اخبار

 آخرین اخبار 
  • کنترل ذهن موجب آموزش بهتر می شود انسان ها با آموزش های رسمی وارتباطات اجتماعی به تکامل فکری ویادگیری شیوه های صحیح زندگی دست می یابند . مدارس نقش مهمی در این آموزش ها دارنداما با ورود کرونا وخطر ابتلا دانش آموزان مدارس به شیوه های آموزش مجازی روی آورده اند
  • مدیران ومالکان ساختمان ها به صورت ادواری آسانسور را بررسی کنند : با افزایش جمعیت در شهر ها توسعه وساخت آپارتمان های با طبقات زیاد رونق گرفته است . این مجتمع های مسکونی جهت جابه جایی ساکنین مجبور به استفاده از آسانسور می باشد . لزوم توجه به آسانسورهای استاندارد وبا کیفیت در جهت حفظ وامنیت افراد بسیار مهم است
  • روش مخابره خبر از قلعه ای به قلعه دیگر حسن صباح را ما خوب نمی شناسیم، او یکی از مردان بزرگ تاریخ ایران است، مردی وطن پرست که در زمان اشغال ایران توسط ترکان سلجوقی و حمایت مردی فاضل و لایق از خود ایرانیان به نام خواجه نظام الملک که کلیه امور مملکتی را به نحو احسن با تدبیر و درایت بسیار به نفع اشغالگران سلجوقی انجام می داد
  • اطلاعیه قطعی گاز درشهر جدید هشتگرد به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری قسمتی از منطقه شهر جدید هشتگرد را در تاریخ 1399/06/30 از ساعت 8 صبح الی 17 قطع نماید.
  • باغ موزه دفاع مقدس البرز پیشانی فرهنگی استان است معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج گفت: سالها بود که گزینه های متعددی بعنوان نماد استان البرز معرفی می شد، اکنون با افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، نماد فرهنگی البرز نیز شناخته خواهد شد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشغله و گرفتاری های زندگی امروزی و نگرانی والدین بابت فرزندان خردسالشان، مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت و آموزش مهارتهای اجتماعی کودکان دارند. در این میان مهدکودک های مجاز و مورد تایید سازمان بهزیستی دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش داده اند.
  • حمایت از کسب وکارهای خرد و طرح‌های خوداشتغالی زنان در شهر جدید هشتگرد عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد از حمایت شرکت عمران از کسب و کارهای خرد و خوداشتغالی بانوان در شهرجدید هشتگرد خبر داد.
  • تکمیل امکانات اورژانس البرز در اولویت است از 22 تا 28 شهریور ماه، کارشناسان واحد دیسپچ و ارتباطات اورژانس البرز پاسخگوی 11136 تماس تلفنی بودند و تکنسین های اورژانس البرز نیز به 3676 ماموریت اعزام شدند.
  • رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه بوده اند معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و گفت: رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه هایی بوده اند که در تاریخ دوران دفاع مقدس ماندگار شده است.
  • کاهش موانع اداری، تراز صادراتی استان را افزایش می‌دهد رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: برای عبور از تحریم‌ها لازم است بخش خصوصی و دولتی در کنار هم باشند نه اینکه بخش خصوصی در بروکراسی اداری گم شود.

دکتر حاج محمود رضایی هنجنی اولین نماینده ولایتمدار مردم کرج درگذشت

دکتر حاج محمود رضایی هنجنی اولین نماینده ولایتمدار مردم کرج درگذشت
1398/12/6

جام جم البرز: به جرات می توان گفت تنها نماینده مردم کرج در خانه ملت که توانست بدون تبلیغات گسترده و ... بالاترین آرای مردم کرج و حتی شهریار- که در آن زمان زیر مجموعه حوزه  انتخابیه کرج بود- را کسب نماید، دکتر حاج محمود رضایی هنجنی بود  .
این نماینده ولایتمدار، عاشق امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در بهار هزارو سیصدو پنج در روستای  هنجن از توابع کاشان  و در یک خانواده متدین  چشم به جهان گشود و از کودکی تحت تعالیم قرآنی قرار گرفت. وی چنان تحت تاثیر  انوار نورانی کلام خداوند قرار گرفت که همگان ایشان را به اخلاق نیکو و بخشندگی و ساده زیستی یاد می کنند. این مسلمان انقلابی با تلاش شبانه روزی و چشمگیر موفق به دریافت دکترای حقوق،دکترای ادبیات فارسی، دکترای ادبیات و عرفان و دکتری زبان و ادبیات عرب گردید. یاران انقلابی و جهادگران  قدیم هرگز سخنرانی های این عالم  فقید در دهه سی و چهل  را فراموش نخواهند کرد.
حاج محمود رضایی هنجنی مفسر برجسته  قرآن بود و  از یاران ارزشی حضرت امام (ره) ، مشاور شهید بهشتی و  رهبر معظم انقلاب  بودند . دکتر هنجنی در مسیر نشر تعالیم قرآنی ید طولانی داشتند و در عرصه انقلاب بسیار فعال و نقش آفرین بودند .
این جهادگر در راه خدا، نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی بعد از پیروزی انقلاب بود و سپس معاون حقوقی استان ها و امور مجلس کمیته امداد، عضو حزب موتلفه اسلامی،
استاد دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه شریف و موسسه عالی بانکداری، رییس هیات امنا بنیاد خیریه بین المللی دار الهدی، عضو حزب جمهوری اسلامی، رییس کمیسیون کار و امور اجتماعی و ... را بر عهده داشت که  البته شرح تحقیقات علمی او در این مقال نمی گنجد.
لازم به ذکر است در  زمانی که نمایندگی مردم کرج را بر عهده داشتند چند خانه و ارثیه خود را وقف مردم نیازمند کرج نمودند .
دکتر حاج محمود رضایی هنجنی هماره  ساده زیست و با قلبی مطمئن و ضمیری آرام چشم بر این جهان فرو بست .
روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر