اخبار

 آخرین اخبار 
  • کنترل ذهن موجب آموزش بهتر می شود انسان ها با آموزش های رسمی وارتباطات اجتماعی به تکامل فکری ویادگیری شیوه های صحیح زندگی دست می یابند . مدارس نقش مهمی در این آموزش ها دارنداما با ورود کرونا وخطر ابتلا دانش آموزان مدارس به شیوه های آموزش مجازی روی آورده اند
  • مدیران ومالکان ساختمان ها به صورت ادواری آسانسور را بررسی کنند : با افزایش جمعیت در شهر ها توسعه وساخت آپارتمان های با طبقات زیاد رونق گرفته است . این مجتمع های مسکونی جهت جابه جایی ساکنین مجبور به استفاده از آسانسور می باشد . لزوم توجه به آسانسورهای استاندارد وبا کیفیت در جهت حفظ وامنیت افراد بسیار مهم است
  • روش مخابره خبر از قلعه ای به قلعه دیگر حسن صباح را ما خوب نمی شناسیم، او یکی از مردان بزرگ تاریخ ایران است، مردی وطن پرست که در زمان اشغال ایران توسط ترکان سلجوقی و حمایت مردی فاضل و لایق از خود ایرانیان به نام خواجه نظام الملک که کلیه امور مملکتی را به نحو احسن با تدبیر و درایت بسیار به نفع اشغالگران سلجوقی انجام می داد
  • اطلاعیه قطعی گاز درشهر جدید هشتگرد به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری قسمتی از منطقه شهر جدید هشتگرد را در تاریخ 1399/06/30 از ساعت 8 صبح الی 17 قطع نماید.
  • باغ موزه دفاع مقدس البرز پیشانی فرهنگی استان است معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج گفت: سالها بود که گزینه های متعددی بعنوان نماد استان البرز معرفی می شد، اکنون با افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، نماد فرهنگی البرز نیز شناخته خواهد شد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشغله و گرفتاری های زندگی امروزی و نگرانی والدین بابت فرزندان خردسالشان، مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت و آموزش مهارتهای اجتماعی کودکان دارند. در این میان مهدکودک های مجاز و مورد تایید سازمان بهزیستی دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش داده اند.
  • حمایت از کسب وکارهای خرد و طرح‌های خوداشتغالی زنان در شهر جدید هشتگرد عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد از حمایت شرکت عمران از کسب و کارهای خرد و خوداشتغالی بانوان در شهرجدید هشتگرد خبر داد.
  • تکمیل امکانات اورژانس البرز در اولویت است از 22 تا 28 شهریور ماه، کارشناسان واحد دیسپچ و ارتباطات اورژانس البرز پاسخگوی 11136 تماس تلفنی بودند و تکنسین های اورژانس البرز نیز به 3676 ماموریت اعزام شدند.
  • رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه بوده اند معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و گفت: رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه هایی بوده اند که در تاریخ دوران دفاع مقدس ماندگار شده است.
  • کاهش موانع اداری، تراز صادراتی استان را افزایش می‌دهد رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: برای عبور از تحریم‌ها لازم است بخش خصوصی و دولتی در کنار هم باشند نه اینکه بخش خصوصی در بروکراسی اداری گم شود.

با خبرهای خوش فرهنگی

میراث تاریخی البرز جانی دوباره می گیرد

 میراث تاریخی البرز جانی دوباره می گیرد
1399/5/22


مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز از توسعه گردشگری و حفاظت از میراث فرهنگی کلانشهر کرج و آمادگی برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی و راه اندازی موزه های مختلف در البرز خبر داد.  
به گزارش جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز البرز ؛ فریدون محمدی با اشاره به اینکه به زودی تپه «آق تپه» در مهرشهر تبدیل به یکی از محورهای گردشگری شهر کرج می‌شود گفت : این منطقه با دارا بودن قدمتی هفت هزار ساله ، می توانست برندی برای کرج باشد درحالیه امروز یکی از مناطق کم برخوردار کرج است.
 مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز همچنین از افتتاح نخستین موزه نقاشی‌های تاریخی در کاخ موزه سلیمانیه با همکاری پردیس کشاورزی خبر داد. دومین موزه استان البرز نیز با عنوان موزه هنر و معماری با مشارکت مدیریت شهری کرج و پردیس کشاورزی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز همچنین از تبدیل کاروانسرای شاه عباسی به یک فضای فرهنگی شاخص خبر داد و گفت : این کاروانسرا از کاربری رستوران خارج و به مرکز ملی جشنواره‌ها تبدیل خواهد شد.

محمدی همچنین با اشاره به مذاکره برای بهره برداری از بناهای تاریخی تحت تملک شهرداری و مرمت خانه هنرمندان گفت : برای مرمت و بهسازی خانه هنرمندان کرج و ثبت این بنا در فهرست آثار ملی و برای بهره برداری از آن در قالب برگزاری نمایشگاه‌های مختلف با مدیریت شهری در حال همکاری هستیم.
همچنین برای توسعه گردشگری و حفاطت از میراث فرهنگی کلانشهر کرج و تولید و فروش صنایع دستی پیش قدم هستیم.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر