اخبار

 آخرین اخبار 

با آغاز موج دوم شیوع بیماری

کووید 19 آن روی سکه را هم نشان داد

 کووید 19 آن روی سکه را هم نشان داد
1399/4/23

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از تغییر علائم ابتلا به کرونا با بروز مشکلاتی از جمله گوارشی، عصبی و مغزی خبر داد.
به گزارش جام جم البرز؛ حسین کریم گفت: در موج اول شیوع کرونا ، بیشتر افراد بالای ۶۰ سال مبتلا می شدند که علائمی همچون تب، بی حالی، ضعف و مشکلات تنفسی داشتند؛ اما در موج دوم، مبتلایان بیشتر از جوانان و نوجوانان هستند و علائمی نظیر مشکلات گوارشی، عصبی و مغزی دارند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به بالا بودن سرعت ابتلا به کرونا در بین جوانان و نوجوانان افزود: موج دوم شیوع کووید 19 که جامعه را درگیر کرده سنگین‌تر و متفاوت‌تر از موج اول است.
 در هفته های گذشته و با شروع دوباره فعالیت واحدهای صنفی و عادی سازی امور و کاهش حساسیت مردم ، متاسفانه شرایط به سرعت تغییر کرد و تعداد بیماران ناگهان افزایش یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، جدی نگرفتن هشدارها از جانب مردم را علت اصلی سرعت شیوع کرونا در استان البرز دانست و گفت: در حال حاضر البرز در شرایط هشدار قرار دارد و اگر شهروندان هشدارها را جدی نگیرند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، وضعیت استان به سرعت قرمز خواهد شد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: برای راه اندازی بیمارستان صحرایی و تجهیز نقاهتگاه‌های البرز هم دستور لازم صادر شده است تا در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان، در این مکان ها، به بیماران خدمات ارائه شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر