رشد 34 درصدی مصرف گاز طبیعی فشرده (CNG) در منطقه البرز

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

رشد 34 درصدی مصرف گاز طبیعی فشرده (CNG) در منطقه البرز

رشد 34 درصدی مصرف گاز طبیعی فشرده (CNG) در منطقه البرز
1398/12/1
12:43 1395

 میزان مصرف گاز طبیعی فشرده  (CNG)بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت 34 درصد افزایش یافته است.
جام جم البرز : به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز، رئیس واحد CNG این شرکت گفت: پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت مایع در استان البرز با رشد مصرف گاز طبیعی فشرده (CNG) در شهرستانهای مختلف استان مواجه شدیم و این موضوع بیانگر افزایش تمایل شهروندان به مصرف این سوخت پاک است.
مجیدصالحی افزود: دی ماه سال جاری مصرف گاز طبیعی فشرده (CNG) در استان 34 درصد نسبت به قبل از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت افزایش داشته  که با زیرساختهای موجود در استان خدمات رسانی به شهروندان بدون هیچگونه چالشی انجام شد.
رئیس واحد CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرزدر ادامه گفت: مشکل عرضه CNG مربوط به هسته مرکزی شهر را محدودیت زمین برای احداث جایگاههای CNG دانست و از متقاضیان دعوت کرد با مراجعه به شرکت ملی پخش فرآورده  های نفتی منطقه البرز نسبت به احداث جایگاه CNG اقدام نمایند.
لازم به ذکر است شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز دارای 52 جایگاه سوخت CNG در استان البرز می باشد.
تا قبل از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت مایع، میزان مصرف CNG در استان البرز بطور میانگین روزانه 600 هزار متر مکعب بود که پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت شاهد افزایش مصرف گاز طبیعی فشرده (CNG) در استان  البرز هستیم.
مجیدصالحی افزود: با گذشت یک هفته از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت مایع در استان البرز با رشد 25 درصدی مصرف گاز طبیعی فشرده (CNG) مواجه هستیم و این موضوع بیانگر افزایش تمایل شهروندان به مصرف این سوخت پاک است.
صالحی گفت: با وجود زیرساختهای ایجاد شده در استان توان استفاده از تمامی ظرفیتها تا دو برابر مصرف فعلی خواهیم داشت.
وی ابراز داشت: شهروندانی که سالها از سوخت CNG استفاده نمی کردند، ضروری ست با مراجعه به کارگاههای مجاز CNG ، مخازن و اتصالات خودروی خود را بررسی و از سالم بودن مخازن مطمئن شوند.
رئیس واحد CNG شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز همچنین افزود: عمده مشکل عرضه CNG مربوط به هسته مرکزی شهر کرج بعلت گرانی و محدودیت زمین برای احداث جایگاههای CNG است که از شهرداریها دعوت می شود در این خصوص همکاریهای لازم را بعمل آورند.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز دارای 52 جایگاه سوخت CNG در استان البرز است که پتانسیل عرضه روزانه تا بیش از دو میلیون مترمکعب CNG را دارد.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.