اخبار

 آخرین اخبار 
  • به تعمیرات دوره ای ساختمان ، اهمیت دهید پس از اینکه بشر یکجا نشینی را انتخاب نمود ودر یک مکان ساکن شد . انتخاب سرپناه اولویت اصلی زندگی وادامه حیات اوشد . با افزایش جمعیت وپیشرفت های علمی شهر ها گسترش یافت وساخت وسازها توسعه پیدا نمود .امنیت ساختمان ها، نظارت برساخت بناها وارائه خدمات دیگر از وظایف سازمان نظام مهندسی می باشد
  • خودکفایی نیازمند باور است تولید کنندگان برای ادامه تولید واشتغال نیازمند حمایت می باشند . حمایت ازبخش تولید موجب رونق اقتصادی خواهد شد . بروکراسی های اداری وتامین مواد اولیه از مشکلات مهم واساسی در بخش تولیدمی باشد . حذف موانع تولید واشتغال از مطالبات جدی فعالان اقتصادی است. خبرنگار جام جم البرز در این زمینه با یکی از تولید کنندگان گفتگویی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
  • موفقیت جوانان در نیروهای مسلح از مصادیق موفق اعتماد به نسل جوان است آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به امکانات و تجهیزات زیردریایی تمام ایرانی فاتح، عنوان کرد: این رزمایش برای داخل کشور حاوی این پیام است که اگر ما به جوانان و استعدادهای داخلی اهمیت دهیم و آنان را مدیریت کنیم کارهایی خواهند کرد که دشمنان انگشت‌به‌دهان خواهند ماند.
  • دست دوستی منامه و ابوظبی به صهیونیسم آل خلیفه و آل نهیان در حالی تَن به سازش با رژیم صهیونیستی دادند که در نهایت این سازش کوچکترین رهاوردی برای آنان نداشت، زیرا آنها علیرغم ادعاهایشان نتوانستند از تل آویو هیچ امتیازی بگیرند.
  • فرق بین جنگ و دفاع مقدس وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....
  • شناسنامه سیاسی و اجتماعی شهرستان کرج تهیه و تدوین شده است معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج از تهیه و تدوین شناسنامه سیاسی این شهرستان خبر داد.
  • شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهرداری درباره اقداماتش پیرامون کاهش خسارت به فضای سبز در احداث زیرگذر جمهوری توضیح دهد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشکلات زندگی های امروزی مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت وآموزش مهارت های اجتماعی کودکان دارند .مهد کودک های مجاز ومود تایید دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش می دهند. خبرنگارجام جم البرز با مدیر مهد کودک آرشین گفتگویی انجام داده است که درادامه می خوانید:
  • به دنبال علایق خود بروید بیشتر مواقع بین تخصص وشغل افراد تناسبی وجود ندارد . گاهی با توجه به شرایط خود وجامعه مجبور به انتخاب هایی در تحصیل وشغل هستیم . بهترین حالت موفقیت ایجاد هماهنگی بین علاقه ،تحصیل وشغل می باشد . در این زمینه با یکی از کارآفرینان البرزی گفتگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم:
  • دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز افتتاح می شود دفتر خانه شعر، ادبیات و انجمن های ادبی البرز همزمان با روز شعر و ادب فارسی با حضور دبیران محترم انجمن های ادبی افتتاح می شود.

راه اندازی پویش مردمی در انتقال فرهنگ درختکاری مؤثر است

راه اندازی پویش مردمی در انتقال فرهنگ درختکاری مؤثر است
1398/11/2

راه اندازی پویش مردمی با شعار یکسان درخت دوستی بنشانیم اقدام قابل‌ستایش و در انتقال فرهنگ درختکاری مؤثر است.
 
 به گزارش خبرنگار جام جم البرز، پیمان بضاعتی پور با اشاره به راه اندازی پویش "درخت دوستی بنشانیم" اظهار داشت: برپایی پویش مردمی با شعار واحد "درخت دوستی بنشانیم" در انتقال فرهنگ درختکاری و دوستی بیشتر شهروندان با طبیعت موثر است.
 
وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حذف آب شرب از چرخه آبیاری فضای سبز شهر کرج، گفت: شهرداری کرج در سال ۹۶ اولین تصفیه خانه محلی فاضلاب خود را با ظرفیت ۱۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز با روش بیولوژیکی IFAS احداث و به بهره برداری رسانده و دومین تصفیه خانه محلی فاضلاب شهرداری کرج نیز تا پایان امسال آماده بهره برداری خواهند شد.
 
