اخبار

 آخرین اخبار 
 • کنترل ذهن موجب آموزش بهتر می شود انسان ها با آموزش های رسمی وارتباطات اجتماعی به تکامل فکری ویادگیری شیوه های صحیح زندگی دست می یابند . مدارس نقش مهمی در این آموزش ها دارنداما با ورود کرونا وخطر ابتلا دانش آموزان مدارس به شیوه های آموزش مجازی روی آورده اند
 • مدیران ومالکان ساختمان ها به صورت ادواری آسانسور را بررسی کنند : با افزایش جمعیت در شهر ها توسعه وساخت آپارتمان های با طبقات زیاد رونق گرفته است . این مجتمع های مسکونی جهت جابه جایی ساکنین مجبور به استفاده از آسانسور می باشد . لزوم توجه به آسانسورهای استاندارد وبا کیفیت در جهت حفظ وامنیت افراد بسیار مهم است
 • روش مخابره خبر از قلعه ای به قلعه دیگر حسن صباح را ما خوب نمی شناسیم، او یکی از مردان بزرگ تاریخ ایران است، مردی وطن پرست که در زمان اشغال ایران توسط ترکان سلجوقی و حمایت مردی فاضل و لایق از خود ایرانیان به نام خواجه نظام الملک که کلیه امور مملکتی را به نحو احسن با تدبیر و درایت بسیار به نفع اشغالگران سلجوقی انجام می داد
 • اطلاعیه قطعی گاز درشهر جدید هشتگرد به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری قسمتی از منطقه شهر جدید هشتگرد را در تاریخ 1399/06/30 از ساعت 8 صبح الی 17 قطع نماید.
 • باغ موزه دفاع مقدس البرز پیشانی فرهنگی استان است معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج گفت: سالها بود که گزینه های متعددی بعنوان نماد استان البرز معرفی می شد، اکنون با افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، نماد فرهنگی البرز نیز شناخته خواهد شد.
 • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشغله و گرفتاری های زندگی امروزی و نگرانی والدین بابت فرزندان خردسالشان، مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت و آموزش مهارتهای اجتماعی کودکان دارند. در این میان مهدکودک های مجاز و مورد تایید سازمان بهزیستی دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش داده اند.
 • حمایت از کسب وکارهای خرد و طرح‌های خوداشتغالی زنان در شهر جدید هشتگرد عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد از حمایت شرکت عمران از کسب و کارهای خرد و خوداشتغالی بانوان در شهرجدید هشتگرد خبر داد.
 • تکمیل امکانات اورژانس البرز در اولویت است از 22 تا 28 شهریور ماه، کارشناسان واحد دیسپچ و ارتباطات اورژانس البرز پاسخگوی 11136 تماس تلفنی بودند و تکنسین های اورژانس البرز نیز به 3676 ماموریت اعزام شدند.
 • رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه بوده اند معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و گفت: رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه هایی بوده اند که در تاریخ دوران دفاع مقدس ماندگار شده است.
 • کاهش موانع اداری، تراز صادراتی استان را افزایش می‌دهد رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: برای عبور از تحریم‌ها لازم است بخش خصوصی و دولتی در کنار هم باشند نه اینکه بخش خصوصی در بروکراسی اداری گم شود.

معاون پژوهش و فناوری سازمان تات

موسسه رازی در حوزه تحقیقات پیشرو است

 موسسه رازی در حوزه تحقیقات پیشرو است
1399/5/22

 

معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از ارکان اصلی کمیته راهبردی تحقیق و‌توسعه واکسن آبزیان است و باید به شایستگی از ظرفیت های این مجموعه بی رقیب در منطقه بهره مند شویم.
 
به گزارش جام جم البرز، دکتر ارژنگ جوادی در نشست کارگروه تحقیق و توسعه واکسن های آبزیان گفت: این کارگروه به پیشنهاد سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و با هدف هم افزایی و هم اندیشی سازمان های متولی، ذینفعان و دست اندرکاران این حوزه ایجاد شده است.
وی با بیان این که توانمندی های متفاوت ‌و متعددی در کشور وجود دارد که اگر بتوان مشارکت همه جانبه ای برای تجمیع این ظرفیت ها به کار ببریم سریع تر به نتیجه دلخواه دست خواهیم یافت، افزود: در این جلسه با دعوت از تمام نهادهای زیربط از دستگاه های اجرایی، ناظر، تحقیق و توسعه، بخش خصوصی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، این موضوع بررسی شد تا با اتخاذ برنامه ای جامع و زمانبندی مشخص، بتوانیم وضعیت تولید واکسن آبزیان را به نتیجه مطلوبی برسانیم.
معاون پژوهش و فناوری سازمان تات، با اشاره به عضویت موسسه رازی در این کارگروه گفت: موسسه رازی قطب تولید واکسن و متولی تحقیقات در کشور است. این مجموعه مرکزی بی رقیب در منطقه بوده و از ارکان اصلی کمیته راهبردی تحقیق و توسعه تولید واکسن آبزیان به ویژه در زمینه تحقیقات محسوب می شود.

دکتر جوادی یادآور شد: ظرفیت، دانش فنی، زیرساخت ها و امکانات موسسه رازی برای پیشبرد اهداف تحقیقاتی و تولیدی این کارگروه فرصتی ارزشمند است که باید به شایستگی از آن بهره مند شویم.
وی در ادامه با تاکید بر حمایت همه جانبه معاونت پژوهش و فناوری سازمان تات از این کارگروه افزود: همه تلاش این معاونت تعامل با بخش اجرا و اثرگذاری در این بخش است تا نتایج تحقیقات به ثمر نشسته و وارد بازار شود. به این منظور کارگروه هایی برای برخی موضوعات اصلی و حساس در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده تا بتوانیم به سرعت دستاوردهای تحقیقاتی را به عرصه بیاوریم و درباره واکسن آبزیان نیز همین رویکرد مد نظر است.

دکتر جوادی با اشاره به خواسته وزیر جهاد مبنی بر این که تمام توان تحقیقات در خدمت بخش اجرایی و حل مشکلات باشد، یادآور شد: مطمئن هستیم همه موسسات زیر مجموعه سازمان تات، در خدمت تحقق این هدف مهم بوده و این معاونت نیز آماده هرگونه همکاری است.

معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، افزود: اگرچه مهم‌ترین دغدغه وزارتخانه تولید واکسن آبزیان است اما با توجه به تازه بودن این بحث در دنیا، از سایر کشورهای پیشرو چندان عقب نیستیم ‌و از ظرفیت های خوبی برای رشد سریع در این‌حوزه برخوردار هستیم.

دکتر جوادی در ادامه با اشاره به تولی گری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در تولید واکسن های مورد نیاز کشور، اظهار کرد: موسسه رازی همواره در زمینه تحقیقات پیشرو بوده و اطمینان داریم در این خصوص نیز هر گونه همکاری به لحاظ نیروی متخصص، دانش فنی، تجهیزات و امکانات برای پیشبرد برنامه های این کارگروه خواهد کرد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر