اخبار

 آخرین اخبار 

سند همکاری ایران و چین

محمد حسین روحی یزدی

سند همکاری ایران و چین
1399/4/22

سخنگوی وزارت امورخارجه اعلام کرد: «سندهمکاری ایران چین » برای نشان دادن همه جانبه و استراتژیک بودن رابطه ما با چین است و هم چنین به آن ها نشان دهیم که نگاه ما به روابط با چین مقطعی نیست و افق ۲۵ ساله دارد و باید به تایید نمایندگان مجلس نیز برسد.
موضوع این سند را اول بار وزارت خارجه آمریکا و سپس bbc فارسی، زیر سؤال بردند و بعد در داخل اصلاح طلبان که معمولاً گوششان به منابعی از این دست است و اعتمادشان به بیگانگان بیشتر از خودی هاست، به آن دامن زدند و همراه آنان کسانی که صیاد در آب گل آلود هستند و یا خود آب را گل آلود ساخته تا به فراموشی تاریخ سپرده نشوند و آنقدر حرف بی اساس می زنند که خود فراموش می کنند چه گفته اند!
سرکرده گروه انحراف در روز هفتم تیرماه در جمعی گفته است: " می خواهند یک قرارداد جدید ۲۵ ساله با یک کشور خارجی منعقد کنند و هیچ کس هم خبر ندارد."
خُب از این جناب باید پرسید اگر هیچ کس خبر ندارد، شما از کجا خبردار شدی؟!
ثانیاً: این سند موجب کاهش فشار حداکثری آمریکا علیه ایران می گردد.
ثالثاً: شایعه واگذاری ۲۵ ساله جزیره کیش و استقرار نیروی نظامی چین دروغ محض است.
رابعاً: بیش از هر کشور و هر جناحی، آمریکا و همپاله هایش از این توافق عصبانی هستند چرا که امثال این دست توافقات موجب خنثی شدن اثر تحریم های ظالمانه می گردد و آن ها باید هم عصبانی باشند، اما کسانی که ژست ایران دوستی و دفاع از حقوق ملت می گیرند چرا دانسته یا ندانسته وارد این بازی ها شده و با دشمنان قسم خورده ایران هم صدا شده اند؟
مگر جمهوری اسلامی ایران نبود که برای حفظ خاکش هشت سال ایستادگی کرد تا وجبی از خاک وطن در اشغال اجانب نماند، حال چگونه مدعیان آگاهی از پشت پرده مذاکرات این گونه قضاوت می کنند؟!
فراموش نکنیم؛ چین در حوزه سیاسی و اقتصادی مدافع خوبی برای ایران بوده است. چین و روسیه دو کشوری هستند که رأى منفی به قطعنامه آژانس دادند و در قضیه کرونا هم ایران و چین کمک متقابل و مؤثر به یکدیگر داشتند.
آیا وقت آن نرسیده که انسان ها و جناح هایی که با شایعه پراکنی موجب تشویش اذهان عمومی می گردند و در این دوران خاص بیماری فراگیر کرونا با روان جامعه و مردم بازی می کنند برخورد شود و آنان را سر جایشان بنشانند؟

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.