اخبار

 آخرین اخبار 
  • کنترل ذهن موجب آموزش بهتر می شود انسان ها با آموزش های رسمی وارتباطات اجتماعی به تکامل فکری ویادگیری شیوه های صحیح زندگی دست می یابند . مدارس نقش مهمی در این آموزش ها دارنداما با ورود کرونا وخطر ابتلا دانش آموزان مدارس به شیوه های آموزش مجازی روی آورده اند
  • مدیران ومالکان ساختمان ها به صورت ادواری آسانسور را بررسی کنند : با افزایش جمعیت در شهر ها توسعه وساخت آپارتمان های با طبقات زیاد رونق گرفته است . این مجتمع های مسکونی جهت جابه جایی ساکنین مجبور به استفاده از آسانسور می باشد . لزوم توجه به آسانسورهای استاندارد وبا کیفیت در جهت حفظ وامنیت افراد بسیار مهم است
  • روش مخابره خبر از قلعه ای به قلعه دیگر حسن صباح را ما خوب نمی شناسیم، او یکی از مردان بزرگ تاریخ ایران است، مردی وطن پرست که در زمان اشغال ایران توسط ترکان سلجوقی و حمایت مردی فاضل و لایق از خود ایرانیان به نام خواجه نظام الملک که کلیه امور مملکتی را به نحو احسن با تدبیر و درایت بسیار به نفع اشغالگران سلجوقی انجام می داد
  • اطلاعیه قطعی گاز درشهر جدید هشتگرد به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری قسمتی از منطقه شهر جدید هشتگرد را در تاریخ 1399/06/30 از ساعت 8 صبح الی 17 قطع نماید.
  • باغ موزه دفاع مقدس البرز پیشانی فرهنگی استان است معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج گفت: سالها بود که گزینه های متعددی بعنوان نماد استان البرز معرفی می شد، اکنون با افتتاح باغ موزه دفاع مقدس، نماد فرهنگی البرز نیز شناخته خواهد شد.
  • آموزش هوش هیجانی برای آینده کودکان مهم است با توجه به مشغله و گرفتاری های زندگی امروزی و نگرانی والدین بابت فرزندان خردسالشان، مهد کودک ها نقش مهمی در تربیت و آموزش مهارتهای اجتماعی کودکان دارند. در این میان مهدکودک های مجاز و مورد تایید سازمان بهزیستی دغدغه های خانواده ها را در زمینه تربیت صحیح فرزندان کاهش داده اند.
  • حمایت از کسب وکارهای خرد و طرح‌های خوداشتغالی زنان در شهر جدید هشتگرد عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد از حمایت شرکت عمران از کسب و کارهای خرد و خوداشتغالی بانوان در شهرجدید هشتگرد خبر داد.
  • تکمیل امکانات اورژانس البرز در اولویت است از 22 تا 28 شهریور ماه، کارشناسان واحد دیسپچ و ارتباطات اورژانس البرز پاسخگوی 11136 تماس تلفنی بودند و تکنسین های اورژانس البرز نیز به 3676 ماموریت اعزام شدند.
  • رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه بوده اند معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامیداشت و گفت: رزمندگان کرج هر کدام خالق حماسه هایی بوده اند که در تاریخ دوران دفاع مقدس ماندگار شده است.
  • کاهش موانع اداری، تراز صادراتی استان را افزایش می‌دهد رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: برای عبور از تحریم‌ها لازم است بخش خصوصی و دولتی در کنار هم باشند نه اینکه بخش خصوصی در بروکراسی اداری گم شود.

بیست وششم مرداد، روز تکریم مردانی از جنس ایثار و مقاومت است

بیست وششم مرداد، روز تکریم مردانی از جنس ایثار و مقاومت است
1399/5/22

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برنامه های سی امین سالگرد بزرگداشت روز آزادگان را تشریح کرد.