این مسئول با بیان اینکه قرارداد ساخت سومین تصفیه خانه نیز در حال انعقاد است ادامه داد: آب مورد استفاده برای آبیاری فضای سبز شهر کرج از ۴ منبع آبی (چاه ها، قنوات، آب‌های سطحی و پساب فاضلاب) تامین می شود و در فضای سبز کرج ۴۳۳ لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم که برای  جبران حداقل آن به ۱۵ تصفیه خانه نیازمندیم.
 
رییس سازمان سیما، منظر شهرداری کرج با توضیح اینکه این سازمان در راستای حفاظت از منابع استان البرز نسبت به اجرای شبکه های انتقال آب خام به مقدار ۳۰۰ کیلومتر تحت فشار آبیاری قطره ای است که با هدف احداث راندمان آبیاری و جداسازی آب شرب از آب خام ۳۰۰هکتار اقدام کرده افزود: ۷۵۰ هکتار از این میزان  وابستگی به آب شرب شهری صورت گرفته است.
 
بضاعتی پور با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای کاهش سرانه مصرف آب، تصریح کرد: از اواخر سال ۹۳ روند کاهشی کاشت چمن در عرصه های فضای سبز کرج آغاز شده و به تدریج با جایگزینی آن با کاشت گونه های مقاوم به کم آبی و درختان  بومی با توجه به شرایط محیطی و مقاوم به خشکی، که نیاز آبی کمتری دارند اجرایی شده است.
 
وی با اشاره به ایجاد کمربند فضای سبز و جنگلکاری پیرامونی شهر، ادامه داد: در گام اول  ۱۰۰۰ هکتار از اراضی درختکاری شده در محدود کمربند سبز تحویل داده شده به شهرداری زیر کشت درخت رفته و در خصوص تحویل مابقی عرصه ها نیازمند همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان هستیم.
 
بضاعتی پور شناسایی گونه‌هایی با نیاز آبی کم و متفاوت با بافت غالب موجود در شهر و البته سازگار با شرایط اقلیمی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در شهر کرج بیان کرد و افزود: این سازمان نسبت به تولید و تهیه گونه های مناسب با اقلیم شهر کرج اقدام و در معابر شهری از گونه های مقاوم (زیتون تلخ _ نارون پیوندی _ انواع  توت) و در کمربند سبز از گونه های سوزنی برگ  (کاج تهران و سرو نقره ای) و پهن برگان مقاوم به شرایط کم آبی نظیر (توت، گردو، سنجد، عناب، بادام، بنه و گلابی وحشی) استفاده کرده است.
 
این مسئول در بخشی دیگری با تشریح کنترل و بهره برداری صحیح از نزولات آسمانی و جلوگیری از ایجاد روان آب‌ها و مهار سیلاب های فصلی به ویژه در مسیل های منتهی به مرکز شهر از اجرای طرحهای آبخیز داری در شمال شهر کرج یاد کرد و خاطرنشان کرد: با هدف جلوگیری از جاری شدن سیل و روان آب ها در ارتفاعات وبه تبع آن در نقاط پایین دست، احداث بانکت و ایجاد آب بندهای گابیونی احداث حوضچه های ذخیره سازی و جوی زهکشی به منظور انتقال روان آب به داخل حوضچه و احیا آبراهه طبیعی در طول مسیل درحا ل انجام است که از ذخیره آن می توان برای آبیاری فضای سبز بهره برد.
 
رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در پایان اظهار امیدواری کرد: در پویش سراسری درختکاری امسال که با شعار درخت دوستی بنشانیم با کمک سازمان های مردم نهاد و سایر ارگان ها  تلاش می کنیم سبزینگی بیشتری را برای شهر به ارمغان آوریم.
 
گفتنی است؛ جلسه هماهنگی پویش سراسری درختکاری با حضور روسای سازمان های سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کلانشهرهای کشور به میزبانی شهرداری کرج برگزار شد و موضوعات مرتبط با این پویش و نیز تبیین آئین نامه اجرایی ماده ۲۲ قانون هوای پاک از جمله تعیین شعار مناسب کشوری، تعیین ساز وکارهای اجرایی و تعیین شاخص های (انتخاب شهرداری برتر) مورد بحث قرار گرفت.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر