اخبار

 آخرین اخبار 

استاندار البرز

محدودیت‌های ویژه شیوع بیماری کرونا در استان یک هفته دیگر تمدید شد

 محدودیت‌های ویژه شیوع بیماری کرونا در استان یک هفته دیگر تمدید شد
1399/4/19


استاندار البرز با اشاره به شدت مرگ و میر ناشی از کرونا در استان البرز، گفت: اعمال محدودیت‌ها در استان البرز یک هفته دیگر تمدید شد.

به گزارش جام جم البرز به نقل از تسنیم ،  عزیزاله  شهبازی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که روز پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه اکنون البرز در شرایط هشدار و وضعیت قرمز شیوع کرونا قرارگرفته، اظهارداشت: براساس نامه‌ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌هایی که برای البرز درخواست شده بود، به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

وی افزود: طبق اخبار دانشگاه علوم پزشکی استان بیماران مبتلا به کرونا، بستری‌ها و مرگ و میرهای ناشی از این بیماری به‌ویژه در جوانان رشد فزاینده‌ای داشته است.

استاندار البرز با بیان اینکه در شرایط فعلی تعداد ترخیصی‌ها خیلی کاهش یافته و بیماران بسیاری در صف انتظار تخت‌های مراقب‌های ویژه و دستگاه ونتیلاتور هستند، بیان کرد: باید با تمام امکانات موجود و به مدد رسانه‌ها نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم اقدام کنیم چراکه وضعیت به گونه‌ای پیش می‌رود که تخت‌های نقاهتگاهی نیز به شبکه بهداشت و درمان اضافه شده اند.

شهبازی با بیان اینکه در 13 استان کشور که البرز نیز در زمره آن‌ها قرار دارد، شرایط بسیار بدی حاکم است، عنوان کرد: جلسات را باید به صورت ویدئو کنفرانس برگزارکنیم.

وی گفت: در شرایط کنونی هیچ راهی دیگری به جز بهره‌برداری از فضای مجازی و تکنولوژی‌های نوین نداریم.

شهبازی تصریح کرد: ضرورت دارد کارگروهی تشکیل شود و مشکلات که سر راه استفاده دانش آموزان از فضای مجازی است، مورد بررسی قرار گیرد و برای حل موانع، راهکارهای مناسب ارائه شود.

 
استاندار البرز با بیان اینکه تفاهم نامه بین شورای عالی آموزش و پرورش استان و وزارت آموزش و پرورش در خصوص سند تحول بنیادین باید با تشکیل کارگروهی دنبال شود، خاطرنشان کرد: در غنی‌سازی اوقات فراغت تمامی دستگاه‌های مربوطه کمک‌های لازم را داشته باشند.

شهبازی  با بیان اینکه برای پیگیری معوقات بازنشستگان نیز آماده پیگیری هستیم و به جد درصدد برطرف کردن دغدغه‌ها در این بخش هستیم، افزود: هر گونه اقدام تجمعی در استان تعطیل است و برگزاری آزمون‌های مدارس نمونه دولتی متوسطه نیز به صورت حضوری لغو خواهد شد.

وی با اشاره به توزیع اعتبارات آموزش و پرورش بر اساس سند آمایش استان صورت می‌گیرد و باید به این امر پایبند باشیم، متذکر شد: برای پروژه مهر نیز فرماندار بعنوان مسئولان این امر در شهرستان‌ها مامور هستند تا این مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

این مقام مسئول با  توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مدارس از 15 شهریور فعالیت خود را آغاز می‌کنند، تصریح کرد: در کمیسیون ماده 5 استان نیز مشکلات چند مدرسه غیر انتفاعی حل و فصل شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.