به گزارش جام جم البرز سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و آرزوی صحت و سلامتی برای آزادگان سرافراز گفت: صبر و مجاهدت آزادگان در دوران اسارت تیر خلاصی بود بر پیکره دشمنان انقلاب، صبر، ایثار و ایستادگی آزادگان جهاد رزمندگان ما را در دوران هشت ساله دفاع مقدس تکمیل کرد.
وی افزود: ما باید امروز قدردان آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس باشیم که برای اعتلای میهن ذره‌ای کم نگذاشتند و با ایثار و فداکاری و خود موجب عزت نظام و انقلاب شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به برنامه های 26 مرداد روز بزرگداشت آزادگان اشاره کرد و گفت: هدف از بزرگداشت روز آزادگان باید معرفی این غیور مردان به جوانان و ترویج سبک زندگی این عزیزان در جامعه باشد.
رستمیان گفت: برگزاری مراسم ویدئو کنفرانس کشوری و همچنین برنامه استانی تجلیل از تعدادی از آزادگان سرافراز با حضور مسئولین لشگری و استانی ویژه برنامه بنیاد برای بزرگداشت روز آزادگان است که همزمان با 26 مرداد ماه سالروز بازگشت ازادگان به کشور به اجرا در می آید.
وی با تاکید بر اینکه برنامه های بزرگداشت آزادگان امسال با وجود شرایط کرونا غالبا به صورت مجازی برگزار خواهد شد گفت: ساخت و پخش مستند آزادگان و پخش در رسانه ملی ، پخش 16 قسمتی خاطره گویی آزادگان در شبکه البرز و حضور آزادگان نخبه در برنامه های تلوزیونی سیمای البرز و بیان خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت از جمله اقداماتی است که با همکاری صدا و سیمای به اجرا درخواهد آمد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به برگزاری مسابقه سراسری «بزم پرستوها» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان خبر داد و تصریح کرد: موضوع این مسابقه درکوران حوادث و پس از ۳۰ سال که از بازگشت آزادگان سرافراز می‌گذرد و بر آن هستیم تا بار دیگر در سالروز ورود آزادگان سرافراز به آغوش وطن خاطره حماسه‎ها و قاب‌های ماندگارِ ایستادگی‌هایشان را مروری دوباره نماییم، این مسابقه به صورت مجازی برگزار و عزیزان میتوانند تا 26 مردا ماه با مراجعه به صفحه اینستاگرام نوید شاهد استان البرز در مسابقه حضور پیدا کنند.
رستمیان در ادامه با تاکید بر اینکه تمام مسئولان و دستگاه های اجرایی باید برای بزرگداشت این روز بزرگ تلاش کنند گفت: با هماهنگی های به عمل آمده مقرر است تا دستگاه های اجرایی از آزادگان شاغلِ در آن دستگاه تجلیل کنند.
وی حرکت نمادین اتوبوس اسرا را از دیگر برنامه ی بزرگداشت روز آزادگان عنوان کرد و تصریح کرد: این برنامه روز 25 مرداد با حضور محدود امت حزب الله برگزار و اتوبوسی حامل اسرا و آزادگان استان البرز به صورت نمادین از میدان کرج به سمت بیمار ستان کوثر حرکت و با حضور در این بیمارستان از مدافعین سلامت که خود نمادی از ایثار، صبر و مقاومت هستند تجلیل خواهند کرد.
رستمیان به برگزاری اردوی سه روزه برای آزادگان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با هماهنگی های به عمل آمده آزادگان استان البرز طی سه روز با حضور در مجموعه تفریحی و فرهنگی کردان واقع در کردان کرج از امکانات تفریحی این مجموعه استفاده خواهند کرد.
دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان در ادامه عنوان کرد: اجرای طرح سپاس به صورت تلفنی از دیگر برنامه های بنیاد البرز است که طی آن همکاران بنیاد ضمن تماس با آزادگان و تبریک این روز خجسته از این عزیزان تجلیل خواهند کرد.
رستمیان افزود: حضور آزاده ها در بیمارستان های استان و تجلیل از کادر درمانی و پزشکی، تبلیغات محیطی، حضور آزادگان در گلزار شهدای امام زاده محمد علیه السلام کرج و تجدید میثاق با شهدا، ارسال پیام صوتی و پیامکی به آزادگان سرافراز ، برگزاری مسابقات فرهنگی و... از دیگر برنامه های بنیاد برای بزرگداشت این روز عزیز است که با همکاری دیگر نهادی به اجرا درخواهد آمد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان گفت: امیدواریم با برگزاری این برنامه های بتوانیم ذره ای از اقیانوس بی کران صبر و ایثار آزادگان را جبران و راه این عزیزان که همان دفاع از آرمانهای انقلاب است را به نسل امروز و آینده انتقال و معرفی کنیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر