اخبار

 آخرین اخبار 

مشکلات بیمارستان ۸۷ تختخوابی فردیس در دستور کار قرار گرفت

مشکلات بیمارستان ۸۷ تختخوابی فردیس در دستور کار قرار گرفت
1399/5/23

 

 استاندار البرز با اشاره به محدودیت امکانات درمانی در شهرستان فردیس گفت: رفع مشکلات بیمارستان خصوصی ۸۷ تختخوابی فردیس به جد در دستور کار است.

به گزارش جام جم البرز  عزیزاله شهبازی  در بازدید از روند رفع موانع بیمارستان فوق تخصصی تشخیص و درمان سرطان در فردیس افزود: با اهتمام ویژه رفع موانع اولین بیمارستان فردیس را دنبال می کنیم تا در دهه فجر امسال مردم این شهرستان از خدمات بیمارستانی استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از پزشکان حاذق کشور برای راه اندازی این بیمارستان سرمایه گذاری کرده اند، گفت: بخش اورژانس این بیمارستان افزون خدمات تخصصی در زمینه سرطان به سایر بیماران خدمات ارائه می کند.
شهبازی گفت: در سال ۹۳ نیز تعدادی بیمار در این بیمارستان پذیرش شد و امکانات و تجهیزات روز را برای آن پیش بینی کرده اند.
وی افزود: مشکلات راه اندازی این بیمارستان در حوزه شهرداری نیاز به تسهیلات ۳۵ میلیارد تومانی دارد  .
استاندار البرز اضافه کرد: مقرر شد در یک بازه زمانی کوتاه، موضوعات و موانع کاری بیمارستان ۸۷ تختخوابی فردیس د از طریق فرمانداری فردیس، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی البرزمورد بررسی قرار گیرد و نتیجه نهایی اعلام شود.
وی گفت: امید است با راه اندازی این بیمارستان تا دهه فجر امسال، اولین بیمارستان فردیس نسبت به ارائه خدمات به مردم اقدام کند.
شهبازی افزود: فردیس دارای حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت است و به شدت به افزایش سرانه های درمان نیاز دارد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز نیز گفت: بیمارستان خصوصی آرین در فردیس به زودی به همت سازنده به مرحله بهره برداری می رسد و دانشگاه علوم پزشکی البرز می تواند در قالب عقد تفاهم نامه بیماران سرطانی را با هزینه دولتی به این بیمارستان معرفی کند.
دکتر ساره محمدی افزود:  انتظار می رود این بیمارستان امکانات و لوازم مورد نیاز  را با تامین منابع ارزی با قیمت مناسب  تهیه کند و خدمات مناسبی به مردم  فردیس ارائه دهد.
فرماندار فردیس نیز گفت: بیمارستان خصوصی آرین خدماتی از جمله تشخیص و درمان ، شیمی درمانی و رادیوتراپی به  بیماران مبتلا به سرطان ارائه می دهد.
ابوالفضل اینانلو افزود: این بیمارستان در سه حوزه مشکل دارد که بنا به دستور استاندار البرز ظرف مدت ۱۰ روز به این سه موضوع پرداخته می شود.
وی اظهار داشت: یکی از مشکلات مربوط به فرمانداری فردیس ابلاغ مصوبه کمیسیون ماده ۵ است که در استانداری  و راه و شهرسازی  البرز پیگیری می شود.
وی افزود:  برای تجهیز بیمارستان درخواست تسهیلات داشتند که توسط معاون سیاسی استانداری  پیگیری خواهد شد.
مدیرعامل و رییس هیات مدیره بیمارستان خصوصی آرین فردیس نیز گفت: این بیمارستان طی سال های ۹۳  و ۹۴ خدمات شیمی درمانی  به صورت رایگان و بر اساس طرح تحول سلامت به بیماران ارائه می کرد.
امیرحسین خندان افزود: بدلیل عدم همکاری بیمه ها در سال ۹۴ بعد از یک سال خدمات رسانی تعطیل شد  که با همت رییس وقت دانشگاه علوم پزشکی استان مجوز  در قالب بیمارستان به این مجموعه در سال ۹۵ داده شد.
وی اظهار داشت: از  سال ۹۵ تا به امروز به دلیل عدم انتزاع منطقه فردیس از شهرداری کرج نتوانسته ایم مجوز راه اندازی آسانسور بیمارستان دریافت کنیم که  بیماران دچار مشکل هستند.
خندان  افزود: با اینکه  مصوبه هشت هزار متر مربع  افزایش بنا برای این مجموعه از کمیسیون ماده پنج اخذ شد اما به دلیل عدم هماهنگی بین شهرداری های منطقه ۲ کرج  و فردیس پرونده این بیمارستان بیش از هشت بار بین این دو منطقه دست به دست شد.
مدیرعامل و رییس هیات مدیره بیمارستان خصوصی آرین فردیس گفت: هیچ کدام از این شهرداری ها مسوولیت ابلاغ افزایش هشت هزار متر مربع به بیمارستان آرین را نمی پذیرند و اجازه نصب آسانسور به بیمارستان را نداده اند.
خندان افزود: قرار است پس از بازدید امروز استاندار البرز از  بیمارستان این مشکلات مرتفع شود.
وی با بیان اینکه بیمارستان ۸۷ تختخوابی آرین فردیس آماده بهره برداری است ، خاطرنشان کرد: این بیمارستان تنها بیمارستان فوق تخصصی سرطان استان البرز است که در فاز اول و دوم این مجموعه بیش از ۴۵۰ نفر اشتغال مستقیم و بیش از ۳۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم خواهد داشت.
خندان گفت: این بیمارستان تنها مجموعه درمانی است که مجوزهای مرکزرادیوتراپی از وزارت بهداشت دارد که می تواند به کل استان البرز خدمات بیماران سرطانی را انجام دهد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر