اخبار

 آخرین اخبار 

برگزاری جلسه بررسی مشکلات بخش کشاورزی در نظرآباد

برگزاری جلسه بررسی مشکلات بخش کشاورزی در نظرآباد
1399/4/19

به گزارش جام جم البرز، جلسه بررسی مشکلات بخش کشاورزی شهرستان نظرآباد در حوزه انرژی و در راستای تحقق اهداف شعار سال مبنی بر جهش تولید، به ریاست مهندس صادقلو فرماندار نظرآباد و باحضور مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و دیگر روسای ادارات باهمراهی چندتن از کشاورزان برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه موارد ذیل مورد بررسی قرار گرفت:

۱)بررسی مشکل تامین برق ایستگاههای پمپاژ ثانویه در طرح های آبیاری تحت فشار

۲)بررسی مشکل گازرسانی به واحدهای گلخانه ای و دامداری ها

۳)بررسی مشکل بروزرسانی پروانه بهره برداری چاه آب کشاورزی

۴)بررسی مشکل قطع برق چاه های آب مشاع کشاورزی

همچنین در این جلسه فرماندار نظرآباد آمایش سرزمین را یکی از اساسی ترین راهکارهای حل چالش های موجود مطرح نموده و بر اینکه توسعه بر اساس مزیت های منطقه ای می تواند به توسعه پایدار منجر شود تاکید کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تولیدکنندگان بخش کشاورزی نظرآباد که با نام آوری و افتخارآفرینی های پی در پی خود در سطح ملی و استانی موجب درخشش هرچه بیشتر این شهرستان شده اند گفت: به حمدالله کشاورزان شهرستانمان افزون بر تولیدات گوناگون کشاورزی، در حوزه بهره وری آب نیز از پیشتازان هستند که موجب ضرورت حمایت حداکثری از آنها شده است.

در پایان جلسه نیز مصوب شد:

۱-مشکل برق ۴۵ مورد متقاضی برق برای تامین برق ایستگاه پمپاژ در قالب کمیته فنی با همراهی مسولین مربوطه مرتفع گردد.

۲_حل مشکل شبکه گاز خیابان نجم و احداث شبکه برای واحد های گلخانه ای جدید و همچنین تامین سوخت واحد هایی که هنوز شبکه اجرا نشده و یا شبکه اجرا شده ولی هنوز گاز تزریق نشده است

۳-در خصوص مشکل قطعی برق چاههایی مشاعی مقرر گردید با تدابیر اداره برق قطعی برق آنها به حداقل برسد  و حدالامکان برق اینگونه چاهها قطع نشود.

۴-لزوم تسریع در بروزرسانی چاه های آب کشاورزی جهت اجرای طرح های گلخانه ای و دامداری و آبیاری قطره ای

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.