مسکونی، تامین نیروی پیشران وسایل نقلیه، ادوات الکترونیکی نظیر بردهای مخابراتی، گوشی های موبایل، لپ تاپ ها، شارژرهای بی سیم، لوازم پزشکی و ... از جمله کاربردهای مختلف ذخیره انرژی هستند. 
وی در پایان گفت: معضل آلودگی هوا و ازدیاد گازهای سمی و همچنین تولید گازهای کربن مونواکسید و دی اکسید کربن نیز که عامل اصلی بیماری‌های خطرناک مانند آسم و سرطان هستند، تقاضا برای جایگزین کردن سوخت‌های پاک و تجدیدپذیر را افزایش داده است و سیستم‌های تبدیل انرژی نظیر سیستم‌های خورشیدی و نیروگاه‌های انرژی باد دو منبع موجود برای تولید انرژی برگشت‌پذیر هستند که بدون استفاده از باتری، قابلیت ذخیره سازی انرژی را ندارند. بنابراین باتری‌ها هسته اصلی ذخیره سازی انرژی الکتریسته به‌صورت برگشت پذیر محسوب می شوند. از همین رو توجه جامعه جهانی را برای بهبود عملکرد ذخیره سازی و افزایش توان بیشتر برای ذخیره انرژی بیشتر در مدت زمان طولانی تر را به خود جلب کرده اند.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر